Copy
View this email in your browser

Hea turismiettevõtja!

Aitäh, et oled avaldanud soovi Visit Pärnu uudiskirja saamiseks!
Kevad on märkamatult läbi saamas ning suvesoojus on Pärnusse jõudnud. Käesolevast nädalast on ka piirangud leevenenud ning kõik kohvikud, restoranid ja kultuuriasutused saavad taas on uksed külalistele avada.
Sel korral on uudiskirjas juttu märtsikuu turismistatistikast, Pärnu suvistest linnatuuridest, Visit Pärnu suvistest kampaaniatest, suve suurematest üritustest ning paljust muust põnevast.


Head lugemist! 

Märtsis oli turiste taas mullusest vähem
Statistikaameti andmetel kasutas märtsis majutusettevõtete teenuseid 51 000 turisti, mis on 43% vähem kui aasta varem samas kuus. Kahanes nii välis- kui ka siseturistide arv.
Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul külastasid majutusettevõtteid taas enamjaolt siseturistid.
„Eelmise aasta märtsis olid veel pooled majutusettevõtete klientidest välisturistid, viiruse mõju kahandas aga nende osatähtsust selle aasta märtsis 17%-ni,“ kommenteeris Laurmaa.
Majutusettevõtetes peatus 9000 välisturisti, kes veetsid seal 32 000 ööd. Välisturiste oli 81% ja nende ööbimisi 66% vähem kui eelmise aasta märtsis. Suurem osa välisturiste eelistas ööbida Harju maakonnas, millele järgnesid Tartu, Ida-Viru ja Pärnu maakond.
Siseturiste peatus majutusettevõtetes 42 000, mida oli 5% vähem kui eelmise aasta märtsis. Ööbimiste arv suurenes aga 6%. Siseturistidest 43% peatus Harju maakonna, 13% Tartu maakonna ning 7% nii Pärnu kui ka Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes.
Pärnumaad külastas märtsikuus 3328 turisti, kes veetsid siin kokku 7111 ööd. Võrreldes eelmise aasta märtsikuuga langes külastajate arv 68% ning ööbimiste arv koguni 71%. Pärnu sihtkohta märtsis külastanud turistidest 93% olid siseturistid ning 7 % välisturistid. Kokku külastas märtsikuus Pärnumaad 3095 siseturisti, kes veetsid siin 6239 ööd. Siseturistide langus võrreldes eelmise aasta märtsikuuga oli 56%.
Ööpäev Eesti majutusettevõttes maksis keskmiselt 26 eurot inimese kohta ning oli mullusega võrreldes seitse eurot odavam. Ööpäeva maksumus oli Eesti keskmisest kõrgem Harju ja Tartu maakonnas, kus ööpäev majutusettevõttes maksis vastavalt 29 ja 27 eurot. Ida-Viru ja Pärnu maakonna majutusettevõtetes maksis ööpäev keskmiselt 24 eurot.
Loe rohkem siit
Pärnu rannaniite hooldab sel suvel 350 linnalehma
Pärnu rannaniidu sümboliks kujunenud linnalehmad jõudsid mai esimesel nädalal suvepealinna.
Mai ja Raeküla rannaniidul mägiveiseid karjatav Võrumaa talunik Silver Visnapuu kolis  esimesena Pärnusse musta värvi Aberdeen-Anguse veised, kes on harjunud suvitama Mai rannaniidul.
Suurtele veistele oli koht küll tuttav, aga noorloomadele oli see paik võõras, mistõttu hoiti karja esiti väiksemal taraga piiratud alal. „Lasime veistel natuke aega uues kohas aklimatiseeruda ja kolmetunnise autosõidu järel šokist toibuda enne, kui nad 25 hektari peale lahti lasime,“ ütles Visnapuu.
Järgmine sats saba ja sarvedega bioniidukeid jõudsid Võrumaalt Alakonna talust Pärnusse nädal hiljem ning need mägiveised paigutas Visnapuu Raja tänava äärsesse koplisse.
Kokku kavatseb Võrumaa talunik kolida kuurortlinna järk-järgult kuni 250 Aberdeen-Anguse, Herefordi ja Simmentali tõugu veist. See on pea poolsada looma rohkem kui mullu alal Tervise Paradiisist Raekülani suveperioodil oli.
Loe rohkem siit
Pärnu giidid kutsuvad suvel „Pärnu pajatab…“ giidituuridele
Pärnu giidide juhendamisel toimuvate suviste linnatuuride "PÄRNU PAJATAB..." teemade valik on lai, ulatudes läbi aastasadade kaugest keskajast kuni suvepealinna tänapäevani välja. Kuulda saab lugusid armastusest, agulielust, õlleajaloost, valgest katkust ja mustast surmast ning muust põnevast.
Suvetuurid "PÄRNU PAJATAB..."  toimuvad perioodil 04. juuni - 27. august 2021. 
Eesti- ja venekeelsed jalgsi linnatuurid toimuvad reedeti kl. 17.00. 
Tutvu tuuridega siin
Pärnu linnavalitsus korraldab Eestis, Lätis ja Soomes Pärnu sihtkoha kampaaniad
Pärnu linnavalitsus (Visit Pärnu) korraldab suve hakul, kohe pärast COVID-19 piirangute lõppu, Eestis, Lätis ja Soomes Pärnu sihtkoha turunduskampaaniad.
Kõik kolm on mainekampaaniad, mille eesmärgiks on suurendada Pärnu sihtkoha nähtavust, elavdada turismi ning kutsuda eestlased, lätlased ja soomlased suvel Pärnu sihtkohta külastama ning siin ööbima.
Linnavalitsus korraldas meediapartnerite leidmiseks avalikud hanked: sisekampaania hanke võitis agentuur Imagine AD OÜ ning Läti ja Soome kampaaniate hanked agentuur Rakett OÜ.
Kampaaniad suunatakse Visit Pärnu veebilehe kampaanialehtedele. See tähendab, et kampaanias saavad nähtavust ainult need ettevõtted, kes on Visit Pärnu lehel üleval, eeliskuvatakse aga neid, kes on liitunud terviseturvalisuse hea tahte kokkuleppega.
Siseturiste hakatakse suvel Pärnusse meelitama sõnumiga: Plaan P
Reisimine ja puhkamine on paljude  jaoks olnud juba mõnda aega raskendatud. Seda enam on meil olnud aega oma unistuste puhkusest fantaseerida ja teha suurejoonelisi plaane ajaks, kui piirid jälle lahti.
Ometi võib sel suvel olla unistuste sihtkohta minek eri põhjustel problemaatiline – mõned riigid on veel lukus, inimene ise ei tihka kohe esimese asjana väga suurt reisi ette võtta, pandeemia on andnud löögi rahakoti pihta vms.
Õnneks on olemas üks suurepärane ja kompromissitu kindla peale minek, mis asub lähedal ning täidab kõik nõudmised alates aktiivsest perepuhkusest ja lõpetades meeleoluka nädalavahetusega sõprade seltsis. Seega tasub inimestele meelde tuletada, et puhkust kavandades on üks plaan, mis ei vea kunagi alt: Plaan P.
Lätlasi ja soomlasi hakatakse Pärnusse meelitama mängulise sõnumiga: Milline puhkaja oled Sina?
Kõik inimesed on erinevad ja erilised. Ühele meeldib sinine, teisele punane, ühele pitsa, teisele pasta, ühele luksuslik spaahotell, teisele telkimine Soomaal. Ainus, mis kõiki ühendab on soov puhata ja Pärnu on täis meeldivaid lahendusi igat sorti puhkajatele.
Kampaaniate jaoks luuakse mänguline uuringumootor, kus inimene saab valida endale kõige sarnasema puhkaja tüpaaži ning vastavalt sellele pakutakse talle hingelähedasi ja ahvatlevaid puhkuselahendusi.
Kõigi kolme kampaania puhul tuuakse kampaania maandumislehtedel välja soovitused (elamused, põnevad aktiivsed tegevused), mida Pärnus puhkuse ajal teha tasub.
Mõjuisikute abil massidesse ehk Visit Pärnu Experience 2021
Pärnu linnavalitsus (Visit Pärnu) korraldab sel suvel juba kolmandat aastat järjest rahvusvahelise sotsiaalmeediakampaania „Visit Pärnu Experience 2021“.
Kampaania käigus külastavad 28. juunist kuni 2. juulini Pärnut neli tuntud Eesti, Läti, Leedu ja Soome suunamudijat.
Ettevõtmise eesmärk on turundada Eesti ja naaberriikide sotsiaalmeedia mõjuisikute abil Pärnu linna ja maakonda kui rahvusvaheliselt atraktiivset sihtkohta. Influentserid väisavad siin erinevaid kohti ja atraktsioone, millest teevad aktiivselt kajastusi.
Suunamudijate ülesandeks on toota Pärnumaast Visit Pärnu jaoks reklaami- ja turundusmaterjale, sealhulgas fotosid ja videoid, ning kajastada sotsiaalmeediakanalites laiahaardeliselt sihtkoha võimalusi.
Kui COVID-19 piirangute tõttu ei saa suunamudijad Lätist, Leedust ja Soomest sel plaanitud ajavahemikul Pärnusse tulla, siis korraldab Visit Pärnu meeskond kampaania ümber ning kaasab sellel aastal kampaaniasse ainult Eesti suunamudijad.
Linnavalitsus kutsub taotlema uut „Siin on turvaline“ tarbijamärgist
Pärnu linn ja siinsed ettevõtjad olid eelmisel kevadel Eestis esimesed, kes tulid välja sihtkoha tarbijamärgisega „Siin on turvaline“. Tänaseks on terviseturvalisusega seotud tarbijamärgis laienenud EAS-i eestvedamisel kõikjale Eestis.
Pärnu linnavalitsuse turismiarenduse spetsialisti Ave Lääne sõnul on märgi eesmärk jätkuvalt sama: suurendada külastajates usaldust turismiasutuste vastu ja pakkuda inimestele kindlustunnet, et selles kohas peetakse kinni nõutud ohutusreeglitest.
Kuna Covid-19 nakkusrisk jääb veel pikaks ajaks mõjutama inimeste reisimis- ja külastusotsuseid, ei kao vajadus terviseturvalisuse tarbijamärgise järele niipea. Turvalisusemärki ei saa teenusepakkuja niisama, selle omandamiseks peab ta kinnitama, et järgib koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kõiki terviseameti juhiseid. Käitumissoovitused ja juhised on asutuseti erinevad, täpse ülevaate neist leiab terviseameti kodulehelt.
Kuna nüüdseks on „Siin on turvaline“ tarbijamärgis laienenud üle Eesti, ja et alates käesolevast aastast vastutab Pärnu linnavalitsus kogu Pärnu maakonna turismiturunduse eest, on Pärnumaa ettevõtetele välja antav märgis mullusega võrreldes pisut muutunud.
Varasema „Pärnu linnavalitsus soovitab, ettevõte kinnitab: Siin on turvaline“ asemel on sel nüüd ingliskeelne kiri, mille eestikeelne tõlge kõlab nii „Visit Pärnu soovitab, meie kinnitame. Siin on turvaline“.
Loe lisaks siit
Majutusasutuste infoveebinar: Tegevused Pärnus ja Pärnumaal
Pärnu Linnavalitsus korraldas 25. mail majutusasutustele veebinari, kus tutvustati suvehooaja tegevusi Pärnus ja Pärnumaal. Veebinar oli eeskätt mõeldud just majutusasutuste administraatoritele, sest teadupärast pöörduvad ööbijad enda vaba aja planeerimiseks tihti esmalt  just nende poole. Vastuvõtutöötaja soovitustel võib olla väga suur mõju külalise suunamisel ning positiivse ja meeldejääva elamuse tagamisel.
Veebinaril tutvustasid enda teenuseid Pärnu linna, Soomaa, Matsalu, Lihula, Tõstamaa, Romantilise Rannatee ning Kihnu piirkondade ettevõtted. Veebinar lõppes lühikese ülevaatega Visit Pärnu turismiinfo kanalitest, kust leiab veelgi rohkem soovitusi Pärnus puhkamiseks.
Veebinari saab järele kuulata siit
Suvel saab Pärnus nautida põnevust ja kultuuri
Pärnus toimub terve suvi väga palju erinevaid sündmusi, oma lemmiku leiab kirevast ürituste kalendrist igaüks. 
Suvele annab 21. juunil avapaugu traditsiooniline astronoomilise suve algust tähistav suursündmus “Tere, Pärnu suvi”. Varahommikust hiliste õhtutundideni vältava sündmusrikka päeva jooksul on võimalus nautida koostegemise rõõmu, erinevaid etendusi ja Eesti tippartistide etteasteid. 
Keskaja hõngu toovad endaga kaasa Pärnu Hansapäevad, klassikalise muusika armastajad on ka sel suvel oodatud osa saama Pärnu Muusikafestivalist ning ratsaspordihuviliste rõõmuks toimub Pärnu Rannastaadionil Classic Pärnu ratsaspordivõistlus. Toidunautlejatel avaneb võimalus mekkida uusi ja põnevaid roogasid tänavafestivalidel – nii Supeluse Aastalaadal kui üle mitme aasta taas ka Augustiunetusel. 
Vaata rohkem sündmusi siit
Pärnu kesklinna ümberkujundamiseks saadeti huvitavaid ideid
Pärnu Keskväljaku ja Pika tänava piirkonna arhitektuurivõistluse võitsid Xenia Angela Sooniste, Jõnn Sooniste ja Andreas Krigoltoi osaühingust J+XS OÜ, kelle ideekavandi „Uus-Pärnu“ elluviimine eeldab detailplaneeringu koostamist, žürii töös osalenud linnavalitsuse esindajad eelistasid teise koha tööd „Lohe“.
Arhitektuurivõistluse žüriisse kuulusid Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, linnaarhitekt Henri Eessalu, arhitekt-ekspert Karli Luik, arhitekt Ülle Maiste ja maastikuarhitekt Terje Ong. Pärast nelja koosolekut jäi häältega kolm kahe vastu peale ekspertide eelistus.
Võistluse eesmärgiks oli saada parim väliruumi ideelahendus alale, mis ulatub Kesklinna sillast Endla teatrini ning keskraamatukogust Pika ja Ringi tänava ristmikuni.
Võistlusala sisse jäid silla juures asuv liiklussõlm, Vaasa park, Keskväljak koos raamatukogu ees asuva platsiga ja Pikk tänav koos sellega külgnevate tänavalõikudega kuni Ringi tänava ristmikuni.
Loe rohkem siit
SÜNDMUSED:
9. juuni EAS Sihtturgude online infotund
11. juuni Turismiasjaliste ümarlaud
ILMUNUD UURINGUD / ARTIKLID:
OLULINE INFO:
Jälgi Visit Pärnu tegemisi ka sotsiaalmeedias!
Facebook
YouTube
Website
Instagram
Flickr
Copyright © 2021 Pärnu linnavalitsus, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp