Copy

Uudiskiri - jaanuar 2017
Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik

Uuel aastal tõime sotsiaalse ettevõtluse juurde uusi inimesi. Noorteprogrammis Changemakers´ Academy loovad 48 eesti ja vene keelt kõnelevat gümnaasiuminoort turunduslahendusi kuuele SEVi liikmele. Alates 2017. aastast hakkabki SEV just eestvedajate järelkasvule suuremat tähelepanu pöörama.

SEVi arengusuundade uuendamise ajal käime külas ka kõigil oma 48 liikmel üle Eesti. Tänase seisuga on toimunud 12 kohtumist, sh Saaremaa, Lääne-Virumaa ja Pärnu. Kogume vajadusi, tagasisidet ja inspiratsiooni, sest paljud SEVi liikmetest on oma kogukonna tugisammaste seas.

Kuna SEVi tiimi senise liikme Rasmus Pedaniku eestveetav teemadering on hoogsalt laienenud, siis kasvab see eraldiseisvaks organisatsiooniks nimega Si-Lab. Soovime talle sotsiaalse innovatsiooni ja koosloome arendamisel tuult tiibadesse!

 
Jaan Aps, SEV

SEVi uudised
 

Sotsiaalne ettevõtlus on pildil!

26. jaanuaril oli Jaan Apsil au olla soojendusesinejaks majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile. Seda Pirita Majandusgümnaasiumi gümnasistide konverentsil. Loe lisa SEVi Facebookist. Muuseas, Jaan kasutas õpilaste inspireerimiseks ühe sotsiaalse ettevõtluse näitena sellist organisatsiooni nagu Peepoople. Olete kuulnud? Ei ole? Klikake ja uurige Peepoople veebist lähemalt! 
 

Sotsiaalse ettevõtluse märgis muudab ettevõtted nähtavamaks

23. jaanuaril said MTÜ Mondo seminariruumis kokku sotsiaalsed ettevõtjad, riigiasutuste spetsialistid ja ettevõtluskeskkonna ning kodanikuühiskonna arendajad, et üheskoos korraldada ajurünnak sotsiaalse ettevõtluse turundusmärgise arendamiseks. Turundusmärgise idee on aidata suurendada sotsiaalsete ettevõtete toodete ja teenuste müüki. Loe lisa SEVi veebist.
 
SEV andis uusaastalubaduse
SEVi uusaastalubaduseks on külastada aasta esimestel kuudel kõiki oma liikmeid, keda on kokku juba 48! Tänase seisuga oleme jõudnud 12 liikme ja ühe liikmekandidaadi juurde. SEVi liikmete külastuste eesmärgiks on koguda vajadusi ja ideid SEVi uute arengusuundade jaoks. Meie eelmine strateegia kehtis kuni 2016. Tänaseks on olukord, võimalused ja paljude liikmete vajadused kõvasti muutunud. Loe lisa SEVI Facebooki postitustest: siit, siit ja siit.
 
Kust tulevad järgmise põlvkonna sotsiaalsed ettevõtjad?
14.-15. jaanuaril tõi Changemakers' Academy kokku ligi 50 eesti ja vene keelt kõnelevat gümnaasiuminoort. Moodustusid tiimid, tehti nalja ja hangiti teadmiseid. Päeva lõpuks sai iga tiim endale sotsiaalse ettevõtte. Lähikuudel aitavad noored oma ettevõttel välja töötada uue turunduslahenduse, et nood saaksid uusi kliente ja muudaksid maailma veel rohkem paremaks. Loe lisa nii SEVi Facebookist kui ka Changemakers' Academy noorteprogrammi Facebookist, mille uudiste hulgast võite leida noorteprogrammi avasündmuse video ja fotomeenutuse külastustest sotsiaalsetesse ettevõtetesse. 
 
Sotsiaalsed ettevõtted: riigi käepikendus inimesekesksetes sotsiaalteenustes
Kaie Kotov Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikust (SEV) kirjutab sellest, milline on või võiks olla vabaühenduste roll inimesekesksete avalike teenuste loomisel ja osutamisel ja misasi see inimesekesksus ses kontekstis üleüldse on.  Loe lisa Heast Kodanikust.
 
SEVist kasvab välja uus organisatsioon – Si-Lab

SEVi programmi Sotsiaalse Ettevõtluse Akadeemia teemadering on arenemas palju laiemaks võrreldes SEVi põhikirjaliste eesmärkidega. Sellega seoses kasvab Akadeemia senise juhi Rasmus Pedaniku eestvedamisel SEVist välja uus organisatsioon – Si-Lab. Si-Lab pühendub 2014. aastal Rasmuse poolt loodud mitteformaalse Sotsiaalse Innovatsiooni Võrgustiku eestvedamise kaudu sotsiaalse innovatsiooni valdkonna arendamisele ja eestkostele. Loe lisa SEVi veebist.

SEVile saadeti ühiskondlikku heaolu suurendavaid jõulukaarte

SEV on tänulik kõigile, kes meid jõulukaartidega meeles pidasid. Inspiratsiooniks tõstame siinjuures avalikult esile mõned kaardid, mille müügitulu aitab ühiskonda veel enam kui tavapärase tööhõive ja ettevõtja poolt maksude maksmise toetamine. Loe lisa SEVi Facebookist.

Liikmete uudised
Toeta SEVi liikmeid annetusega

Kui soovid annetusega panustada SEVi liikmete tegevusse, siis annetuskeskkonnast armastanaidata.ee leiad mitmeid Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku liikmeid:

KÜSKi uues nõukogus on nüüd ka sotsiaalsete ettevõtete esindaja


Siseminister Andres Anvelt nimetas alates 23. jaanuarist ametisse KÜSKi nõukogu neljanda koosseisu. Uues koosseisus riigi esindajate hulgas vahetusi ei ole toimunud. Viiest vabaühenduste esindajate kohast neljale valiti aga uue koosseisu jaoks liikmeid möödunud aasta lõpus korraldatud konkursiga ning valitute seast kaks on uued. Nendeks on Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper ja sotsiaalse ettevõtte SpeakSmarti juht Helina Loor. Loe lisa SEVi veebist.

Ma armastan aidata!

Kui ettevõte on pühendunud maailma paremaks muutmisele, kaasneb tema tegevusega tihti kulusid:
- mida pelgalt kasumi teenimisele keskenduvatel firmadel ei ole;
- mille katmiseks ei piisa kasumimarginaalist.

Kuidas sellised kulud katta? ANNETUSTE KOGUMINE on üks võimalus ka SOTSIAALSETELE ETTEVÕTETELE. 
Ma armastan aidata (Swedbank Eestis ja Heateo Sihtasutus) ootab annetusi koguvate organisatsioonide taotluseid kuni 6. veebruarini 2017. Soovitame kandideerida!

KÜSKi toetusvõimalused 2017. aastal: mis on uut, mis jääb samaks

2017. aastal jätkab KÜSK sarnaselt mullusele enamike toetusmeetmetega. Mõningad muudatused puudutavad vaid võimekuste arendamise ning teiste organisatsioonidega partnerluses korraldatud voorusid. 

2017. aastaks plaane tegevatele ühingutele on aga oluline märkida, et järgnevas nimekirjas nelja viimase KÜSKi meetme (v.a Kodanike Euroopa) toetused said mullu enne aasta lõppu või enne viimase vooru toimumist otsa ja sama võib juhtuda ka käesoleval aastal. KÜSKist taotleda soovivate ühingute arv aina kasvab, kuid toetusvõimaluste hulk jääb sellele tempole kahjuks alla ja sestap on ka sel aastal oodata erinevates toetusmeetmetes suurt konkurentsi. 

Loe lisa KÜSKi veebist.

Loe SEVi liikmete uudiskirju

Copyright © 2017 SEV