Copy

Uudiskiri - veebruar 2017
Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik

KÜSKi majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvoor on selle aasta parimate arenguks ja kasvuks tarvilike investeeringutoetuste hankimise võimaluste seas.

Teisalt on SEVi tiim avaldanud uue ja praktilise tööriista maailmamuutjatele. See aitab ka sotsiaalsetel ettevõtjatel ühiskondlikke vajadusi ja oma tulemusi esitada selgesõnaliste ning inspireerivate indikaatoritena.

Märts tuleb aga põnev ja tihe kuu. SEV saab ringi peale Tallinnast väljas asuvate liikmete külastamisele ja asub strateegia uuendamiseks kaasama Harjumaal asuvaid liikmeid. SEVi noorteprogrammi 
Changemakers Academy lõpu-sündmusel esitletakse värskeid turunduslahendusi sotsiaalsetele ettevõtetele. Kodanikuühiskonna Sihtkapital kuulutab välja Nupukate lahenduste Konkursi. Ja... Olge kuuldel!
 
Jaan Aps, SEV
 
Majandusliku elujõulisuse arenguhüppe voor ootab ühingute taotlusi 1. juuniks
 
KÜSK avas 2017. aasta teise arenguhüppe vooru, kuhu oodatakse vabaühendusi, kes soovivad oma eesmärkide elluviimisel olulist arenguhüpet saavutada ja teha seda läbi majandusliku elujõulisuse arendamise. Enne taotlema asumist tuleb ühingul teha põhjalik analüüs arenguvajadustest ning kokkuvõtte sellest peab ära tooma taotlusvormis. Projekte saab ellu viia ajavahemikul 1. september 2017 kuni 31. oktoober 2018. Projekt peab kestma vähemalt 8 kuud. Piirkondlikult tegutsevad ühingud saavad toetust küsida 12 000 eurot ning üleriigiliselt ja rahvusvaheliselt tegutsejad 15 000 eurot. Toetusraha jagatakse vastavalt 145 000 ja 135 000 eurot. Täpsema info leiate KÜSKi veebist.


SEVi uudised

Praktiline tööriist: vajadus- ja tulemusindikaatorid

Tõelised maailmamuutjad märkavad vajadusi, mis päriselt eksisteerivad. Tõelised maailmamuutjad otsustavad päriselt tegutseda. Tõelised maailmamuutjad seavad eesmärke, et asjad päriselt paremaks muutuksid. Kõike seda aitavadki teha tööriistad, millest koosneb Maailmamuutjate register. Oleme otsustanud alljärgnevalt avalikustada ühe nimetatud tööriistadest Exceli tabeli kujul ka eraldiseisvalt. olete oodatud tutvuma  vajadus- ja tulemusindikaatorite tabeliga. Loe lisa Maailmamuutjate registrist!
 

Sotsiaalne ettevõtlus on pildil!

28. märtsil toimub Euroopa Parlamendis suursündmus, mille raames arutatakse, mida Euroopa Liit saab veel teha sotsiaalsete ettevõtete toetuseks. SEVil on hea meel teatada, et üheks sündmusele kutsutud esinejaks on Jaan Aps. Tal on võimalus tuua esile väikeste riikide nagu Eesti vajadused. Näiteks tuleb lihtsustada investeeringutoetuste mehhanismi EU Programme for Employment and Social Innovation, millest osa saamine on väikeriikide jaoks praegu liialt keeruline. Loe lisa ürituse Facebookist!

SEV andis uusaastalubaduse
 
SEVi uusaastalubaduseks on külastada aasta esimestel kuudel kõiki oma liikmeid, keda on kokku juba 48! SEVi liikmete külastuste eesmärgiks on koguda vajadusi ja ideid SEVi uute arengusuundade jaoks. Meie eelmine strateegia kehtis kuni 2016. Tänaseks on olukord, võimalused ja paljude liikmete vajadused kõvasti muutunud. Lisainfo SEVI Facebooki postitustest: siit, siitsiit ja siit.

Digitaalsed lahendused sotsiaalvaldkonnas
 
SEV korraldas koos Sotsiaalministeeriumi ja Suurbritannia organisatsiooniga New Philanthropy Capital aruteluseminari. Selle teemaks olid võimalused ja raskused seoses tehnoloogiliste lahenduste kasutamisega ühiskondlike probleemide lahendamisel, seda nii avaliku sektori kui sotsiaalsete ettevõtete poolt. Loe lisa SEVi Facebookist
 
Liikmete uudised
 • Ökokrati nutikad lahendused muudavad loodusainete õppimise põnevaks.
 • Külasta Aktiveerimisekeskuse Tulevik ringluspoodi.
 • Avituse kogemusnõustaja Douglase lugu.
 • Eesi Pimemassööride Ühing kuulutab välja massaažikursused.
 • 27. veebruaril avab Andrew Weatherill näituse "Ristumised: joon, ruum, protsess". Kuu aega kestnud kunstiresidentuuri ja näitust rahastab Tartu linn ning seda viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Näitus jääb publikule avatuks 13. märtsini.
 • Equilibre osales projektis, mis kaardistas Baltimere piirkonna sotsiaalse kaasamisega tegelevaid kohti ja kogukondi.
 • Keskkonnaõiguse Keskus õpetab keskkonnateemades kaasa rääkima.
 • Külasta Luke mõisa veebipoodi.
 • Eesti Vabariigi 99. sünnipäeval sai SA Maarja Küla arendusjuht Huko Laanoja Põlvamaa kõrgeima autasu.
 • Loe Medi häirenuputeenuse kasutajate tagasisidet teenusele. 
 • Nukufilmi lastestuudio kutsub 3.-4. märtsil festivalile Animalaine.
 • 17. märts 2017 saab MTÜ Pesapuu saalis kuulata jutte elust enesest. Kas põhja jõudes on võimalik sealt jälle pääseda?
 • Tutvu Tagurpidi Lavka kaubavalikuga.
 • Uuskasutuskeskus kirjutab kasutatud kodumasinatest.
 • SpeakSmart korraldab 10. - 11. märtsil koolituse it projektijuhile.
 • Peagi alustab Vireo uus kroonilise seljavalu treeningkursus.
 • YFU talvine koolituur.

Kiire! Võimalus võita 50 000 eurot oma sotsiaalse ettevõtte arendamiseks!

Üleeuroopaline The European Investment Banki korraldatud Sotsiaalse Innovatsiooni Konkurss ootab sotsiaalse tõrjutusega võitlevaid uuenduslikke ideid 1. märtsiks 2017. 

Seekord on lisaks üldkategooriale ka vananemise erikategooria. Osaleda võivad nii vabaühendused kui äriettevõtted, noored ettevõtjad, sotsiaalsed ettevõtted, samuti avaliku sektori asutused ning ülikoolid. 

Konkursi finaalsündmus toimub Riias, seetõttu on korraldajad eriti huvitatud just Baltikumi kandideerijatest. Lisainfot leiate konkursi veebilehelt!

Uus EV100 sünnipäevakingituste taotlusvoor

KÜSK avab koos EV100 korraldustoimkonnaga uue taotlusvooru, kuhu oodatakse 25. aprilliks selliste piirkondlike algatuste ideid, mis sobivad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kingituseks. Mõtle kaasa, äkki sobib ka Sinu ettevõtte tegevus uue taotlusvooruga!  Ühte algatust toetatakse kuni 15 000 euroga, mis võib moodustada kuni 70% projekti kogueelarvest. Projekti põhitegevused peab ellu viima ajavahemikul september 2017 – veebruar 2020. Täpsema info leiate KÜSKI veebist

EAS pani kokku videod alustavatele ettevõtjatele

Neist on kindlasti abi ka sotsiaalsetele ettevõtjatele. 4-5 minutit pikad videod on jagatud teemade kaupa: "Mina kui ettevõtja", "Soovitused enne alustamist", "Ettevõtte käivitamise sammud", "Äriidee", "Tuumikmeeskond", "Ärimudel", "Eristumine", "Äriplaan", "Tootmise või teenuse osutamise protsess", "Esimeste klientide leidmine", "Äri finantseerimine", "Raamatupidamine ja maksud", "Tegevuskava", "Äriidee esitlemine". Vaata lisa EASi veebist!

Koolitusettevõte SpeakSmart kutsub Ideega Lõunale

SEV asutajaliige ja sotsiaalne koolitusettevõte SpeakSmart kutsub Sind 15. märtsil Ideega Lõunale. Kohvik Wabadus serveerib lõunasöögi ning SpeakSmart pakub juurde uusi mõtteid argumenteeritud juhtimise teemal. Sotsiaalse ettevõtte töötaja on kõneisik igal sammul, selgitades ja kandes ettevõtte missiooni ja väärtusi. Ja seda mitte ainult ettevõttest väljapoole, vaid ka meeskonna sees – pea iga otsuse kaalukausil on nii kasum kui ka missioon ning teha on vaja püsiva positiivse mõjuga otsuseid. Ideega lõunal arutlevad antud teema üle SpeakSmarti arendusjuht-koolitaja Margo Loor ja Sotsiaalministeeriumi personalijuht Katrin Noormägi. Registreeru üritusele!

Toeta SEVi liikmeid annetusega

Kui soovid annetusega panustada SEVi liikmete tegevusse, siis annetuskeskkonnast armastanaidata.ee leiad mitmeid Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku liikmeid:
Teeme üheskoos head!

Loe SEVi liikmete uudiskirju

Copyright © 2017 SEV