Copy
Szkoła Przedmiotów Ojczystych im Marii Skłodowskiej- Curie, Putney- Wimbledon
Szkoła Przedmiotów Ojczystych Londyn Putney

 

 

Koncert "Echa - opowieść polska"

 


 
Londyn, 24 maja 2016 r.
Szanowni Państwo,
 
z wielką przyjemnością dzielę się z Państwem sukcesem piętnaściorga uczniów naszej szkoły, którzy w ostatnią sobotę wystąpili w koncercie Echoes - A Polish Tale zorganizowanym przez Merton Music Foundation.

"Echa" to dzieło - opowiadające o historii polskich rodzin, które po wojnie - nie z ich wyboru - pozostały w Anglii oraz historii pokolenia osób, którym właśnie zawdzięczamy początki naszej szkoły. Dziś, gdy jesteśmy świadkami wędrówek całych społeczności w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca do życia, utwór angielskiego kompozytora - Pete Churchill nabiera jeszcze większej aktualności.

Dziękuję przede wszystkim naszym uczniom, ale też dziękuję Rodzicom za ich czas i poświęcenie wielu sobót na dodatkowe próby oraz wsparcie i przygotowanie dzieci do koncertu. Cóż za niezapomnianie chwile i ciekawe doświadczenie!
Całe sobotnie popołudnie w Holy Trinity Church na Wandsworth było dla mnie wielkim duchowym przeżyciem, a udział w projekcie "Echa - opowieść polska" naszych wspaniałych dzieci, wielkim wyróżnieniem dla szkoły.

Z wielką dumą i radością patrzyłam na naszych uczniów. To wielka szansa rozwoju dla dzieci móc pracować z tak znanymi muzykami jak: Soo Bishop, Alice Zawadzki czy Pete Churchill. W postawie dzieci widać było wielkie zaangażowanie i pasję, z jaką pięknie śpiewały, znając łacińskie teksty na pamięć. W skupieniu śledzili przebieg spektaklu uważając, kiedy nastąpi ich rola. Wrażenie robiły także koszulki, w których występowali uczniowie, zaprojektowane przez Panią Prezes.
Szczerze gratuluję sukcesu! 

Życząc wszystkim szkolnym Mamom wiele dobrego z okazji zbliżającego się polskiego Święta Dnia Matki.

Przypominam o wolnej, od nauki, sobocie w dniu 29 maja. 
 
Miłego half- term i do zobaczenia 4 czerwca!
 
Z poważaniem,
 
Małgorzata Lasocka
 

        
 
 


 
Copyright © 2016 Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Marii Skłodowskiej-Curie, All rights reserved.

Email Marketing Powered by Mailchimp
unsubscribe from this list | update subscription preferences