ADRA ČR vyhlásila veřejnou sbírku!
Zapojte se a darujte online.
Pokud se Vám e-mail nezobrazuje správně,
 
klikněte zde.
Dobré zprávy z ADRY
Milí přátelé organizace ADRA,

rádi bychom Vás informovali o tom, že se ADRA ČR zapojila do pomoci lidem zasaženým hurikánem Matthew. Tropický cyklon zpustošil minulý týden Haiti. Rozsáhlé sesuvy půdy a povodně ovlivnily životy více než 2 milionů lidí, z toho téměř 1, 5 milionů nyní nutně potřebuje pomoc...
 
Své dary můžete zasílat na číslo účtu 66888866/0300, v. s. 378.  

Darovat lze také online prostřednictvím platební brány zde.


Děkujeme za vaši podporu!
Hurikán Matthew způsobil na Haiti smrt více než 1000 lidí

Země, která byla v roce 2010 zasažena ničivým zemětřesením, znovu čelí humanitární krizi.

Rozsah škod je v tuto chvíli jen těžké odhadnout a konečná čísla budou známa až za několik týdnů. Již nyní je ale jasné, že v ohrožení je téměř 20 % obyvatel Haiti. V zemi se navíc objevují první případy cholery.  Více informací naleznete zde.

ADRA běh je za námi

Cílová páska je opět zdárně za námi! Charitativní ADRA běh, který se konal v neděli 2. října v pražském parku Ladronka, se vyvedl již potřetí ve své historii. Přečtěte si, jaké to letos bylo.

Zúčastnilo se 248 běžců, včetně 56 dětí, a vybralo se 74 386 Kč, které pomohou v případě mimořádných událostí či humanitárních katastrof jak u nás, v České republice, tak v zahraničí. DĚKUJEME!

 

Komiksová soutěž

Cílem soutěže je přiblížit Cíle udržitelného rozvoje formou komiksu žákům středních škol. Úkolem soutěžícího je vybrat si jeden z Cílů a ztvárnit jej pomocí komiksu. Vítězný komiks se stane součástí výukových materiálů pro vyučující na středních školách a vítěze čekají krásné ceny.

Podrobné informace o soutěži najdete zde.

Naše pomoc v Nepálu pokračuje...

Bhunimu Romanovi Nepalovi je 57 let a žije ve vesnici Tallobesi v Nepálu. Pro místní představuje autoritu, vůdce komunity. Kromě toho je i inovátorem v oblasti zemědělství, ekologickým aktivistou a mužem, se kterým ADRA ČR spolupracuje při obnově zavlažovacího systému, který byl poškozen zemětřesením v roce 2015.

Přečtete si o jeho zajímavém životním osudu.

 
Stav nouze v Itálii zažehnán

Stav nouze po zemětřesení v Itálii je zažehnán, práce pro humanitární týmy ale ani teď zdaleka nekončí. 24. srpna 2016, zasáhlo v časných ranních hodinách obec Accumoli v Itálii zemětřesení o síle 6 stupňů Richterovy škály. Katastrofa si vyžádala 297 obětí. 

Podívejte se, jaké je v Itálii situace více než měsíc po neštěstí.

Cena Michala Velíška

Srdečně vás zveme na seminář, který bude předcházet slavnostnímu předávání Ceny Michala Velíška. Seminář s názvem ,,Strach" se koná 8. 11. 2016 od 10:00 v Primátorské rezidenci na Mariánském nám. 1, Praha

Přihlásit se můžete zde.

 
Dárcovský program Mince denně
                                      
Líbí se Vám, jak doma i ve světě pomáháme? Staňte se pravidelnými dárci a členy dárcovského programu Mince denně. Vaše pomoc nám umožní rychle zasáhnout při katastrofách (díky dárcům Mince denně jsme mohli loni okamžitě uvolnit 400 000 korun na pomoc Nepálu), podporovat dobrovolnictví v České republice nebo zlepšovat zdravotní péči, přístup k pitné vodě či ke vzdělání v zahraničí.
 
Přihlaste se na www.mincedenne.cz. I jedna mince denně pomůže!

"Společně měníme životy druhých k lepšímu."
 

Připojte se k nám na Facebooku.
Připojte se k nám na Facebooku.
Podívejte se na naše videa na YouTube.
Podívejte se na naše videa na YouTube.


ADRA, o. p. s.
Klikatá 1238/90c
158 00 Praha 5

www.adra.cz
adra@adra.cz

Chci se odhlásit ze zasílání ADRA novinek
 

ADRA