CopyLogo obecně prospěšné organizace Acta non verba ( kverulant.org)
Za smrt řidiče mohou i úředníci, podáváme trestní oznámení
 
Kverulant.org, dnes podal trestní oznámení na úředníky Silničního správního úřadu. Předmětem trestního oznámení jsou dva nedbalostní trestné činy, a to obecné ohrožení a maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Toho se úředníci měli dopustit tím, že roky nic nedělali s billboardem v Českých Budějovicích, který o víkendu nejspíš zapříčinil smrt člověka. 
 

Na křižovatce ulic Husova třída a Strakonická v Českých Budějovicích došlo v neděli ráno k tragické dopravní nehodě. Vůz vyjel z vozovky a narazil do sloupu billboardu. V autě jely dvě osoby. Zasahující hasiči museli ze zcela zničeného vozu vyprostit zraněného řidiče. Zdravotníci ZZS ho ihned po vyproštění převzali do své péče a převezli do nemocnice. Mladík však při převozu i přes veškerou péči záchranářů svým zraněním podlehl. Je nanejvýš pravděpodobné, že kdyby vozidlo nenarazilo do masivní stojky billboardu, nemusela mít nehoda tak fatální následky.

Ke kolika takovým nehodám ještě bude muset dojít, než příslušní úředníci začnou konat to, co jim zákon ukládá? Nad každou komunikací má bdít Silniční správní úřad, který by měl vyhledávat a odstraňovat ze silnic takzvané rušivé jevy, tedy vše, co je nebezpečné a na silnici nebo do jejího okolí nepatří. To v tomto případě neudělal a tak se podle nás dopustil trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti nebo maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. 


Vadí Vám billboardy? Pokud ano, pak tento odkaz je tu pro Vás. Děkujeme. Vážíme si opravdu každého daru. 

info@kverulant.org


Pomůže trestní oznámení?
Kverulantovo trestní oznámení na úředníky pro obecné ohrožení není zdaleka první. Sice ještě nebyl nikdo pravomocně odsouzen, ale díky vyšetřování ze silnic zmizelo už šest nejnebezpečnějších billboardů. Kverulantův tlak na Ředitelství silnic a dálnic vedl k tomu, že už odstranilo celkem 250 billboardů. A předloni byl konečně přijat zákon proti billboardům.

 


Copyright © 2014 Kverulant.org o.p.s. All rights reserved.


Email Marketing Powered by Mailchimp