CopyLogo obecně prospěšné organizace Acta non verba ( kverulant.org)
 
Supové hlavního města Prahy  
Praha, 13. května - Kverulant zdokumentoval jeden konkrétní případ pravděpodobného úniku informací od police a podal podmět Generální inspekci bezpečnostních sborů. Inspekce nyní vyšetřuje propojení policie a asistenčních služeb

Když v Praze dojde k nehodě, je téměř okamžitě na místě i asistenční služba, která nabízí své služby. Nikdo je nevolal, a přesto se na místo dostali tak rychle. Vzápětí už účastníci nehody drží v ruce papíry s nabídkou bezplatné pomoci. Řidič, který asistenční službě udělí plnou moc k vyřízení nehody, se pak může jen a divit. A platit.

Jak se vůbec crash hunterové dostanou tak rychle k nehodám? Údajně sledují web s dopravními hlášeními a okamžitě vyjíždějí na místo. Anebo prý jedou náhodou kolem. Kverulant zdokumentoval jeden konkrétní případ příjezdu asistenční služby k nehodě. Do 12 minut od ohlášení na linku 158 přijely na místo nehody hned tři vozidla dvou crash hunterů. Nehoda nebyla hlášena ani na zelenou vlnu a ani nebyla vidět. Viník nehody ujel a poškozené auto mělo na první pohled jen trochu odřený nárazník.

Existuje asi jen jedno logické vysvětlení. Asistenční služby získaly informace od policie. Nebylo by to poprvé. V roce 2009 stanulo před soudem pět pražských policistů kvůli napojení na soukromou asistenční službu. Policisté ji do roku 2007 informovali o dopravních nehodách v Praze a brali za to úplatky. Díky této službě si zdvojnásobili svůj měsíční příjem. O názor, že dopravní policie bere úplatky od crash hunterů se Kverulant podělili s Generální inspekcí bezpečnostních sborů a podal trestní oznámení. Vyšetřování probíhá a Kverulant doufá, že jeho výsledkem bude ukončení úniků informací směrem od policie. Už by bylo na čase. Rozhovor s pracovníkem asistenční služby

Rozhovor s pracovníkem asistenční služby

Na Kverulantových stránkách naleznete v kauze Supové hlavního města Prahy rozhovor s pracovníkem asistenční služby. 

 
Chci darovat - aplikace
Pokud si myslíte, že Kverulant dělá svoji práci dobře, můžete ho finančně podpořit zde.
Kverulantův Facebook

info@kverulant.org


Kverulantovo
bankovní spojení:
Raiffeisenbank:
4350490001 / 5500


Co dělají neziskové organizace něco pro motoristy?
 
SM: Pivní kibicování nestačí
V dubnu přinesl nejčtenější motoristický časopis článek s názvem Pivní kibicování nestačí. Naleznete v něm informace nejen o Kverulantovi.


Copyright © 2013 Kverulant.org o.p.s. All rights reserved.


Email Marketing Powered by Mailchimp