"הים האביבי
כל היום כולו
מטה-מעלה מטה-מעלה"

                   (בוסון, שיר הייקו)

הנה כמעט קיץ, חמסינים ראשונים כבר ייבשו את כל הירוק המדהים שחגג רק לפני חודש והצהוב היבש משתלט במהירות על המרחב, הקיץ תמיד מביא איתו את התערובת הזו של מועקה צהובה מעורבת בריח ים, אבטיח וחופש. בסינפסה אנחנו לומדים את אמנות גלישת הגלים, מטה-מעלה, מטה-מעלה… זמנים אינטנסיביים, בד בבד עם סיום השנה כבר מתהוות תוכניות הקיץ ותוכניות השנה הבאה והמון דברים קורים,

שימו לב, עדכנו את האתר עם מידע מפורט על "המסלול לאמנות קול בין תחומית". זהו המסלול היחיד מסוגו בארץ, ובו מלמדים אמני הקול מהמובילים בארץ. באתר תוכלו לקרוא בפירוט על המורים ולצפות בעבודותיהם, לקרוא על מערכת השעות ועוד...

גם במסלול להכשרת מנחים ומלווי ריפוי  יצירתי בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה" נפתחת  קבוצה חדשה. סדנת המבוא הראשונה "אוטוביוגרפיה ווקאלית" התקיימה בסינפסה והייתה חוויה עוצמתית ומופלאה לכל מי שהשתתף, כולל המנחות!  אתם מוזמנים להצטרף לדרך בסדנאות הבאות:  ביוני - מסע קולי דרך שבעת המרכזיים האנרגטיים, ויולי- "לשיר מנדלות" - נעבוד עם שירי ריפוי אישיים וקבוצתיים, ונפגוש את הכוח המרפא של השירה השבטית.

לחברנו בצפון, סדנת היכרות עם "אינטגרציית קול בתנועה", תתקיים ביולי בקריית טבעון, לקראת פתיחת קורס "אוטוביוגרפיה ווקאלית רשומה בגוף" בשנה הבאה במרכז שילוב!
תוכלו הקיץ  גם לשלב חופשה בגרמניה עם סדנת  אינטגרציית קול בתנועה בהנחייתה של סמדר אימור, סדנאות תתקיימנה באוגוסט ובספטמבר.

ולסיום, סדנת ריקודים צועניים של רנה מילגרם מצ'כיה מתמלאת במהירות, למי שחושב להירשם,  כדאי למהר.

ובהרחבה :

When The Moment Sings...

קצב נמצא בכל מקום ובכל דבר- והינו חלק אינטגרלי מקיומנו. האם החברה המודרנית איבדה את הקשר עם המקצבים הטבעיים?
סרטון קצר מתוך של סרט תעודי נפלא החוקר את מקומם הטבעי של ריקוד וקצב בחיי היומיום בתרבויות אפריקה. הסרט עוסק במקצבים גופניים טבעיים ובאובדנם של המקצבים האלו בתרבות שלנו.
אנו מקווים שהצפייה תבהיר כמה מהמושגים הבסיסיים בשיטת "אינטגרציית קול בתנועה"…
 

תכניות לימוד דו-שנתיות:

"אינטגרציית קול בתנועה" תכנית הכשרה למורים ומלווי תהליכי ריפוי יצירתי
2012-2013

תוכנית דו-שנתית, בהנחיית סמדר אימור, רותי רבינס, יעל כהן, מיכאל שחרור ומורים אורחים.

בשנת הלימוד הראשונה נתרכז בתהליכים האישיים הספציפיים להיכרות והפנמה גופנית-חוויתית של עקרונות השיטה ובראש וראשונה חידוש הקשר עם המוסיקליות הגופנית האורגנית, הריתמוס הטבעי והזרימה של חיוניות יצירתית.

השנה השנייה מוקדשת לניסוח אישי של תהליכי הנחייה וטיפול בשיטה, תוך כדי תרגול הנחייה בקבוצות, הנחייה פרטנית, סטאג', כתיבת עבודה מחקרית-עיונית.

התכנית מיועדת למטפלים מכל תחומי הטיפול, אנשי מקצוע בתחום לימוד דרך גוף (מורים לטכניקת אלכסנדר, פלדנקרייז וכ'ו), תומכות לידה ומיילדות, אנשי מקצוע בתחום השירה והתנועה ולבעלי ניסיון בהוראה, הנחייה או טיפול ורוצים לרכוש כלי נוסף להכשרתם המקצועית.
אין צורך בניסיון קודם בעבודה עם קול.

[למידע נוסף]

אמנות קול בין תחומית – Vocal Performance Art

תכנית דו-שנתית בהנחיית אמני הקול והמילה: ד"ר ג'וזף שפרינצק, סמדר אימור, רות וידר-מגן, מאיה דוניץ, ויקטוריה חנה, דפנה שפירא-חסון ומורים אורחים.

תוכנית דו שנתית לאמני מופע וליוצרים המתמקדת בחקר מגוון אפשרויות המופע של הקול האנושי והמילה המדוברת. מטרת התכנית להוות מעבדה לחקירה ולחיפוש של שפת מבע אמנותית אישית על בסיס הכרות ודיאלוג עם אמנויות מופע, פרפורמנס ארט ומוזיקה עכשוויים.

המסלול מקנה שיטות עבודה והכרות עם גישות שונות לחקר הקול, לקשר בין קול לתנועה ולעבודת גוף, לקומפוזיציה ולבניית מופע בז'אנרים שונים של קול: קול בתנועה, שירה פונטית, אמנות טקסט סאונד, Spoken word, תיאטרון מוזיקה עכשווי, אלתור קולי מוזיקלי ועבודה קולית באנסמבל.

התכנית מיועדת לבעלי רקע וניסיון באמנויות המופע: זמרים, מוזיקאים, אנשי תיאטרון, מחול, אמני מיצג ואמנים בין תחומיים. הלימודים מציעים אפשרויות הן בהרחבת האספקט הקולי בתחום שממנו בא היוצר, וכמו כן בהצעת פורמטים וכיווני יצירה חדשים. שנת הלימוד השנייה כוללת פיתוח והנחייה של פרויקט מופע אישי שיוצג בסיום הלימודים.

[למידע נוסף]

אינטגרציית קול בתנועה: סדנאות מבוא והכרות

"כשהקשר בין הקול, הנשימה ושפת הגוף מתבהר, שפתה המסתורית של הנפש מקבלת מרחב לביטוי מוסיקלי עשיר בדימויים קוליים ותנועתיים..." בכל אחת מסדנאות המבוא נכיר את העקרונות הבסיסים של השיטה, ניתן מקום לתרגול יסודות ובנוסף, נשים דגש על נושא מסוים ושונה מסדנה לסדנה:

מדיטציות קוליות, עבודה עם שבעת המרכזיים האנרגטיים

בהנחיית סמדר אימור ורותי רבינס. תאריכים: יוני 28-29, חמישי: 9.30-17.00, שישי: 9.30-15.30.

המדיטציה הקולית הינה כלי יצירתי ומהנה לחקירה של שבעת המרכזיים האנרגטיים המוכרים בשם "צקרות".
דרך שימוש בקול ותנועתו אנו לומדים דרכי איזון, טעינה ופריקה אנרגטיים, ושימוש בדימויים כשערים לשינוי תודעתי.
הסדנא תאפשר התנסות בעבודה קולית עם המרכזים האנרגטיים, תוך למידת ההקשר של כל מרכז לאיברים השונים, לצבעים, לצלילים, לשירה, לאיכויות רגשיות ולחיי המעשה. 

[למידע נוסף]

אוטוביוגרפיה ווקאלית רשומה בגוף

במרכז שילוב, קריית טבעון. בהנחיית סמדר אימור ורותי רבינס. תאריכים: 
יולי: 11-13 ימים רביעי, חמישי שישי. שעות : רביעי –חמישי 14.00-20.00, שישי 8.30-14.30

"כתיבה אוטוביוגרפית ווקאלית" היא הנושא אותו נחקור במהלך הסדנה. ההיסטוריה שלנו רשומה בגוף, פאזל אינסופי של זיכרונות וסיפורים אוטוביוגרפיים, אינפורמציה מורכבת זו נחווית כקצבים ומקצביים פנימיים, מתחים והתפרקותם, דמויות, דימויים חזותיים, וחוויות מוסיקליות פנימיות, זוהי שפה עמוקה ומסתורית המספרת את הספורים האוטוביוגרפיים שלנו. המרחב הניתן לביטוי [...]

"לשיר מנדלות" – עבודה עם שירי ריפוי אישיים ועממיים, מעגלי אלתור, מבנים מוסיקליים בסיסיים ושימושם באלתור.

בהנחיית סמדר אימור ורותי רבינס. תאריכים:
יולי 24-27, שלישי ורביעי 16.00-21.00, חמישי 9.30-17.00, שישי 9.30-15.30.

באלתור הקבוצתי אנו לומדים כיצד לאפשר לאלתור להפוך לשדה משחק רב-משתתפים, המאפשר תקשורת קבוצתית חיה וזורמת. לצד ביטוי אישי אותנטי אנו מתרגלים הקשבה רחבה, התייחסות למגבלות ולמבנים מוסיקלים, תחושת זמן, קצב ודינאמיקה, ביצוע בחירות מהירות בזמן אמת, מעבר מובחן בין הובלה, ליווי ותפקידים אחרים בקבוצה, ועוד ועוד…

[למידע נוסף]

המסלול לאמנות קול בין תחומית : סדנאות הכרות

המתעניינים במסלול מוזמנים להשתתף בסדנאות הכרות עם מורי התכנית כהזדמנות להכרות ראשונית עם התכנית ועם צורת העבודה של צוות המורים:

סדנת הכרות I

בהנחיית מאיה דוניץ וג'וזף שפרינצק.
יום ג' 17 ביולי 16:00-21:00
[למידע נוסף]

סדנת הכרות II

בהנחיית סמדר אימור וויקטוריה חנה.
יום ד' 18 ביולי 9:30 – 15:00
[למידע נוסף]

סינפסה מארחת:

אנו גאים ושמחים לארח אצלנו בסטודיו סינפסה את טובי המורים בארץ ובעולם, ולהציע לכם מגוון של אפשרויות להמשיך ולהעמיק, לגוון, להעשיר ולרענן את החקירה המשותפת לכולנו בשדה הקול, התנועה והאימפרוביזציה - ככלים לריפוי, התפתחות אישית ויצירה אמנותית.

עוצמה, תשוקה, פראות, נוכחות:
ריקודיים צועניים עם רנה מילגרם מצ'כיה!

בהנחיית רנה מילגרם מצ'כיה. יולי 19-21. שעות : 9.30-17.00 בכל יום

כולנו חולמים לחשוף קצת מהצועניות שלנו … את הכאב והשמחה המבטאים עצמם באמצעות התשוקה הסוערת לריקוד, את צבעוניות הנפש,את הנשמה החופשית, הפראית,המוסיקה…..רנה מילגרם רקדנית המסתובבת בעולם וחוקרת ריקודים צועניים מזה שנים רבות מגיעה לישראל, ללמד אותנו להתחבר לאנרגיה הצוענית שלנו….

אינטליגנציה תנועתית
BONES FOR LIFE

שיעור חדש בהנחיית נירה אייל. סדנת התנסות בת שני מפגשים: 5/6/2012, 12/6/2012. מספר המקומות מוגבל - ההרשמה היא עד ה 27/5/2012

חדש בסינפסה! שיעור ללימוד ותרגול שיטתה של רותי אלון, מורה לפלדנקרייז ומפתחת שיטת "אינטיליגנציה תנועתית – Bones For Life". מטרת הלימוד להנהיג תנועת גוף מקדמת בריאות , המחוברת לתבונה הפנימית, כמו אצל חיות הבר.
השיעור בהנחיית נירה אייל , טריינרית לאינטליגנציה תנועתית ,בעלת ניסיון בתחום 15 שנה בעבודה קבוצתית ואישית. מנהלת סטודיו " בגב זקוף". לפרטים : נירה – 025337010


Email Marketing Powered by Mailchimp