Copy
הצגת הניוזלטר בדפדפן

משרד האוצר ורשות המים דאגו שהחקלאים לא יחגגו השנה את "חג המים"

חג שבועות, "חג המים", מתקרב, אבל עבורנו החקלאים אין סיבה לחגיגה. להפך. בימים אלה ממש נרקם מהלך הזוי במשרד האוצר וברשות המים שמטרתו העלאת מחירי המים לחקלאות, בניגוד להסכמים ומבלי שהחליפו איתנו החקלאים מילה אחת על העניין. המשמעות, במידה ויעבור: גל קריסות של משקים חקלאיים בכל רחבי הארץ!
לצפייה בסרטון המלא

סיור עם ארגון מגדלי הדגים

ארגון מגדלי הדגים הזמין את התאחדות חקלאי ישראל לסיור יחד עם נציגי אגף התקציבים באוצר ונציגי משרד החקלאות בבריכות הדגים בעמק המעיינות.
במהלך הסיור הוצגו בפנינו אופן גידול הדגים כמו גם הטכנולוגיות החדישות שמשתמשים בהן בתהליך הגידול - חוויה לימודית מרתקת. כמובן שסיימנו את הסיור בארוחת דגים טריים וטעימים בבוסתן הירוק והנעים של מדגה שלוחות.
תודה רבה לארגון מגדלי הדגים על סיור מרתק.

אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, בראיון מיוחד ב- The Marker

אבשלום (אבו) וילן: "ב-30 השנים האחרונות אין מדיניות ממשלתית סדורה בנוגע לחקלאות המקומית. הדברים פשוט מתנהלים מאליהם, כשברקע תמיד שומעים את הניגונים החוזרים על הוזלת המחיר לצרכן ועל הצורך ביבוא מזון לשם כך"
לראיון המלא בדה מרקר

יום כדור הארץ – עושים כבוד לדבוראים ולחוקרים שלנו

ציינו ברשתות החברתיות את יום כדור הארץ בזרקור על פיתוח ישראלי שמנע את הכחדתה של דבורת הדבש.
כידוע, כמו במקומות רבים בעולם, גם בארץ ניכרת בשנים האחרונות ירידה במקורות מזון לדבורים, בעיקר בעונת הקיץ והסתיו. זה קורה בין היתר עקב אורבניזציה - התרחבות שטחי הערים, הבטון והנדל"ן וצמצום האזורים החקלאיים, הפוגעים במקור המזון של הדבורים וכך לסכנת הכחדה ממשית לדבורי הדבש בישראל.
מחקר שהתבצע ביוזמת ובשיתוף מכון וולקני, קרן קיימת לישראל, מועצת הדבש וארגון מגדלי הדבורים בישראל סייע להציל את המצב: בזכותו התאפשר בידינו להגדיל את היצע עצי האקליפטוס, המהווים מקור המזון העיקרי לדבורי הדבש, ובכך לשמר את נוכחתן החשובה.
הצלת דבורת הדבש היא ערך עליון לא רק בארץ, מאחר והדבורים מאביקות 80% מייצור גידולי החקלאות. ללא הדבורים לא תתקיים האבקה ולא יהיה מזון מהצומח לאנושות ולבעלי החיים, הפיתוחים החקלאיים הישראליים, התורמים לשמירת החיים בכדור הארץ, הם מקור גאווה לכולנו.

ראיון מרגש של החקלאי שמעון ביטון ברדיו 'כאן רשת ב': 51 שנה לפיגוע ילדי אביבים וקידום קמפיין לקידום החקלאות הישראלית

שמעון ביטון היה רק ילד כשנסע באוטובוס יחד עם ילדי מושב אביבים ליד קיבוץ ברעם. ואז אירע הפיגוע הנורא: מחבלים תקפו את האוטובוס, אביו נרצח והוא נפצע קשה. למרות הכול, משפחתו בחרה להישאר במקומה ולהמשיך לעסוק בחקלאות באחד המקומות הנפיצים ביותר במדינה, על גבול לבנון.
ממשיך את המורשת, מאז ועד היום שמעון ביטון מגדל פירות ולול של תרנגולות מטילות ביצים מטרים ספורים מגדר הגבול.
על כל אלו ועוד, האזינו לראיון המרגש של שמעון ביטון ברדיו "כאן" עם שלי יחימוביץ' ויגאל גואטה
להאזנה לראיון
עקבו אחרינו ברשת:
Twitter
Facebook
Instagram
Website
Copyright © 2021 Israel Farmer's Federtiom, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp