Copy
View this email in your browser

Kořeny jógy - novinky

 

Ahoj vespolek,
 
Vítám vás u jarních novinek. Je tu opět jeden nový článek („Je jóga náboženství“) a jedno nové video o józe na začátku 20. století.
 
Co se týče workshopů tak v dohledné době jich už moc nepřibude. Nejnovější se plánuje v Praze na září (viz níže) a další by přibyly až případně na podzim a v zimě. Momentálně totiž ještě učím v rámci dvou různých jógových učitelských tréninků (a jeden z nich má víc běhů naráz) a to mi teď zabírá mnoho víkendů.
 
Díky za přízeň a hezký den,
David
 

Obrázek: majúrásana z rukopisu Džógapradípaká (původní hindský text vznikl v 18. století, tento ilustrovaný rukopis je z cca roku 1830)

Nová videa

Jóga na začátku 20. století
Jak vznikla naše dnešní moderní jóga? Jaktože byla relativně neznámá v 19. století a globálním fenoménem ve 20. století? Kdo byly prvními propagátory jógy?

Nové články

Je jóga náboženství?
Tato otázka se vždy čas od času vynořuje, a to obzvláště v křesťanských kruzích. Mnoho kněží má totiž pocit, že v józe se objevuje příliš mnoho hinduistických božstev na to, aby to bylo jen cvičení, a proto považují jógu za propagaci hinduismu.
Nejstarší česká učebnice jógy na stažení
Do sekce na stažení přibyl další historický poklad. Je to vůbec nejstarší česká učebnice jógy již roku 1908, která ale zároveň učebnicí jógy není.

Semináře

Březen 2022

26.-27.3. 2022 – Brno, Yoga Shala Brno
Středověká Hatha-jóga, čtení a výklad (více info zde) (měla by být možnost přihlásit se i na každý den zvlášť - info zde (instagram))

Květen 2022

7.-8.5. 2022 – Brno, Yoga Shala Brno
Jóga od začátku 20. století (více info zde)

Září 2022

25.9. 2022 – Praha, Sedmé nebe
Kořeny jógy (podrobnosti se připravují)

 

Web stránky
Instagram
YouTube
Copyright © 2022 Kořeny jógy, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp