Milí příznivci a přátelé organizace ADRA,

v posledních dnech a týdnech jsem měl několik skvělých příležitostí, jak se přesvědčit, že práce, kterou v Adře děláme, má smysl. Nebylo to proto, že bych viděl výsledky některého z našich domácích nebo zahraničních projektů. Ty jsou samy o sobě výmluvné. Ale nemohli bychom se jim věnovat bez Vaší podpory. A právě s některými z Vás - našimi dárci, fanoušky a podporovateli, jsem se setkal během několika akcí. Zastavili jste se u našich stánků na Biodožínkách, Festivalu demokracie a Večeru s českou diplomacií nebo na křtu knihy My, děti slumu a přišli jste nás pozdravit, nebo se zeptat, co je v Adře nového. Někteří jste našimi pravidelnými dárci, jiní přispívate občas, a někteří z Vás dokonce pomáhají jako dobrovolníci s námi.
Věřte mi, že jsem měl velkou radost z každého setkání, každé milého slova a povzbuzení.  Nejsilněji jsem to ale vnímal při ADRA Běhu. Počasí bylo rozmarné, spánku málo, práce hodně. Ale když jsem viděl nadšení malých i velkých běžců a zájem o náš projekt na podporu obnovy studen v Etiopii, řekl jsem si: "Tady jsme dobře."

Děkuji, že nám pomáháte pomáhat!
 
Za tým organizace ADRA,

Jakub Charvát
Vedoucí oddělení komunikace a fundraisingu
 
P. S.
Chcete podpořit náš projekt v Etiopii, ale nestihli jste ADRA Běh? Pošlete libovolnou částku na účet veřejné sbírky číslo 66888866/0300, variabilní symbol 192.

Humanitární pomoc v Karibiku

O katastrofě v Karibiku jste už od nás slyšeli. Teď přínašíme další zprávy z míst zasažených hurikány, abyste věděli, jak pomáhají peníze, které jste nám laskavě poslali, nebo ještě pošlete.
Děkujeme, že pomáháte! 

ADRA videa pro všechny

Pamatujete si na spoty Přestávky pro rozvoj a o Cílích Udržitelného rozvoje? Dvě ruce, které spolu rozebírají globální témata, a přitom jim dokážou porozumět i žáci prvního stupně základních škol? Díky spolupráci se společností společnost InPublic group, je teď uvidíte i v prostředcích MHD v různých koutech republiky!

SetKavárny opět běží

Jak název projektu napovídá, SetKavárna je o setkávání lidí nad šálkem dobrého nápoje. Mladí studenti přichazí za nemocničními pacienty a zapřádají hovory nad kávou nebo čajem. Pokud jste právě hospitalizovaní, můžete čekat kavárenskou návštěvu v nemocnicích v Ostravě, Frýdku-Místku, Českém Těšíně, Havířově a v Karviné.

Osud napsaný na čele

V Bangladéši věří, že každý máme svůj osud napsaný na čele. Podívejte se, jaký je osud Ronjona, chudého sirotka, který získal naději na lepší budoucnost díky dárci z České republiky. A když budete u toho, podívejte se i na osudy ostatních dětí z programu Banglakids. Třeba je změníte právě Vy.

Wohnouti pro Itibo

Po úspěšné kampani PioSquad for Čalantika přichází Wohnouti pro Itibo. Na společném koncertě na pražském Strahově si dvě kapely různých žánrů předaly "štafetu" podpory našich projektů. Fanoušci Wohnout se tak dozví, co to vlastně děláme v Africe...

Život 90

U příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků proběhne (rovněž mezinárodní) konference "Dvě generace, dva světy", kterou pořádá Gerontologický institut a kde ADRA rozhodně nebude chybět. Pokud se tam s námi chcete potkat a dozvědět se víc o dobrovolnictví, registrujte se.

ADRA, o. p. s.
Markova 600/1238/90c, 158 00 Praha 5
734 795 306
adra@adra.cz
www.adra.cz

 
 Připojte na náš Facebook

 
ADRA YouTube  Podívejte se na naše videa