Copy

SEV uudiskiri detsember 2012
Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik
EESTI UUDISED:
Rõõmsat ja rahulikku jõuluaega!

Soojade tervitustega,
SEVi meeskond Jaan, Külli, Aune, Margit, Riinu ja Gina

Ajujahi järgmisesse vooru pääses 9 SE ideed
Eelmisel nädalal selgusid sada parimat ideed, mis said edasi ettevõtluskonkursi Ajujaht järgmisesse vooru. Esitatud 25 sotsiaalse ettevõtluse valdkonna ideest jätkab võistlemist üheksa. Millised need on ning mida arvavad esitatud ideedest nende hindajad, saab lugeda SEVi veebilehelt

Liitu Ajujahi meeskonnaga
Detsembri lõpuni saab ettevõtluskonkursiga Ajujaht liituda äriideed esitamata, kandideerides konkursil osalevate tiimide liikmeks. Avalduse liitumiseks saab esitada Ajujahi kodulehel. EASi juhatuse liikme Krõõt Kilveti sõnul on tegu unikaalse võimalusega neile, kes omavad häid valdkondlikke teadmisi-oskusi, mida iga meeskond vajab. "Olgu idee nii hea kui tahes, ettevõtte edukus sõltub ikkagi mitmekülgsest ja tugevast meeskonnast. Tahame viia alustavad tiimid kokku spetsialistidega, kes end ettevõtjana ei näe, kuid soovivad olla osa uuenduslikust kiiresti arenevast ettevõttest," ütles Kilvet.

Ülevaade seminarist "Social&Profitable"

Detsembri alguses toimus Tallinnas Arengufondi, EASi ja nende partnerite koostöös start-up seminar "Social&Profitable", mis keskendus sotsiaalsele ettevõtlusele. Lühike kokkuvõte toimunust on kirja pandud EASi veebis, ettekandeid saab järelvaadata ürituse kodulehel.
VÄLISUUDISED:
SE konkurss noortele
Kõigil toredate sotsiaalse ettevõtluse ideedega noortel on võimalik osaleda rahvusvahelisel konkursil Global Social Venture Competition, mille esimene, ideekirjelduste esitamise voor lõpeb kuu aja pärast, 11. jaanuaril 2013. Konkursile võib esitada kas ainult idee või juba tegutseva, vähem kui kolm aastat vana ettevõtte. Loe edasi SEVi veebilehelt.

Euroopa Parlamendi arvamus SEst
Euroopa Parlamendil valmis hiljuti resolutsioon sotsiaalsest ettevõtlusest. Tegemist ei ole küll juriidiliselt siduvate kommentaaridega, kuid hea on näha, et sotsiaalset ettevõtlust on sel tasemel arutatud. Mis mõtteid europarlamendil tekkis, loe edasi SEVi veebilehelt.
SÜNDMUSED:
SEVi liikmete kohtumine 
Eelinfona anname teada, et SEVi liikmete kohtumine "Kõik räägivad meist?!?" toimub 23. jaanuaril. Kujuta ette, et igal pool, kuhu lähed, kuuled inimesi rääkimas Sinu organisatsiooni saavutustest! Pelgalt unistus? Aga kui inimesed tõesti teaksid, keda Su organisatsioon on juba aidata suutnud? Kas see avaldaks neile muljet? Pakume Sulle võimalust mõnusas keskkonnas avada oma lugu ja saada head tagasisidet teistelt sotsiaalsetelt ettevõtjalt. Ühtlasi jagame ideid ja nippe, mil moel jagada neid lugusid oma infokanalites.

PS. SEV ootab jätkuvalt endaga liituma liikmelisuse kriteeriumitele vastavaid organisatsioone. Anna endast märku meiliaadressil aune@sev.ee.
Copyright © 2012 SEV