Copy
הצגת הניוזלטר בדפדפן
מן התקשורת
אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל
די להאשים את החקלאים!
שני מאמרים פרי עטו של של אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, התפרסמו בתקופה האחרונה ב'מקור ראשון' ובאתר 'אייס', החושפים את הבלוף של רשתות השיווק בנוגע לפערי התיווך.
"הממשלה חייבת להבין שיש משקל אמיתי לדברי החקלאים שמבינים דבר או שניים בתחום, ולא פחות חשוב – על הממשלה לפעול בנחישות לתיקון העוול כלפי החקלאים, שהיא יצרה בהטיית דעת הקהל והכתבים והפרשנים בתקשורת נגדם. עליה להסביר לעם ישראל שמי שאשם במחירים הגבוהים הן רשתות השיווק, הגורפות רווחים עצומים, והן אלו שמייקרות את עלות הפירות והירקות לתושבי המדינה."
לקריאת המאמר במקור ראשון
לקריאת המאמר באתר אייס
אין קשר בין תכנון שוק החלב למחסור בחגים!
מאמר חשוב של ליאור שמחה, מנכ"ל יצרני החלב בישראל, שמסביר כי המחסור במוצרי חלב לא נבע מהתכנון בענף אלא בגלל חוקי הכשרות המחמירים בישראל .
הדהירה ליבוא, שחלק מהאינטרסנטים מקדמים, תוביל להפקרת שוק החלב ליבואנים ולאילי הון - ובהמשך דווקא לעליית מחירים. אנחנו עושים ונעשה הכל על מנת שהרפורמה והשינויים בשוק לא ישפיעו על המגדלים והמחלבות.
לקריאת המאמר באתר גלובס
בעקבות סקר הלמ"ס שפורסם ב'ידיעות אחרונות' על פערי התיווך והמאמץ התקשורתי שיזמנו על מנת לקדמו, כתבה פורסמה גם בערוץ 12 ומוכיחה – רשתות השיווק הן האשמות הבלעדיות במחירים הגבוהים של פירות וירקות!!!
לכתבה המלאה בערוץ 12 בהשתתפות החקלאי טל לויט
האזינו כיצד רמי לוי מפיל את עצמו בראיון אצל רינו צרור מול אבשלום (אבו) וילן, עד כדי כך שרינו צרור מחליט שנמאס לו וחותך את הדיון. לא תעזור כל ההתפתלות והתירוצים – רשתות השיווק גוזרות את הקופון על הגב של כולנו
האזינו לראיון בגלצ
פעילות
משמיעים את קולם של החקלאים מדרום ועד צפון: במהלך החודש האחרון השתתפנו בשורה של כנסים, סיורים ופאנלים –
  • בכנס מדעי החקלאות בישראל בהשתתפות ח"כ נירה שפק ואנשי תקשורת, התרענו מפני השקרים שמפיצים בתקשורת וברשתות החברתיות על החקלאים - כאילו הם אלו שאחראים ליוקר המחייה.
  • באסיפה הכללית של 'מים לישראל' בקיבוץ עין שמר, בהשתתפות שר החקלאות עודד פורר ומנכ"ל רשות המים גיורא שחם, פרשנו את ההיבטים השונים שחייבים לטפל בהם במקביל כדי להציל את החקלאות הישראלית.
  • בפתיחת כנס אגרו ישראל הדגשנו את נושא הגנת הצומח: "הדבר החשוב ביותר שצריך להגן עליו זה נושא הגנת הצומח. אנשים לא מודעים, אבל כל הניסיון, שאני מקווה שנחסם, לכופף כדי שהייבוא יהיה יותר פשוט. ועם כל הכבוד לייבוא, ואני לא חושב שצריך להקשות על הייבוא באשר הוא ייבוא, אסור בשום פנים ואופן שיכנסו פה מזיקים שמחר יכולים לחסל את כל ענף העגבנייה, האבוקדו, הבננה, וכל מה שתרצו".
  • בשולחן העגול ה-31 למרחב הכפרי המשתנה פגשנו את ראשי ההנהגה החקלאית ודנו יחד בצעדים הבאים הנדרשים על מנת להתמודד עם הרפורמה המתקרבת.
מקדמים חקלאות ישראלית משוכללת – והפעם הקצאת משאבים למיזמים חקלאיים חדשים.
מיליון ש"ח למשקים בעמק המעיינות: כלכלנית התאחדות חקלאי ישראל אילנה דרור השתתפה השבוע בוועדה שהתכנסה במסגרת הסכם המים בעמק המעיינות שנחתם לפני כשנה, שבו הוחלט לתמוך במשקים עבור ניסויים בחלקות שונות (חלקות מודל) בגידולים שונים.
מטרת העל של ההסכם היא התאמת הידע בהשקיית גידולים חקלאיים במים באיכויות שונות, ובנוסף לכך – הנגשת ידע לחקלאי הישראלי והתאמת הידע למציאות המורכבת של שנת 2021.
ממשיכים להילחם בפייק ניוז נגד החקלאים!
פתחנו בקמפיין ברשתות החברתיות שמטרתו להדגים לציבור באופן מוחשי את המחיר של פערי התיווך.
נמאס כבר לראות שמאשימים אותנו בעלויות הגבוהות של פירות וירקות בישראל. ממשיכים להציג את פערי התיווך כגורם המרכזי שמייקר את המחירים של פירות וירקות. הקמפיין החדש בנושא יציג כל פעם את הפערים שחקלאי מקבל כתשלום על פרי או ירק מסוים, אל מול המחיר לצרכן ברשתות השיווק.
התחלנו עם בננה שנמכרת בפער תיווך של 226%, דבר שהוא בלתי נתפס וראוי שיחלחל לאזניו של הציבור. בהמשך יעלו עוד פירות וירקות שיציגו את פערי התיווך.
עקבו אחרינו ברשת:
Twitter
Facebook
Instagram
Website
Copyright © 2021 Israel Farmer's Federtiom, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp