Copy
הצגת הניוזלטר בדפדפן

השר ליברמן, השר פורר - אתם מטפלים בבעיה הלא נכונה! אנו במאבק על חיינו, נגד הרפורמה.

רשתות השיווק מרוויחות מיליארדים על גבם של הצרכנים והחקלאים, בעוד שהחקלאי מקבל על התוצרת שלו שקלים בודדים. איפה הכסף? בפערי התיווך שהרשתות גוזרות על הגב של כולנו.

"הנחתות" של רפורמות מלמעלה, בלי שיח אמיתי איתנו ובלי להבין את המצב בשטח, לא יקדמו את החקלאות הישראלית - הן יחסלו אותה. המטרה המרכזית, כרגע, היא להפריד את הרפורמה מחוק ההסדרים ולפתוח בשיח אמיתי, למציאת פתרון, שיהא טוב גם לחקלאים וגם לצרכנים. 

פעלנו במספר מישורים, יחד עם שאר ארגוני החקלאים, על מנת להעלות לסדר היום התקשורתי את המאבק שלנו ולחשוף את האמת מאחורי פערי התיווך וניזקיי הרפורמה. יצרנו חזית אחידה של הסברה וקמפיין רחב בכל אמצעי התקשורת. יצאנו להפגנות ברחבי הארץ, בדגש על ירושלים. נפגשנו עם חברי מפלגות, חברי כנסת ושרים שהביעו תמיכה. אנו לא נפסיק את ההמאבק עד שלא ימצא פתרון אמיתי.

במקביל למאבק נגד הרפורמה, אנו ממשיכים לפעול על מנת לעצור את המחטף של משרד האוצר ורשות המים שרוצים להעלות את מחירי המים לחקלאות

במסגרת המאבק בהעלאת מחירי המים לחקלאות, השתתפנו במספר כנסים בנושא: 
  1. כנס של ארגון עובדי המים בקיבוץ אייל
  2. שולחן עגול – באוניברסיטה העברית, בפקולטה ברחובות 
  3. כנס של משקי הנגב בקיבוץ להב
  4. כנס אזורי של משקי הדרום במסמיה
במשקי הנגב והדרום דנו בפגיעה הקטלנית שתגרום העלאת מחירי המים לחקלאים בכלל ולחקלאי הדרום בפרט. החקלאות בנגב לא יכולה להתקיים ללא מים. אין בעל עסק שלא ידמם מהעלאה של כ-60% במחיר הגורם החיוני ביותר לקיום העסק שלו. זו תהיה פגיעה אנושה בחקלאי הדרום שגם כעת, נאבקים לקיים שם את החקלאות, למרות המחסור המתמיד במים.
בפקולטה ברחובות הציגו חברי האקדמיה בפני גיורא שחם, מנכ"ל רשות המים, מחקרים המבססים את הטיעונים כנגד העלאת מחיר המים.  

בימים אלה, לאחר עבודה מעמיקה בכתיבת מסמך המציג את כל הטעויות והפגיעה הקשה שהעלאת מחירי המים תגרום לחקלאות,  אנו עובדים על הצגת מסמך זה לגורמים ממשלתיים.
לא ניתן למשרד האוצר לבצע מחטף חד-צדדי ובלתי חוקי שעלול להרוס את החקלאות.
 

בשורות טובות: אספקת החלב הישראלי המשובח תמשיך כסידרה.

בשעה טובה אושר סופית התיקון בחוק משק החלב. התאחדות חקלאי ישראל מברכת על ההחלטה המבטיחה יציבות ומחירים הוגנים, הן ליצרנים והן לצרכנים. 

אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל: "רפת החלב הישראלית עומדת בשורה הראשונה בעולם, הן בתפוקה והן בפיתוח ובחדשנות. אנו שמחים שהרפתנים יוכלו להמשיך לעבוד כסדרם והצרכנים הישראלים יוכלו להמשיך ליהנות מחלב איכותי באותו מחיר." 

אין מספיק מקום להודות לכל האנשים היקרים שתרמו לסייעו למהלך לצאת לפועל. 
יחד - שומרים על החקלאות הישראלית חזקה!

נערכים לקראת שנת השמיטה

התכנסנו יחד עם תנועת הקיבוץ הדתי, לצורך התארגנות לקראת שנת השמיטה המתקרבת. 

השר לשירותי דת, מתן כהנא, כיבד אותנו בנוכחותו.

צביקה כהן ממשרד החקלאות וארגון "מילגם", הסבירו את המשמעות המעשית של שנת השמיטה.

במהלך הכנס התקיימו שולחנות עגולים, בהם הוצגו נקודות להכנה לשנת השמיטה.
 

התאחדות חקלאי ישראל מברכת את עו"ד עמית יפרח על מינויו לתפקיד יו"ר התאחדות חקלאי ישראל. 

עמית יפרח מזכ"ל תנועת המושבים, המתגורר כיום במושב ערוגות, כיהן כ-15 שנה כיועמ״ש וכמנהל אגף הקרקעות והאגודות השיתופיות בתנועת המושבים והוביל להישגים משמעותיים, כמו הסכם חוזה החכירה לדורות. יפרח נחשב לאחד המגינים הבולטים בשמירה על הקרקע החקלאית והשטחים הפתוחים. 

אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, בירך את יפרח עם מינויו: "עומדים בפנינו אתגרים חקלאיים רבים. אני בטוח שיחד – ובשיתוף פעולה כמובן עם החקלאים והגופים החקלאיים הנוספים – נוכל לקדם את החקלאות הישראלית ואת החקלאים המקומיים".

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל הנבחר, עמית יפרח, אמר בתשובתו: ״אני מודה להנהגת החקלאים, לראשי התנועות המיישבות ולראשי הארגונים החקלאיים, על בחירתי לתפקיד משמעותי לחיזוק החקלאות הישראלית. תפקידה של התאחדות חקלאי ישראל הוא בראש ובראשונה, לשמור על האינטרסים של החקלאים, על כל ענפי החקלאות ולחזק את מעמד החקלאות הישראלית בכנסת ובממשלה."
 
עקבו אחרינו ברשת:
Twitter
Facebook
Instagram
Website
Copyright © 2021 Israel Farmer's Federtiom, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp