Copy
View this email in your browser

Hea turismiettevõtja!

Aitäh, et avaldasid soovi Visit Pärnu uudiskirja saamiseks!

Pärnu turismiasjaliste koos tegutsemist on mitmel pool Eestis toodud hea näitena: meil toimub nii hooaja alguses kui lõpus rohke osavõtuga ühine seminar, valmistame koos ette kampaaniaid kui muid turundustegevusi. Sihtkoha arengule aitavad turismiettevõtjad aktiivselt kaasa, panustades lisaks oma tegevustele ka linna organiseeritud projektidesse.
Käesoleva uudiskirjaga tekib täiendav võimalus turismiinfot regulaarsemalt jagada. Uudiskirjast saab lugeda sihtkoha tegemistest, leiab infot uute koolituste, seminaride kohta, saab ülevaate turismiuuringutest, värskest statistikast ja teavet turismisündmuste kohta.


Pärnu abilinnapea Rainer Aavik

Pärnu - parim tervise- ja heaoluturismi sihtkoht Eestis
2019. aasta septembris valiti Pärnu parimaks tervise- ja heaoluturismi sihtkohaks Eestis.
Konkurss „Eesti avastamata aarded“ on seotud Euroopa Komisjoni algatatud projektiga “European Destinations of Excellence” (EDEN), millest Eesti võtab osa seitsmendat korda. 
Projekti EDEN sisuks ongi temaatilised konkursid, mille võitjad moodustavad piirkondade edasiseks arendus- ja turundustegevuseks koostöövõrgustiku.
Visit Pärnu meeskond (Ave Lääne, Orvika Reilend, Hando Murumägi) käis koos teiste EDEN-i konkursil osalenud sihtkohtade esindajatega tänavu 7.-9. jaanuaril Tšehhis tutvumas sealsete kuurordi- ja terviseturismi traditsioonidega.
Prahas kohtusid Eesti turismiasjalised Eesti suursaatkonna töötajatega, kellega võeti jutuks nii Eesti kui Tšehhiga seotud turismiteemad. Peale pealinn Praha nägid turismiedendajad ära kaks kuulsat Tšehhi spaakuurorti - Karlovy Vary ja Marianske Lazne.
Loe lisaks siit:
https://www.westestonia.com/eden-wellness/
Pärnu oli sihtkohana esindatud Helsingis toimunud turismimessil Matka
16.-19. jaanuarini Helsingi messikeskuses toimunud Põhjamaade suurimal turismimessil jagas Pärnu ekspositsioonipinda turismiasjalistega Haapsalust, Saaremaalt ja Hiiumaalt. Nelja maakonna ühine väljapanek võimaldas reklaamida Lääne-Eesti piirkonda tervikuna, samas sai ka iga maakond oma eripärasid ja tegemisi eraldi tutvustada.
Kuna Lääne-Eesti regiooni iseloomustab seotus merega, oli messiboksi kujundus inspireeritud meretemaatikast ning ühisel ekspositsioonialal püüdsid pilke suured purjed.
Pärnu noorim spaahotell Wasa Restort osales Matka messil ettevõttena teist korda.
Wasa Resorti tellimuste juhi Siim Alttoa kinnitusel vastas messil käik ettevõtte ootustele ja tulemustega võib igati rahule jääda.
Suvepealinlased tutvustavad Tourestil Pärnu võimalusi
7.-9. veebruarini toimuval Baltikumi suurimal turismimessil Tourest on Pärnu linna ekspositsioonipinnal esindatud spaahotell Wasa Resort, Pärnu muuseum, Pernova loodusmaja ja Mamm&Frukt veinimaja.
Kolme päeva jooksul tutvustatakse messikülastajatele ja koostööpartneritele 2020. aasta tegemisi Pärnus.
Ühes käesoleva aasta tähtsündmuseks on kindlasti suvepealinna tiitli üleandmine.
Kes veel ei tea, siis sel suvel möödub 25 aastat päevast, mil Eesti tuntuim suvekuurort kuulutati ametlikuks Eestimaa suvepealinnaks.
Juubeliaasta hõngu on näha ja tunda ka Pärnu Touresti messiboksi kujunduses, mida ilmestab üks linna tuntumaid sümboleid – Rannahoone seen.
Kui praegu on rannamõnudeks veel jahedavõitu, siis spaasse minekuks on just õige aeg.
Oodatud Pärnu spaanädal toimub ka sel aastal, sedakorda märtsikuus.
Turismimessil reklaamivad vee-, sauna- ja spaamõnudele pühendatud teemanädalat 15 Pärnu Koidula gümnaasiumi õpilast. Hommikumantlitesse ja spaasussidesse riietatud noored liiguvad mööda messihalli ringi, jagavad spaanädala trükiseid ja kutsuvad varakevadisse Pärnusse puhkust veetma.
08.-15. märtsini 2020 toimub Pärnus taas spaanädal 
Eelmistel aastatel meelitas spaanädal Pärnusse veemõnusid nautima üle 10 000 külastaja, tänavu on oodata vähemalt sama palju huvilisi.
Viie aasta eest ellu kutsutud spaanädala eesmärgiks on näidata, et Pärnus jagub tegevust hooajavälisel ajalgi. Nagu teemanädala külastajanumbrid kinnitavad, on ettevõtmine end selles osas tõestanud: Pärnusse tullakse puhkama ka siis, kui väljas pole suvi.
Spaanädala sihtgrupiks ei ole aga ainult mujalt tulijad, vaid ka kohalikud inimesed, kes kasutavad võimalust külastada tavapärasest oluliselt soodsama hinnaga mõnd kodulinna spaa-, vee- või saunakeskust.
Ettevõtjad on spaanädala ideega hästi kaasa tulnud. Majutusasutused ja spaad koostavad spetsiaalselt spaanädala perioodiks mõeldud eripakkumised, mille seas on nii ööbimisega pakette kui ka päevaspaa külastusi.
Spaanädalaga on ühinenud ka kohalikud spordiklubid, kelle jaoks on see nädal hea võimalus tutvustada oma treeninguid ja leida uusi kliente.
Sel aastal lööb spaanädalal kaasa neli Pärnus tegutsevat spordiklubi. Tingimuseks on, et iga osalejaklubi peab pakkuma spaanädalal vähemalt ühte tasuta treeningut.
www.visitparnu.com/talvespaa
Pärnu Talvine kiigepark
Pärnu linn saab 2020. aasta suvel 25. korda Eesti suvepealinnaks. Juubeliaasta tähistamiseks paigaldati Pärnu rannaparki 2019. aasta detsembris 10 käsitsi valmistatud puidust kiike.
Pärnu linn on rannaparki varemgi erisuguste sõnumite ja piltidega kiikesid paigaldanud: 2015. aasta suvel rippusid Rannapargi puudel värvikad kiiged, mille eesmärk oli juhtida tähelepanu viisakusele ja teineteisest hoolimisele. Kiikedel olid sõnumid: „Hoia parke!“, „Ole viisakas!“, „Hoia puhtust!“, „Kiigume koos!“.
2019. aasta suvel tähistas Pärnu linn muulide juubelit ning ka selleks puhuks riputati Rannapargi põlistele puudele toredate sõnumitega Pärnu muulide teemalised puidust kiiked.
„Suvepealinn 25“ kiikedele andis uue elu kohalik ettevõtte Vaas&Vaas.
Käivitus Visit Pärnu blogi
Viimase aja trend näitab, et üha enam tunnevad tarbijad huvi nii-öelda reaalsete inimeste - mitte reklaami-või turunduskampaaniate - jutustatud pärislugude vastu.
Visit Pärnu annab kõigile turismiettevõtjatele võimaluse blogimisega kätt proovida ja rääkida laiale maailmale oma (sihtkoha)lugu.
Kohapeal oma sihtkoha loost arusaamine on üks asi, kuid selle loo edasi andmine on midagi hoopis muud. Jutuvestmine ehk storytelling on aga tänapäeva turunduses üks olulisemaid viise, kuidas jõuda laia rahvusvahelise auditooriumini.
Sellest huvist ja nõudlusest lähtuvalt käivitas Visit Pärnu täiesti uutmoodi blogilahenduse, mis on mõeldud just kohalikele turismiettevõtjatele. Sest kes teine saaks veenvamalt Pärnut tutvustada, kui kohalikud turismiettevõtjad, kes võtavad iga päev vastu meie külalisi, sisustavad nende vaba aega ning pakuvad süüa.
Tutvu uue blogiga siin: https://visitparnu.com/kaivitus-visitparnu-blogi/
Uus toidukoht Pärnus
Selle aasta alguses avas Hommiku tänaval uksed uus restoran Gastronoom. Gastronoom on heade maitsete klubi, milles saavad kokku mõnus söök ja jook ning meeldiv muusika. Restorani menüüs leiab toite nii merelt, metsast kui peenralt. Valik on koostatud sedavõrd mitmekülgselt, et maitseelamuse saavad siin nii lihasööjad, taimetoitlased kui veganid.
Õdusa interjööriga restorani pärliks on Veinituba, mille vinoteegis on üle 60 veini. Riiulitel ootavad avamist nii vana Euroopa kui Uue Maailma esindajad. Gastronoom on Pärnus esimene söögikoht, kus saab nautida automaatse veinikülmiku võlusid ehk kõigil külastajatel on võimalus tutvuda pokaali kaupa vähemalt 14 erineva veiniga.
www.gastronoom.eu
SÜNDMUSED:
1.-2.04 New Baltic Hospitality Forum
Jälgi Visit Pärnu tegemisi ka sotsiaalmeedias!
Facebook
YouTube
Website
Instagram
Flickr
Copyright © 2020 Pärnu linnavalitsus, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp