Copy
הצגת הניוזלטר בדפדפן

חדשות מהתאחדות חקלאי ישראל
דצמבר 2021

עדכונים מהשטח

העולם שלנו כמרקחה. 
בשבועות האחרונים אנו עוסקים בנושאים הגדולים שעל הפרק: ניסיון להגיע להסכם ענף ההטלה ולסגור עם הממשלה מודל של הורדת מכסי המגן, ומעבר לתמיכה ישירה בענפי הצומח.
לצערי, הממשלה לא זזה מעמדות הפתיחה שלה.
אנחנו מביאים הצעות יצירתיות חדשות לבקרים, ואין מענה. כנראה, שהדברים לא ייסגרו בימים הבאים. בלית ברירה, נאלץ לחדש את המאבק הציבורי והפוליטי ובמלוא העוצמה. אם שר האוצר ינסה להוביל מהלך חד-צדדי, של פתיחת מכסים, שלא בהסכם, בניגוד לכל ההתחייבויות שנתן לשרי הממשלה וחברי הכנסת – הוא ימצא את כולנו מלוכדים ומשיבים מלחמה. 
אני מציע לשר האוצר להגיע להסכם הוגן עכשיו לתועלת כל הצדדים.

נמשיך לפעול ולעדכן.
שלכם,
אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל.

מן התקשורת

שנים נלחמו כדי לבטל את הפיקוח על מחיר החמאה, בטענה שכך המחיר ירד. 
ומה קרה בפועל? בדיוק ההפך...

ביטול הפיקוח על מחירי חמאה, יוביל לעליית מחירים – כך אמרנו למיכל רז חיימוביץ' באתר 'גלובס'.
המהלך של שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר לא יוריד את מחירי החמאה – כפי שכבר הוכח בעבר. מדבריו של אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, בנוגע לפתיחת השוק והיעדר פיקוח: "שוב הוכח כי 'הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות'. ניסיון העבר מראה כי ייבוא של מוצרים חקלאיים אינו מוריד את מחיר המוצרים לצרכנים ואינו הפתרון ליוקר המחיה. כך קרה גם בשוק החמאה: לפני כשנתיים הוסרו מכסי הייבוא על חמאה, דבר שהציף את השוק בחמאה מיובאת, אבל המחיר לצרכנים לא ירד – ומי שהתעשרו היו הקמעונאים והיבואנים".
לכתבה המלאה

כמה החקלאי מקבל על פלפלים וכרובית? ומה המחיר ברשתות השיווק?

נושא פערי התיווך מקבל במה מרכזית בתכנית של רינו צרור בגל"צ - עם הצגה נהדרת של הפערים בין התשלום לחקלאי לבין המחיר לצרכן. 
שני האייטמים בקישורים מטה – אייטם פלפלים זמין להאזנה בתכנית של ה-15.12.21, החל מ-32:22. 
להאזנה לאייטם כרובית
להאזנה לאייטם פלפלים

בשבילנו החקלאים, משבר האקלים כאן כבר מזמן!

התחממות כדור הארץ ושינויי האקלים מובילים לשורה של אסונות, שריפות, הצפות ומזג אוויר קיצוני שגורם לאסונות חקלאים (ובכלל) כבדים במיוחד. גם בישראל, החקלאים ניזוקו בשנים האחרונות במיליוני שקלים שלא יחזרו. 
מדבריו אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, באתר YNET: "החקלאות ב־2050 תמשיך להיות קיימת, היא יודעת למצוא פתרונות, אבל זה יהיה מסובך יותר. מרבית הירקות בישראל מיוצרים באזורים חצי-מדבריים, וחלק גדול מהבעיות זה חוסר ההבנה של הפוליטיקאים בנושא אקלים וחקלאות".
לכתבה המלאה

פעילות

ממשיכים להשמיע את קולם של החקלאים מדרום ועד צפון במגוון נושאים שעל הפרק: במהלך החודש האחרון השתתפנו בשורה של כנסים, סיורים ופאנלים

  • בוועדה לענייני התמכרויות, סמים ואתגרי הצעירים בישראל העלנו שוב על סדר היום את נושא שילוב הצעירים בענף החקלאות – באמצעות השקעה תקציבית וחשיבה לטווח הרחוק.
  • בוועידת ישראל לחקלאות ה-12 שעסקה בנושא מחירי המים לחקלאי בישראל, הצגנו את משנתנו בכל הקשור לעלויות של מים לחקלאי בשנת 2021 – דבר שהוא חסר צדק ומנוגד לכל חוקי הכלכלה.

המשך המאבק ברשתות החברתיות

ממשיכים להילחם בפייק ניוז נגד החקלאים!

ממשיכים עם קמפיין שממחיש לציבור באמצעות הרשתות החברתיות את פערי התיווך באופן וויזואלי. 
נמאס כבר לראות שמאשימים אותנו בעלויות הגבוהות של פירות וירקות בישראל. ממשיכים להציג את פערי התיווך כגורם המרכזי שמייקר את המחירים של פירות וירקות. הקמפיין החדש בנושא יציג כל פעם את הפערים שחקלאי מקבל כתשלום על פרי או ירק מסוים, אל מול המחיר לצרכן ברשתות השיווק. 
החודש פרסמנו את הפערים המטורפים (226%) במכירה של כרוב (!) ואפרסק שנמכר בפער תיווך של 201% - דבר שהוא בלתי נתפס וראוי שיחלחל לאזניו של הציבור. 

מנפצים את המיתוס בכל הנוגע להורדת מכסים!

הורדת מכסים, כמו שכבר הוכח בעבר, לא תוזיל את העלויות לצרכן. רפורמת הייבוא במתכונתה הנוכחית היא לא פחות מסוכנת –  לא ניתן לזה יד. מכון 'יסודות' הכין סרטון מצויין שמסביר את הדברים בשפה נגישה וברורה.
לסרטון המלא

נאום יוצא דופן של חברת הכנסת ענבר בזק ממפלגת יש עתיד

אנחנו "הרעים"?
מגדלי הפלפלים בעוטף עזה הם "רעים"?
מגדלי הביצים באביבים הם "רעים"?
נאום יוצא דופן של חברת הכנסת ענבר בזק ממפלגת יש עתיד.
לסרטון המלא
עקבו אחרינו ברשת:
Twitter
Facebook
Instagram
Website
Copyright © 2021 Israel Farmer's Federtiom, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp