Copy
View this email in your browser

Kořeny jógy - novinkyAhoj vespolek,
po měsíci zase pár novinek. Stále víc a víc pracuju na tom, abych se odpoutal od FB. Kromě jiného je šílený jeho algoritmus, který ukáže jakýkoli post jen malému procentu lidí, kterým se líbí daná stránka. Ukáže ho pak dalším, pokud post získá dost "likeů", ale dokud si nezaplatíte reklamu, neuvidí ho nikdy všichni. Lidi se pak buď snaží sbírat "likey" - to jsou všechny ty posty typu "fotka a dvě tři věty", protože to je formát, který se osvědčil - anebo si platí reklamu (ta tam funguje výborně). Osobně se mi ale nechce ani do jednoho. Chtěl bych předávat informace, které jsou komplexnější než jen jeden citát a bohužel to na FB moc efektivně nejde. Člověk je tak pořád v moci nějaké obrovské společnosti, která vydělává na těchto mechanismech.

Chci proto teď upřednostnit novinky mailem, případně na webu (sám se vracím k RSS čtečekám, abych i ze svých oblíbených stránek dostal všechny novinky a ne jen to, co mi FB vybere). Proto jsem mimo jiné teď přidal i nějaké tipy na zajímavé zdroje.

Díky za přízeň,
David

Zajímavé zdroje

On-line kurz sanskrtu
17. listopadu začíná nový on-line kurz sanskrtu pro začátečníky s Gábinou Juhásovou. Její kurzy jsem již doporučoval mnohokrát - tentokrát je poprvé i online!

25. listopadu vyjde dotisk Upanišad
Konečně! 25. listpadu vydá DharmaGaia další dotisk Upanišad v překladu Dušana Zbavitele. Dlouho teď nebyly k dostání, tak je super, že zase alespoň chvíli budou. Od 25. 11. by měly být k dispozici zde a pak i v normální distribuci.

Yogic Studies
Tohle není žádná novinka - jen jsem si řekl, že na to upozorním, pokud by náhodou o Yogic Studies ještě někdo nevěděl. Seth Powell má tuhle platformu už nějaký pátek a zve tam opravdu špičky oboru. Když si zaplatíte 75USD na měsíc, získáte přístup k celé řadě přednášek a materiálů, které připravili vždy odborníci na dané téma. Chcete se vyznat v různých řádech sádhuů? Projít si detailně Hatha-pradípiku? Zajímavá vás Šaiva nebo Šátka tantra? Tohle všechno a ještě víc tam najdete. Fakt to nemůže přehnat s chválou.
Navíc Seth má i podcast. Je tam už pár dílů. Pokud bystě chtěli tip čím začít, tak mě se hodně líbil třeba Philip Desplippe, který zkoumal detailně kundaliní jógu Jógiho Bhadžany (a teď i všechny ty průšvihy, které vyšly letos plně na jevo) anebo by třeba Ian Baker, který mluví o tom, jak se učil tibetský buddhismus, pobýval v Himálajích apod. Mně se samozřejmě líbil ještě Philipp Maas o Jóga sútrách, ale to je prostě tím, že mně nesmírně zajímá jeho výzkum.

Články


Drugá-sapta-šlókí
U příležitosti letošního Navarátri jsem dal na stránky překlad krátké básně "Sedm slok pro Durgu". Je tam opět překlad každého slova zvlášť a pak celý překlad do češtiny.
sarva-maṇgala-māṅgalye śive sarvārtha-sādhike
śaraṇye tryambake gauri nārāyaṇi namo’stu te

PC Hra: The Durga Puja Mystery
Pokud byste se chtěli něco dovědět o bohyni Durze, její mytologii, textech apod. a chtěli byste to ve formě počítačové hry, tak tohle je přesně pro vás.

 

Chystané workshopy:

 

(tento workshop je chystaný, ale jestli bude je vě hvězdách)

Listopad

28.11. 2020 – Ostrava, Atha Yoga
Tradiční Hatha Yoga (info na FB nebo web)

Web stránky
Instagram
YouTube
Copyright © 2020 Kořeny jógy, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp