Copy
View this email in your browser

Hea turismiettevõtja!

Aitäh, et oled avaldanud soovi Visit Pärnu uudiskirja saamiseks!
Sel korral on uudiskirjas juttu augustikuu turismistatistikast, Visit Estonia ja Visit Pärnu talvistest kampaaniatest, Pärnu piirkonna eduloost, Visit Pärnu kohtumistest ettevõtjatega ning paljust muust põnevast.

Rõõmsat sügise jätku ning head lugemist! 

Augustis siseturism kasvas, väliskülaliste arv oli jätkuvalt languses
Statistikaameti andmetel peatus augustis Eesti majutusettevõtetes 342 000 turisti, mis on 3% rohkem kui aasta varem samal kuul. Siseturistide arv suurenes nii eelmise kui ka üle-eelmise aasta augustiga võrreldes, ent välisturiste oli varasemast jätkuvalt vähem.
Pärnumaad külastas augustis 55 136 turisti, kes veetsid siin kokku 95 241 ööd. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga vähenes augustis nii külastajate kui ka nende ööbimiste arv 5%.
Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul elavnes turism Eestis siseturistide arvelt. „Viirusest tingitud piirangud olid leebed ning inimesed reisisid kodumaal järjest rohkem. 
Eesti majutusettevõtetes peatus kokku ligi 245 000 siseturisti, kes veetsid seal 418 000 ööd. Siseturiste oli mulluse augustiga võrreldes Eestis 12% enam ja nende ööbimiste arv suurenes 11%. Kriisieelse, 2019. aastaga võrreldes oli neid lausa 21% rohkem,“ lisas Laurmaa.
Ka Pärnumaal kasvas augustis siseturistide arv: tänavu augustis külastas Pärnumaad 44 515 siseturisti, kes viibisid siin kokku 71 038 ööd. Võrreldes 2020. aastaga kasvas augustis siseturistide ning ka nende ööbimiste arv 14%.
Välisturiste saabus Eestisse oluliselt vähem kui kriisieelsel 2019. aasta ja ka eelmise aasta augustis. Eesti majutusettevõtetes peatus 97 000 välisturisti, mis oli 66% vähem kui ülemöödunud ja 13% vähem kui eelmise aasta augustis. Eestis veedeti kokku 209 000 ööd ehk 3% mullusest vähem.
Välisturistide arv Pärnumaal langes augustis lausa 44%. Kui eelmise aasta augustis külastas Pärnumaad 18 851 välisturisti, siis selle aasta augustis oli väliskülastajaid kõigest 10 621.
Ööpäev majutusettevõttes maksis augustis keskmiselt 35 eurot inimese kohta ja oli eelmisest aastast nelja euro võrra kallim, samas nelja euro võrra odavam kui 2019. aastal. Pärnu maakonna majutusettevõttes maksis ööpäev keskmiselt 36 eurot, Tartumaal 38 eurot ning Harju ja Saaremaal keskmiselt 39 eurot inimese kohta.
Loe rohkem siit
Piirkonna edulugu viis Pärnu taas maailma saja rohelisema reisisihtkoha sekka
Rahvusvaheline säästvat turismi arendav organisatsioon Green Destinations (rohelised sihtkohad) valib igal aastal välja TOP100 rohelisemat turismisihtkohta üle maailma ning tunnustab nende edulugusid. Pärnu edulugu valiti parimate hulka teist aastat järjest.
Kui mullu pälvis kõrge tunnustuse suvepealinna linnalehmade projekt, siis tänavu viis Pärnu piirkonna saja parima hulka Kihnu oma unikaalse kultuuriruumiga.
Pärnu linnaarengu peaspetsialisti Kristel Räägu sõnul osalebki Pärnu roheliste sihtkohtade programmis ja parimate edulugude konkursil terve regiooniga, mitte pelgalt Pärnu linnaga.
Hõlmab ju Pärnumaa jätkusuutliku turismi sihtkohana paljutki, mida hoida ja maailmale uhkusega näidata: kaks suurt rahvusparki, Kihnu ja Manija saared, parkide poolest rikas Pärnu linn, mitmed jõed-järved, metsad-rabad, meri ja veel palju muudki.
„Roheliste sihtkohtade edulugude konkursil uuendatakse kategooriaid igal aastal ja sel aastal olid need järgmised: kogukonnad ja kultuur, sihtkoha tarneahela süsinikdioksiidi vähendamine, keskkond ja kliima, sihtkoha tarneahela lokaliseerimine, loodus ja ökoturism ning turismi taastamine. Ökoturismi kategoorias tõi linnalehmade lugu ehk laiemalt kaitsealuse rannaniidu külastajatele avamiselugu meile mullu pääsu saja parima hulka ning nüüd tegi sama kogukondade ja kultuuri kategoorias esitatud edulugu „Kihnu – ainulaadne ja ehe“,“ selgitas Rääk.
Loe rohkem siit
Tori vald liitus Rohetiigri Akadeemiaga
Septembris alustasid üksteist ettevõtet ja organisatsiooni, nende seas ka Tori vald, Rohetiigri Akadeemias 9-kuulist õppeprogrammi.
Nelja ülikooli koostöös loodud Rohetiigri Akadeemia programmis õpitakse hindama oma organisatsiooni mõju keskkonnale ja seda, kuidas seda targalt vähendada. Tori vald liitus programmiga, et olla oma tegevustes keskkonnahoidlikum ja jätkusuutlikum ning tõsta keskkonnateadlike valikute tegemiseks kompetentsi.
Programmis osalevaid ettevõtteid ja organisatsioone toetavad Rohetiigri Akadeemia mentorid ja eksperdid, kes annavad ülevaate keskkonnaolukorrast maailmas ja Eestis, jagavad teadmisi ja tööriistu roheliste ambitsioonide seadmiseks ja keskkonnamõju juhtimiseks.
Akadeemia lõpuks tekib osalejail selge arusaam, millega ettevõte keskkonnale kõige suuremat mõju avaldab ja mil moel seda vähendada.
Rohetiigri Akadeemiaga liitusid peale Tori valla ka Eesti Reformierakond, Ekspress Meedia, EAS, SK ID Solutions, Timbeco, Maru Ehitus, Barrus, Hausers, Thermory ja Pipedrive. 
Loe Rohetiigri programmi kohta siit
Meremaa Sadam OÜ kavandab Tõstamaale mereäärset veekeskusega hotelli
Tõstamaal, Värati sadamas tegutseval OÜ Meremaa Sadamal on Värati sadamaalaga suured tulevikuplaanid.
Juba järgmisel aastal plaanib ettevõte sadamaalale tuua suveteatri ja korraldada suvekontsertide sarja mere ääres. Lisaks plaanitakse avada 30kohaline majutusasutus koos veekeskusega ning luua eri spordirajatisi ja tegevusvõimalusi.
Algatatud on juba detailplaneering, mille kohaselt rajataks Värati sadamas olemasolevate hoonete asemele üks sadamahoone koos hotelli ja restoraniga ning sadama vana suitsutsehh renoveeritaks ja laiendataks veekeskuseks.
Samuti on ettevõtjal plaan rajada rannapromenaad ja ehitada avalikud spordi- ja mänguväljakud, linnuvaatlustorn ja Läänemerele ja selle kalandusele pühendatud külastuskeskus.
Viimasel kahel suvel on Värati sadamas tegutsenud Itaalia sugemetega restoran, mida möödunud suvel­ külastas üle 3500 kliendi.
Aasta turismi turundustegu on Eesti veinimajade loodud Veinitee
Üle-eestilisel turismitegijate konverentsil pälvis aasta turismi turundusteo auhinna Veinitee.
Veinitee on kohalikke väiketootjaid ühendav võrgustik, millega on tänaseks ühinenud 19 ehedat Eesti veinimaja. Kaalul on ei midagi vähemat kui kvaliteetse põhjamaise tooraine ja põnevate maitsetega Eesti kui veinimaa kuvand.
Tänu Veiniteele on sündinud kogu Eestit kattev avatud veinimajade võrgustik, kus saab suhelda otse pererahvaga ja maitsta piirkonnas kasvanud viljadest valminud jooke.
Väiketootjate ühisturundus aitab kulusid kokku hoida ja Eesti arenevast veinikultuurist paremat ülevaadet saada ning meelitada veinihuvilisi linnast maale.
Hästi on läinud käima koostöö kohalike toiduettevõtete ja kultuurisündmustega.
Pärnumaalt kuuluvad Veinitee võrgustikku Pootsi veinimõis, Mamm&Frukt veinimaja, Tori Siidritalu ning Allikukivi veinimõis.
Turismi turundusteo konkursile esitati ühtekokku 14 saavutust. Teised finalistid olid Saaremaa viikingiaasta ja elamusteenuste platvorm KYLAS.ee.
„Konkursile esitatud projektid on tõestus sellest, kui kohanev ja paindlik on turismisektor, kes tuleb vaatamata raskele ajale välja uute huvitavate teenustega,“ ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik.
Tutvu aasta turundusteo tiitlile esitatud projektidega siin
Menukampaania „Kingi aega“ tuleb taas
EASi turismiarenduskeskus (Visit Estonia) korraldab novembrist jaanuarini siseturismi kampaania „Kingi aega“.
Kampaania eesmärgiks on panna inimesi kinkima oma lähedastele, sõpradele või tuttavatele asjade asemel elamusi. Ostes Eesti turismiettevõtete kinkekaarte, kingime aega - kõige hinnalisemat valuutat, mis meil on.
Kinkekaarte saab soetada kampaania toimumise ajal ja nende kehtivus on alates ostu kuupäevast üks aasta.
Kampaania on suunatud nii eestlastele kui ka Eestis elavatele vene keelt kõnelevatelele inimestele.
Tegemist on digi- ja sotsiaalmeedia kampaaniaga, kampaania maandumisleht asub Puhka Eestis kodulehel.
Kampaaniaga saavad liituda turismiettevõtted, kellel on täidetud eeltingimused:
Ettevõtted, kes soovivad kampaanias osaleda, peavad  oma soovist teada andma ning ankeedi täitma hiljemalt 31.10.2021.
Loe kampaania kohta siit
Visit Pärnu kutsub Pärnusse talvepuhkust veetma
Pärnu linnavalitsus korraldab 1.-31. detsembrini siseturule suunatud talvepuhkuse kampaania, millega kutsub eestlasi ja vene keelt kõnelevaid Eesti inimesi talvisesse Pärnusse puhkust veetma.
Tegemist on imagoloogilise digi- ja sotsiaalmeedia kampaaniaga, kus külalised suunatakse Visit Pärnu lehel asuvale talvepuhkuse lehele.
Kavas on korraldada interaktiivne sotsiaalmeediamäng, mille peavõiduks on unistuste talvepuhkus Pärnumaal.
Talvepuhkuse kampaania ajaks luuakse Visit Pärnu lehele ka eraldi ettevõtjate jõulu- ja aastavahetuspakkumiste leht. Ettevõtjad, kes soovivad oma jõulu- ja aastavahetuse eripakkumisi Visit Pärnu lehele üles panna, palume oma soovist teada anda meiliaadressil orvika.reilend@parnu.ee
Visit Pärnu meeskond kohtus Pärnumaa ettevõtjatega
Visit Pärnu meeskond kohtus oktoobris Pärnumaa erinevate piirkondade ettevõtjatega, et anda ülevaade tänavu tehtust ja tutvustada uut planeeritavat 2022. aasta tegevuskava.
Lisaks arutati ja analüüsiti turismiturunduse ja -arenduse hetkeseisu, kuulati ettevõtjate murekohti, tulevikuplaane ning nende ootusi sihtkoha turismijuhtimisele.
Toimus neli kohtumist:
11. oktoobril Rohelise Jõemaa Koostöökogu piirkonna ettevõtjatega;
18. ja 21. oktoobril Pärnu Lahe Partnerluskogu piirkonna ettevõtjatega;
24. oktoobril Matsalu piirkonna ettevõtjatega.
Visit Pärnu meeskond jätkab õppereise kohalike ettevõtjate juurde.
Pärnu Linnavalitsus jagab ettevõtjatele turismialaseid  trükiseid
Pärnu linnavalitsus asub koostama 2022. aasta Pärnu sihtkoha turismitrükiseid nagu linna ja maakonna kaardid, imagoloogiline üldtutvustav trükis ja TOP 10 trükis.
Soovime olemasolevad (hetkel kehtivad) Visit Pärnu trükised anda ettevõtjatele, et saaksite neid oma partneritele ja külalistele jagada.
Trükiste kogus on piiratud. Saadaval on:
 
Oma soovist andke teada Pärnu linna turismiturunduse andmehalduse spetsialistile Merilin Mäele e-posti aadressil merilin.mae@parnu.ee.
Pärnu südalinn on detsembris jõuluküla ja jõuluturu päralt
18. ja 19. detsembril toimuvad Pärnu kesklinnas Iseseisvuse väljakul taas jõuluküla ja jõuluturg.
Kahel jõulukuu päeval kõlavad Rüütli tänava äärsel väljakul kaunid pühademeloodiad, avatud on piparkoogilõhnaline kohvik ja hubane jõuluturg. Meeleolu hoiavad üleval jõuluvana Bruno ja Lastefondi Mõmmik.
Igal täistunnil 12-18 on jõuluküla laval jõuluprogramm, kus päeva alguses astuvad lavale laste ja noorte kollektiivid ning õhtusumeduse saabudes juba tuntud Pärnumaa artistid ja ansamblid: muusikud Kihnust, vokaalansambel Greip, Pärnu Kammerkoor ja mitmed teised andekad pärnakad, keda meil kõigil on suur rõõm kodulinnas tervitada.
Iseseisvuse väljakul on jõuluküla ühes jõuluturuga juba kolmandat aastat.
Tutvu Pärnu jõuluküla programmiga siin
SÜNDMUSED:
6.-14. november Pärnu Restoranide Nädal
24. november Turismiasjaliste ümarlaud 
KOOLITUSED:
25. november Instagram koolitus algajatele (veebikoolitus)
16. detsember Instagram koolitus edasijõudnutele (veebikoolitus)

 
OLULINE INFO:
Jälgi Visit Pärnu tegemisi sotsiaalmeedias ja
liitu Pärnu ja Pärnumaa turismiasjalised FB grupiga!
Facebook
YouTube
Website
Instagram
Flickr
Copyright © 2021 Pärnu linnavalitsus, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp