CopyLogo obecně prospěšné organizace Acta non verba ( kverulant.org)
Debata o biopalivech 
 
Praha, 1. červen 2015 - Přestože se obecně prospěšná organizace Kverulant.org zabývá již několik let kritikou biopaliv, teprve nyní jsou biopaliva široce diskutovaným tématem. Kolem biopaliv však stále panuje řada mýtů a mediálních zkratek. Proto Kverulant.org pozval do debaty známého agrárního analytika Petra Havla.
 

Deklarovanými důvody pro zavedení biopaliv bylo snížení dovozu ropy do EU, tvorba nových pracovních míst a snížení emisí CO2. Žádného z těchto cílů však nebylo dosaženo a stále více se  ukazuje, že biopaliva zdravému životnímu prostředí spíše škodí, než prospívají. Evropská unie plánuje produkce biopaliv omezit. O tom, jak by na tento trend měla reagovat Česká republika, debatoval ředitel organizace Kverulant.org Vojtěch Razima a známý agrární analytik Petr Havel. Oba diskutující se shodli na tom, že nejrozumnější bude s povinnými biopalivy skončit.

Agrární analytik Havel k tomu dodává: „Koncept povinné spotřeby biopaliv by měl být opuštěn. Nelze to však udělat ze dne na den. Výrobci již do technologií na výrobu biopaliv investovali značné částky. Tyto investice nelze ze dne na den jen tak odepsat, aniž by to nepřineslo ještě větší škody. Obrazně řečeno, biopalivům je třeba zajistit měkké přistání. Ale o tom, že biopaliva mají být radikálně utlumena, není pochyb.“

Ředitel Razima komentuje: „Spor o biopaliva se redukoval na spor pana Babiše a Kalouska. Tento spor však více než seriózní debatu připomíná hádku Čuka s Gekem o to, kdo má horšího tatínka. Proto jsme zorganizovali tuto diskuzi.“ 

Pomozte Kverulantovi zastavit biopaliva. Staňte se pravidelným dárcem Kverulanta a věnujte nám každý měsíc 30 korun. I Vaše koruna denně nám pomůže vyhrát v této kauze, ohlídat kam tečou Vaše daně a měnit věci k lepšímu. Podpořit nás můžete i jednorázovým darem. Kverulanta můžete podpořit i nakupováním na svých oblíbených e-shopech. Je to jednoduché, zabere vám to jen několik vteřin. A co je nejdůležitější, při nákupu nezaplatíte nic navíc. Děkujeme i za to, že šíříte tyto informace dál a držte nám palce. I taková podpora je pro nás důležitá.

 

info@kverulant.org


Stále váháte, podívejte se na krátké video a dozvíte se, proč je dobré podarovat Kverulanta?

 


 Číslo účtu: 4350490001/ 5500    
Použít  dárcovskou aplikac
i

 Copyright © 2015 Kverulant.org o.p.s. All rights reserved.


Email Marketing Powered by Mailchimp