CopyAprílové logo obecně prospěšné organizace Acta non verba ( kverulant.org)
V kampani proti teplé vodě půjdou osobním příkladem vysocí představitelé jednotlivých členských států.

Studená sprcha z Bruselu

Praha, 1. duben 2013 – Vodní pára uvolňovaná při koupání a sprchování je nebezpečným faktorem globálního oteplování. Evropská unie chce proto zakázat používání teplé vody. 

Největší podíl na skleníkovém efektu překvapivě nemá oxid uhličitý, ale právě vodní pára. Jedna její molekula má stejný účinek jako deset tisíc molekul CO2. Každý může pozorovat, že když je večer obloha jasná a bez mraků, teplota rychle klesá a ráno bývá zima. Pokud je oblačno, vodní pára zadržuje teplo a v důsledku toho ochlazení nepřichází. Množství uvolňovaných vodních par je závislé na teplotě vody. Čím je vyšší, tím je větší odpar. A přesně tam míří připravovaná evropská legislativa.

Evropská unie se chytá přijmout soubor opatření, která lidem znemožní používat doma vodu teplejší než 20 OC. Nová legislativa se bude týkat chladících věží elektráren, teplárenských provozů a výrobců kotlů na ohřev vody. Zásadní však bude naprostý zákaz prodeje jiných než směšovacích vodovodních baterií opatřených termostatem. Ten umožní pouštět vodu ohřátou maximálně na 20 OC. Přitom obvyklá teplota vody v napuštěné vaně je zatím 37 OC. Toto opatření má platit od roku 2015.

„V EU se ročně spotřebuje 25 miliard krychlových metrů vody. To představuje tak obrovské množství vodní páry, že to již nemůžeme ignorovat. Pokud spotřebitelé radikálně neomezí spotřebu teplé vody, boj s klimatickými změnami nevyhrajeme. Naše úsilí chceme také podpořit kampaní v médiích. V ní půjdou osobním příkladem vysocí představitelé jednotlivých členských států. Jako první se této výzvy ujal český premiér Petr Nečas, který se nechal nafotit ve vaně plné ledu.“ komentuje nové opatření prezident Evropské unie Herman Van Rompuy.

Z premiérova okolí prosákla informace, že fotografie Petra Nečase ve vaně plné ledu je pouhou fotomontáží. Úřad Vlády však takové spekulace rozhodně odmítá.Psali jsme přesně před rokem: 
Z pražského magistrátu unikly první informace o vybudování obrovského tunelu, který  by měl odklonit Vltavu z pražského centra. Důvodem je plánovaná výstavba v korytě řeky.
Odhaleno! Magistrát odkloní Vltavu z centra. Za 40 miliard.

Objednání
Kverulantův Facebook

info@kverulant.org


Kdo je Kverulant? 
Kverulant uvádí píseň V ŠÍRÉM TOM SVĚTĚ


P.S. Neziskové organizace často sklouzávají do jisté zaťatosti, který patrně ramenní z pocitu, že právě ony jsou jedinými skutečnými ochránci veřejného zájmu.  Je také možné, že je to dáno tím, že se podobně jako Kverulant zabývají často neveselými kauzami. Ve snaze se této umanutosti vyhnout, jsme se už loni rozhodli zavést tradici vydávání aprílových zpráv.  V neposlední řadě jsme Vás též chtěli pobavit. 


Copyright © 2013 Kverulant.org o.p.s. All rights reserved.


Email Marketing Powered by Mailchimp