Copy
Mirka Ábelová+Modré Hory+Herzog Herzog
 Utorok 4. marca 2014 od 20:00 v KC Dunaj (Nedbalova 3, Bratislava)
 
ine up: 
20:00 - Juraj Zaujec (Kerouac Project) 
20:30 - autorské čítanie a krst knihy Mirky Ábelovej Na!
21:00 koncert Modré hory
22:30 Herzog Herzog

V roku 2012 vyvolala Mirka Ábelová rozruch v literárnom svete víťazstvom v známej literárnej súťaži BÁSNE - nikto, ani samotní porotcovia (Michal Rehúš, Michal Habaj, Peter Šulej) po vyhlásení netušili, že za dvojnásobným pseudonymom sa ukrýva poetka, ktorá debutovala knižkou Striptíz (Ikar,2011). Mirka Ábelová neustala vo vývoji poetiky pri svojom obľúbenom Bukowskom, ale hľadá stále ďalej. Experimentuje, využíva konceptuálne postupy, čierny humor, iróniu. Forma sa stala takisto dôležitou ako samotný obsah. 
Aké básne obsahuje jej nová zbierka Na! budete môcť zistiť na podujatí v utorok 4. marca v KC Dunaj~, kde knižku pokrstíme.

Modré hory patria medzi to najlepšie, čo v slovenskej hudbe máme. Hudobný výber nie je v rámci programu náhodný. Texty Lyrika a Beneho možno považovať za plnohodnotné básne. Každý ich koncert je skutočným zážitkom.

https://www.slnkorecords.sk/sr_artist.php?id=23 
https://www.facebook.com/modrehory 

Herzog Herzog je jeden z najzaujímavejších reprezentantov bratislavskej elektronickej hudobnej scény za ostatné obdobie, pričom jeho doménou sú práve živé koncerty. V roku 2013 vydal očakávaný album Sitzfleisch (Exitab label), ktorý je nominovaný na Radiohead Awards v kategórii elektronická hudba. 

http://herzogherzog.bandcamp.com/

V rámci programu sa predstaví aj Juraj Zaujec so svojím novým projektom Kerouac Project, kde spieva básne Jacka Kerouaca. 

Ukážka z knižky: 
Jar

nedeľa pred obedom
hádžem psovi lietajúci tanier
šúcha sa vzduchom voňavým po čistiacom prípravku z reklamy
volá znepokojený otec
či môj frajer
len tak by the way
nevolil náhodou komunistov
nevolil, odpovedám
ale Margaret Thatcherovú nemá rád
je to v klídku, oci
u nás v rodine sme takí
starostliví a aj tolerantní
nemáme iba radi komoušov, radikálnych moslimov, bigótnych
katolíkov, príliš ženských gayov, príliš čiernych Rómov,
Antiameričanov, fašistov, nepracujúcich, dílerov
a chlapov, čo tlčú ženy
je to v klídku, oci


Bio:
Mirka Ábelová sa narodila v Bojniciach (1985). Pracuje ako redaktorka v RTVS. Debutovala v kolektívnej zbierke Sólo pre 9 hlasov (Ikar, 2011) a je laureátkou Ceny Ruda Fabryho (Budmerice, 2010). Vydala zbierku básni Striptíz (2011, Ikar). Víťazka súťaže Básne 2012. V tom istom roku vyšli jej básne v rovnomennom zborníku (Básne 2012, KK Bagala) a v zborníku Pulz Vyšehradskej štvorky. Almanach 2012 (KK Bagala, 2012). Zvyšok sa aj tak stále mení. 


Mediálni partneri podujatia: Rádio_fm, citylife.sk, doba.sk, shiz.sk, kamdomesta.sk, inba.sk


Podujatie organizuje literarnyklub.sk-občianske združenie.
Kontakt na usporiadateľa:
František Malík
projekt manager
o.z. literarnyklub.sk
web: www.literarnyklub.sk
tel.: +421 915 497 445
e-mail: dramaturgia@literarnyklub.sk
adresa: literarnyklub.sk, P. O. Box 99, Bratislava 1, 810 00
Literárny klub: Mária Modrovich - Tichý režim

Štvrtok, 6. marca 2014 o 18:00 v KC Dunaj (Nedbalova 3, Bratislava)

Autorské čítanie z novej knihy Tichý režim (Drewo a srd) od spisovateľky Márie Modrovich, ktorá debutovala v roku 2011 zbierkou poviedok Lu & Mira (KK Bagala). Jej prozaické texty v slovenčine a angličtine vyšli v časopisoch na Slovensku, v USA a vo Veľkej Británii.
 
Literárny klub: Michel Houellebecq

Štvrtok, 20. marca 2014 o 18:00 v KC Dunaj (Nedbalova 3, Bratislava)
 
Michel Houellebecq je považovaný za najvýznamnejšieho súčasného francúzskeho autora. O fenoméne tohto kontroverzného spisovateľa sa pri príležitosti vydania jeho esejí s názvom Zostať nažive (inaque, 2014) porozprávame s prekladateľkou a vydavateľkou Aňou Ostrihoňovou a šéfredaktorom portálu jetotak.sk Michalom Havranom. Moderuje František Malík (OZ literarnyklub.sk). 
Literárny klub: Ukrajina, davaj, Ukrajina!

Štvrtok, 27. marca 2014 o 18:00 v KC Dunaj (Nedbalova 3, Bratislava)

Pred rokom vydalo české vydavateľstvo Větrné mlýny obsiahlu antológiu súčasných ukrajinských poviedok. Na 904 stranách sa tu 55 poviedkami predstavuje 44 ukrajinských autorov, preložených 29 prekladateľmi. Antológiu predstaví sám vydavateľ Petr Minařík aj so špeciálnymi hosťami. Príďte sa aj vy zoznámiť so súčasnou ukrajinskou tvorbou. Podujatie vzniklo v spolupráci s Českým centrom v Bratislave.

 

OZ literarnyklub.sk

založili renomovaní vydavatelia súčasnej slovenskej literatúry KK Bagala a Peter Milčák (vyd. Modrý Peter), ktorí sa od založenia od roku 1991 venujú súčasnej próze a poézii. Občianske združenie spolu s Asseco solutions vyhlasuje literárne súťaže POVIEDKA BÁSNE a pravidelne organizuje úspešné kultúrne podujatia na Slovensku aj v zahraničí.
Copyright © 2014 literarnyklub, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp