Copy
View this email in your browser

Kořeny jógy - novinky

 

Ahoj vespolek,

na obrázku nahoře není tentokrát výjev z nějakého indického obrazu, ale nezvyklý (alespoň pro mne) pohled na zasněžené skály v pražské Divoké Šárce. Za únor nepřibyl na stránkách bohužel žádný nový článek (ještě pořád dodělávám ten o těch tattvách, ale nabral tak absurdní rozměr, že jsem ho musel začít celý předělávat – přistihl jsem se, jak se snažím do textu dostat zamotané popisy možné proměny chápání tanmáter v klasické sánkhje a pozdější sánkhje a přitom jsem chtěl hlavně napsat, co to tanmátry jsou :) ).

Na druhou stranou jsou zase dvě nová videa. A z obou mám docela radost :) Jsou to témata, o kterých je v českém prostředí málo informací a tak si myslím, že budou obzvlášť užitečná.

Nepořádám teď žádné on-line workshopy nebo něco podobného. Kdyby byl zájem, můžeme udělat nějaké on-line otázky & odpovědi (jako dřív na FB). Pokud byste někdo měl zájem, napište mi (stačí odpověď na tenhle mail) otázky a když se jich sejde dost zajímavých, tak to natočím. Pokud ne, tak bych vám odpověděl třeba jen mailem :)

Díky všem za přízeň,
David

Videa

Mantry - 02 - Védské mantry
Pokračování série o mantrách. V tomto videu se dozvíte, jak se védské mantry odlišují od ostatních, jak jsou chápány v tradičním kontextu a také jaká jsou pravidla pro jejich výslovnost.
Mantry - 03 - Tantrické matry
Z tohoto videa mám za sebe radost :) Mantry hrají v tantře naprosto zásadní roli. Proč? To se dozvíte v tomto videu i s příklady manter a jejich použití. Je to sice hodina, ale zas je tu plno informací, které v češtině zatím moc dostupné nejsou.

Stojí za pozornost

  • Od 1.3. bude probíhat on-line kurz čtení nejstaršího hatha-jógového textu Amrtasiddhi s Mgr. Lubomírem Ondračkou. Bude se pracovat s kritickou edicí originálu (která zatím ani nevyšla), takže to bude bezpochyby velmi zajímavé. V češtině je to nezvykle kvalitní a hluboký kurz. Více informací je zde.

Chystané workshopy:

 

(Tento workshop už průběžně přesouváme docela dlouhou dobu. Snad už to vyjde :) )

Březen 2021

13.1. 2021 – Ostrava, Atha Yoga
Tradiční Hatha Yoga (info na web)

Web stránky
Instagram
YouTube
Copyright © 2021 Kořeny jógy, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp