Hoi <<Voornaam>>
De zomer is bijna voorbij ;-(, maar gelukkig is er nog genoeg fruit om allerlei lekkers van te maken. Probeer bijvoorbeeld deze blauwe bessenjam met bramen eens. Houd je zeker weten dat zomergevoel nog even vast :-). Veel leesplezier!
Door Janine
Met pompoen kun je de lekkerste gerechten maken: soep, puree, risotto, quiche, maar ook jam. Combineer pompoen met (bloed)sinaasappel en gember en je krijgt een heerlijke zoete jam met een beetje pit.
Lees verder online »
Door Janine
Als Sinterklaas voorbij is en ze al wekenlang mandarijnen eten, komt er een moment dat mijn kinderen de kleine citrusvrucht beu zijn. Dat is het moment om deze heerlijke confituur te maken. Met schil en al gaan mandarijnen in de pan, vanillestokje en suiker erbij en pruttelen maar. Het resultaat: een friszoete confituur met een bittertje.
Lees verder online »
Door Janine
Oooh asperges… als de witte en groene stengels volop in de schappen liggen, weet je dat de lente echt is begonnen. Eindelijk voorjaar! Eindelijk nieuw groenvoer! Wil je volop genieten van asperges, volg dan deze handige tips over het kopen, koken, eten én - voor de echte fans onder ons – zelf telen van asperges.
Lees verder online »
Door Janine
Charlotte Heine van Potverdorie! wil voedselverspilling tegengaan en maakt daarom jam en chutney van fruit en groente met een plek of een buts. Bij Nederlandse telers koopt ze voor een eerlijke prijs de ‘lelijke’ exemplaren op en verwerkt die tot allerlei smaakmakers in glazen potten. Aan Jammie vertelt Charlotte over haar culinaire vuist tegen voedselverspilling.
Lees verder online »
Door Janine
Nee, wortelpeterselie (of peterseliewortel) is niet hetzelfde als pastinaak. Qua vorm, kleur en textuur lijken de twee groenten misschien erg op elkaar, maar qua smaak niet. Wortelpeterselie is een kruidige witte wortel met een smaak die doet denken aan…- juist je raadt het al ;-) - … peterselie, maar ook aan knolselderij, bladselderij en bleekselderij. Een heerlijke groente om soep van te maken. Zeker als je de wortelpeterselie combineert met wat room en geroosterde hazelnoten. Of - voor een nog winterse variant - met winterposteleinpesto! Mmm…zo wil je elke dag wel lunchen ☺.
Lees verder online »
Meer lezen? Dit vind je misschien ook leuk:
• Aardbeiensiroop: zo maak je met de laatste aardbeien een heerlijke siroop
• Hoe test je de jamdikte? Doe de stollingsproef
• Jampotten schoonmaken: zo reinig je ze goed & grondig
|
|
En nu zijn we klaar met ‘Jammie’en’. Voor vandaag dan ☺.
Dag!

|
|
|
|
|