CopyLogo obecně prospěšné organizace Acta non verba ( kverulant.org)
Redaktoři Babišovi vyfoukli Mafru. Jemu to nevadí!
 
Praha, 1. duben 2014 – Redaktoři deníků DNES a Lidové noviny obešli MAFRU a vydávají obě tiskoviny ve své režii. Na sebe také převedli veškeré příjmy z inzerce. Andreji Babišovi tak zbyla jen prázdná schránka jménem MAFRA. Babiš však redaktorům odpustil a noviny jim prý nechá.
 

Skupina Agrofert miliardáře a politika Andreje Babiše převzala společnost Mafra v září loňského roku. Stalo se tak měsíc poté, co akvizici schválil antimonopolní úřad. Babiš tehdy do vedení společnosti poslal pět svých lidí, ani těm se však nepodařilo zabránit vytunelování vydavatelského domu.
Skupina redaktorů deníku DNES a Lidových novin už od podzimu v tichosti pracovala na vytvoření stínové redakce v pražských Hrdlořezích. Právě tam dnes ráno všichni redaktoři nastoupili do práce a zítra už oba deníky vyjdou tak, jak jsou čtenáři zvyklí. Jen vydavatelem již nebude Babišova Mafra. Totéž platí o příjmech z inzerce. I ty už zcela kontrolují novináři.
Zdánlivě překvapující je reakce samotného Andreje Babiše, který za Mafru nedávno zaplatil cenu odhadovanou na 3 miliardy korun: „Nejdřív jsem byl opravdu velmi naštvaný, ale pak jsem si uvědomil, že já sám jsem podobnou cestou před lety získal Agrofert. Mafra ostatně měsíčně prodělává přibližně 6,5 milionu korun, tak ať redaktoři předvedou, co umí. Já jim odpouštím.“ Zasvěcení komentátoři se však domnívají, že novináři vytunelovali Babišovu Mafru tak dokonale, že Babišovi už nezbylo nic jiného, než se zachovat „velkoryse“. 
 

info@kverulant.org


Psali jsme před rokem: 
P.S. Neziskové organizace často sklouzávají do jisté zaťatosti, který patrně ramenní z pocitu, že právě ony jsou jedinými skutečnými ochránci veřejného zájmu.  Je také možné, že je to dáno tím, že se podobně jako Kverulant zabývají často neveselými kauzami. Ve snaze se této umanutosti vyhnout, jsme se už v roce 2012 rozhodli zavést tradici vydávání aprílových zpráv.  V neposlední řadě jsme Vás též chtěli pobavit a poděkovat Vám tak za Vaši přízeň. 
 


Copyright © 2014 Kverulant.org o.p.s. All rights reserved.


Email Marketing Powered by Mailchimp