Copy
במקצב מופלא, ×”צלמות האלו לוקחות אותנו למסע אפוף קסם ומכושף, שבו נפש הצלמת רוקדת עם הגופים הנעים לנגד עדשתה ורגע הצילום אוסף אל תוכו ניצוצות של שלמות, של נשימות ואגלי ×–×™×¢×” של חושניות מהפנטת, של התמזגות ×›×” עמוקה ומשחררת...
נשים מצלמות/ פברואר 2016

צילום בשפת הגוף


על תנועה בלתי פוסקת, וזמן שעוצר מלכת


חברות יקרות.
פברואר הוא חודש ימי ההולדת של חדוה ושלי, חדוה ב-2.2, ואני ב-22.2 (יש מי שיביט במספרים שיקשור את גורלנו בעשייה נשית... ×œ×›×• תבינו). ובאמת, יש תחושה חגיגית ונרגשת שמלווה את התקופה הנוכחית, תקופת התחדשות והגשמה של חלומות ×›×” רבים שהעזנו לחלום - 
צוות המנחות ממשיך להתרחב ולאסוף אליו פניני נשים יקרות, והפעם אליסיה שחף הנהדרת מעשירה את עולם התוכן הייחודי שלנו ×‘סדרת המפגשים 'צילום בשפת הגוף' המחברת צילום אמנותי לחוויה הגופנית (כמה ×ž×¨×ª×§×ª ×•×ž×¤×¢×™×ž×” החקירה הזו!) 
הפעילויות הקהילתיות ממשיכות ומבעירות את גחלת החברות ותחושת הביחד, והפעם אפרת סטרטינר לוקחת אותנו לטיול קסום לגלות סודות כמוסים בטבע, ו... הקרנת קולנוע חגיגית ×©×œ הסרט החשוב מאין כמותו - סופרג'יסטיות! מוזמנות איתנו לבוקר מעורר השראה מרגש ומעשיר ×‘מוזיאון טיקוטין שבחיפה.
ומתנת יומולדת מתוקה במיוחד שאנו נותנות לעצמו - התכנסות נשים מצלמות במדבר 2016... שהולכת להיות כל כך מלאה בטוב, כל כך ×ž×™×•×—דת וסוחפת ומעוררת ומופלאה, שבאמת כבר אין מושג מה פה הדובדבן ומה הקצפת. פשוט בואו. ×™×”×™×” מדהים :-)

את הניוזלטר אנו מקדישות למילותיהן ועבודותיהן של ×¦×œ×ž×•×ª מופלאות, חברות הקהילה אשר כל אחת בדרכה המיוחדת מדברת את החיבור המיוחד ×”×–×” שבין אמנות הצילום לבין עולם הגוף התנועה והמחול:
אליסיה שחף, ענבל כהן חמו, אפרת ארנון ברזילי ואירוס חיון. אחת אחת, במקצב מופלא, ×”ן לוקחות אותנו למסע אפוף קסם ומכושף, שבו נפש הצלמת רוקדת עם הגופים הנעים לנגד עדשתה ורגע הצילום אוסף אל תוכו ניצוצות של שלמות, של נשימות ואגלי ×–×™×¢×” של חושניות מהפנטת, של התמזגות ×›×” עמוקה ומשחררת...

מקווה שתתענגו על הקריאה לפחות כמוני,
ו... עשו משהו טוב עבור הגוף שלכן היום :-)
 
בחום ובשותפות לדרך,
ליאור, חדוה וצוות נשים מצלמות

073.7430003


הקרנה חגיגית לקהילת נשים מצלמות!

יום שישי בבוקר, ה-18.3 (עלות: 50 שח)
מוד ווטס עובדת ככובסת 12 שעות ביממה מאז ילדותה. ×‘וקר אחד היא נקלעת במקרה להפגנה של הסופרג'יטיות - התנועה שלחמה בלונדון למען זכות ההצבעה של נשים בתחילת המאה ×”-20. המפגש המקרי מוביל לשינוי והיא נסחפת למאבק. ×“רמה תקופתית סוחפת בכיכובן של קארי מאליגן, הלנה בונהם קרטר ומריל סטריפ. הבוקר יתקיים במוזיאון טיקוטין שבחיפה ויכלול הרצאה של ליאור. אנא ×©×¨×™×™× ×• לכן מקום מבעוד מועד!!!
>> כל ×”פרטים ושריון מקום

גילוי סודותיו הכמוסים של הטבע עם אפרת

יום שישי בבוקר, ה-26.2 (עלות: 50 שח)
הנכן מוזמנות לבוקר חוויתי של התבוננות והקשבה בטבע, בפינות קסם. ×¨×§ אנחנו, הטבע, השקט והפריחה המרהיבה.
נטייל בין שבילים ופינות ביער אלונים טבעי, נפגוש בפריחת החורף הססגונית, ואולי גם בציפורי החורש, חיפושיות ושאר אורחי היער. × ×“בר על צילום טבע, על היופי והעומק המתגלה מבעד לעדשת המצלמה, אם רק נסכים לעצמנו להתבונן...

>> כל ×”פרטים ושריון מקום
 

סדנת "סינק" 
אימפרוביזציה גוף ומצלמה 
יום שישי בבוקר, ה-1.4
מוזמנות ומוזמנים, משני העולמות - חובבות תנועה, פרפורמרים, צלמות ואוהבי ההתבוננות, לבוא, להתערבב, ליצור,
לגעת במהות שאתם חיים מתוכה ובשבילה. ×œ×—וות את הקשרים המיוחדים שבין גוף, חלל ומצלמה ×›×›×œ×™ חוקר-יוצר את ההתבוננות, הנוכחות והאמנות שלנו. נתבונן בהדים הנוצרים בין גוף לגוף, בין עין לתנועה, בין אדם למצלמה. × ×ž×™×¡ את הגבולות שבין רואה לנראה וניצור אמנות ביחד!
* הסדנה מתקיימת כחלק מפסטיבל סולו, ופתוחה לנשים וגברים כאחד :-)
>> לפרטים נוספים
 

סדרת "צילום בשפת הגוף"
עם הצלמת אליסיה שחף 

5 מפגשים החל מה-14.3

סדרה בת חמישה מפגשים החוקרת את החיבורים המרתקים שבין ×”מבט הצילומי ובין החוויה הגופנית. ×™×—ד נלמד את האיכויות האמנותיות הבוקעות מאיתנו כאשר אנו נעות מתוך קשב עמוק אל נימי גופינו שלנו ונותנות לרוח היצירתית להניע את רוחנו ואת מצלמותינו. × ×¤×¢× ×— את הסוד יקר הערך הטמון בתנועה הבלתי פוסקת שפועמת בין הפנים והחוץ, ונגלה סוג חדש של צילום, צילום סומאטי (צילום הנחווה בגוף) והאופן בו הוא יכול להנכיח אותנו ואת האמנות שלנו.
 

התכנסות מדבר 2016
סופ"ש ממלא בכוחות!
שישי - שבת, 19/20.2 
קהילת נשים מצלמות, ותיקות וחדשות כאחת, יוצאות למדבר לחגוג את היופי והשקט הנפרשים במרחבי הבראשית הקסומים של נופיו. ×œ×”תכנס כשבט נשים, שדרך המצלמה מגלה, יחד ולחוד, את היופי ×”×¢×– של הטבע ושל עצמנו.להתמסר לשקיעות ולזריחות, לנביטה הירוקה ולפריחות הראשונות, לעקוב אחר האור, לשתף זו את זו בהתבוננות ובהתגלות.
כמיטב המסורת של נשים צלמות: נצחק, נאכל טוב, ננשום, נמתח, נחלוק חוויות, נעמיק, נרגיש, נחגוג... ונצלם!
>> לפרטים נוספים
צילום: אליסיה שחף

"חווית הלידה שלי הייתה כל כך טראומטית עבור אמא שלי, שהותירה אותה עם מיגרנות קשות מאוד. היא הייתה אישה צעירה, בתחילת שנות העשרים שלה, עבדה במשרה מלאה בתפקיד בכיר ברשת חנויות קוסמטיקה ומדי כמה שבועות נאלצה לעצור הכל ולהיכנס להסגר בחדר אפל ושקט, בסבל נוראי, עד יעבור זעם. ×× ×™ זוכרת את עצמי פותחת בשקט את הדלת ומסתכלת עליה, שוכבת במיטה עם מגבת קטנה על הפנים. כל כך ריחמתי עליה..."

להמשך הקריאה>>
צילום: ענבל כהן חמו
הצילום והגוףענבל כהן חמו

"צילום ומחול, עולמות שונים במהותם. צילום לוכד שבריר זמן, מגיש לנו אותו בקפסולה. מחול הוא אמנות ההשתנות – מתקיים רק על משך זמן. צילום המחול מנסה לעשות את הבלתי אפשרי, להקפיא ולארוז חוויה של תנועה. הרבה רגעים המצולמים אי אפשר באמת לראות – היה שבריר וחלף לו, בלי שהעין תוכל לעגון בו. לפעמים הצילום הוא מזווית שצופה רגיל לא יכול להיות בה. לעיתים הצילום מצליח ללכוד משהו מהתנועה, מהכיוון, מהאנרגיה שקורית על הבמה. לפעמים הוא תופס רגע בלתי אפשרי, באוויר, בתנועה, בהבעה..."

להמשך הקריאה>>
צילום: אפרת ארנון ברזילי

"לפעמים מתחולל נס, משהו מהוויתך זורם אל האפיק הקדמון אליו את כמהה בכל מאודך. הזרימה נושאת אותך, עוטפת וממריצה אל מחוזות שהינך מכירה אף שמעולם לא היית בהם. כך, באורח פלא, התוודעתי אל מקור השראה עמוק בתוכי. אל נהר זורם של ביוגרפיה המוזנת כל העת מתחושות ורגשות, מזיכרונות וגעגועים, מחוויות וחסכים. ביוגרפיה מחוללת. מעצבת, חורטת, פוצעת, מטביעה ומכוננת.."

להמשך הקריאה>>
צילום: אירוס חיון רוזנפלד
אני אות כתב החרטומיםאירוס חיון רוזנפלד

"באני לא מצלמת מחול. יש במה. יש תאורה יפה. יש רקדנים ופס-קול אני כמו ציידת עוקבת דרך העינית אחר תנועתם  ×‘מרחב ונעצרת ×‘תמונה שתופסת אותי בגרון. ההתלכדות וההתפרקות של התמונות הללו מרתק אותי.  ×¤×¢× חשבתי שהמפגש שנוצר שם הוא ביני לבינם. הם עם ×”×–×™×¢×” שמתפתלת וחורגת מהערוצים וחבטות גופם על הבמה והביטוי של הנשימות שלהם על הפיות הפעורים ובית ×”×—×–×” שעולה ויורד. ×¨×§ הלילה פתאום התחוור לי שאני מצלמת את  ×“מותם ונפשם  ×©×œ הכורואוגרפים - דרכם. לא אותם..."
פסטיבל נשות האדמה
יום חמישי 03.03.16 בין השעות 9:00-17:00
נשים ערביות ויהודיות חוגגת יחדיו את יום האישה ×‘אירוע ראשון מסוגו. מפגש של נשים מכל הדתות ומכל קצוות הקשת הפוליטית המחוברות לאדמה הזאת.
בחווה הכפרית לשלום בבקה אל ע'רביה
הפסטיבל הינו יוזמה מקומית עצמאית של נשים פעילות חברתית אשר מעוניינות בעשייה משותפת ושיח, מתוך התפיסה שרב המשותף על המפריד. מפגש אשר בו אפשר לחגוג, להתפנק ולהכיר נשים.

>> לאתר הפסטיבל
חנן אבו מוך  052-5446399    |    ערבה גרזון רז  054-7568904    |    טל רז 050-3841513
 
הגשמה מעל ומעבר, עם קהילת המחוללות
סדנת עומק, חמישי עד ראשון, 25-28.2
הזמנה להתחבר ליופי שהוא את, לחלומות שלך ולאפשרויות של כולנו ליצור קהילה תומכת הגשמה. נתחבר להדרכה גבוהה ודרכה פנימה אל המהות שלנו ואל הייעוד שלנו. נחווה שיטות משנות תודעה, נשחרר חסמים ונרחיב את האפשרויות שלנו להגשים את עצמנו, כאן ועכשיו מתוך שמחה והודיה.
הנחייה משותפת של נירית שפירא ועמית לרנר, אלכימאיות מיומנות, יזמות חברתיות ומנחות סדנאות וותיקות.

'המחוללות' ×”יא קהילה של נשים שבוחרות יחד, במסגרת מקצועית תומכת, להגשים עצמן ולבוא לידי ביטוי מעבר לגבולות המוכרים לנו בשדה המקצועי, האישי, הזוגי, המשפחתי והרוחני.
רוצה גם?
>> מלאי פרטים
או התקשרי  050-3317711 (חן)

 
יפן עם פריחת הדובדבן
מסע צילום ואומנויות בהנחיית חדוה שפרעם וצ'יזירו פרמינגר
26.4-12.5.16


מסע האביב של "נשים מצלמות" יתקיים בהדרכתן המשותפת של הצלמת חדוה שפרעם, ממקימות נשים מצלמות, וצ'יזורו, אשה מיוחדת במינה, אמנית ושפית יפנית, המתגוררת בישראל. המסע כולו מוקדש למפגשים אנטימיים ומרתקים עם אמנים ואומנים מקומיים שדרכם נוכל להכיר את לב ליבה של המסורת היפנית העתיקה העוסקת ביופי ובהרמוניה.
נשלב את חויית הצילום עם × ×’×™×¢×” בפילוסופית החיים העמוקה של יפן: דרך זן, בודהיזם, וואבי סאבי, שירת הייקו ועוד. ×œ×¤×¨×˜×™× והרשמה: חדוה 054.4397054 


>> לפרטים נוספים
Forward
Share
Tweet
+1
Share
Copyright © 2016 נשים מצלמות, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp