CopyLogo obecně prospěšné organizace Acta non verba ( kverulant.org)
Premiér Sobotka vrátil poslanecké náhrady
 
Praha, 1. duben 2016 – V roce 2009 byl Sobotka donucen přiznat, že zneužíval poslanecké náhrady a pořídil si za ně luxusní byt v Praze-Stodůlkách. Nyní tento byt prodal a poslanecké náhrady vrátil českému státu. 
 

V roce 2009 byl tehdy ještě jen poslanec Bohuslav Sobotka donucen přiznat, že ke spoření na luxusní byt v Praze-Stodůlkách, který koupil za více než sedm milionů korun, zneužíval i poslanecké náhrady, jež jsou určené na jiné věci, třeba na dopravu a bydlení zákonodárce. Sobotka si jako jihomoravský poslanec nechával dlouho proplácet nájem bydlení v Praze ve výši 17 tisíc korun, přitom si poslanec Sobotka své trvalé bydliště ve Slavkově u Brna držel pouze papírově.  „Ano, používal jsem k tomu i peníze z poslaneckých náhrad. Neznám ústavního činitele, který by plat a náhrady odděloval," řekl tehdy Sobotka. Ve využívání poslaneckých náhrad ke spoření na byt tehdy Sobotka neviděl problém: „Pro využití prostředků není stanovené žádné přesné pravidlo. Zákon jsem neporušil.“

Dnes již premiér Sobotka po letech změnil názor: „Zákon jsem sice neporušil, ale ta aféra mě trápila řadu let, a proto jsem se rozhodl, že byt ve Stodůlkách prodám. Prodej proběhl úspěšně a já jsem celou utrženou částku věnoval českému státu, kterému jsem to dlužil. To, co jsem si mohl dovolit jako řadový poslanec ČSSD, si dnes již jako premiér země dovolit nemohu.“
 

info@kverulant.org


Psali jsme před rokem: 
Obvodní soud pro Prahu 5 dnes dopoledne omezil svéprávnost prezidenta Miloše Zemana. Důvodem byly výsledky psychologického a psychiatrického  zkoumání, kterému se prezident musel nedávno podrobit. Podle znalců se již u prezidenta začíná projevovat alkoholová demence.
 
P.S. Neziskové organizace často sklouzávají do jisté zaťatosti, který patrně ramenní z pocitu, že právě ony jsou jedinými skutečnými ochránci veřejného zájmu. Je také možné, že je to dáno tím, že se podobně jako Kverulant.org zabývají často neveselými kauzami. Ve snaze se této umanutosti vyhnout, jsme se už v roce 2012 rozhodli zavést tradici vydávání aprílových zprávV neposlední řadě jsme Vás též chtěli pobavit a poděkovat Vám tak za Vaši přízeň. 
 


Copyright © 2016 Kverulant.org o.p.s. All rights reserved.


Email Marketing Powered by Mailchimp