Copy

Uudiskiri - märts 2017
Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik

Märtsis lõppes meie uue programmi Changemakers Academy esimene hooaeg. See tõi kokku eesti ja vene keelt kõnelevad noored, et luua turunduslahendusi SEVi liikmetele. Üks tiimidest on oma praeguseks paar nädalat kestnud Uuskasutuskeskuse kampaaniaga juba võitnud Turundusraadio auhinna Nädala Turundustäht! 

See näitab, et SEVil tasub edaspidigi keskenduda noorte maailmamuutjate energia, loovuse ja oskuste suunamisele. Muuhulgas leiate käesolevast uudiskirjast ka intervjuu Changemakers Academy eestvedaja Erkki Kubberiga.

Mis siis, kui Sinu sotsiaalse ettevõtluse idee januneb stardisüsti järele või juba olemasolev tegevus vajab arenguhüpet? Sel puhul tulevad appi inkubaator NULA ja KÜSKi majandusliku elujõulisuse arenguhüppe voor, mille kohta info samuti allpool. Edu kandideerimisel!

Jaan Aps, SEV

SEVi uudised
 

Ilmus raport sotsiaalse ettevõtluse turundusmärgise eduteguritest

Põhjamaade Ministrite Nõukogu rahalisel toel valmis põhjalik raport „Social Entrepreneurship Labeling“, mille eesmärk on tutvustada edutegureid ja senist rahvusvahelist kogemust sotsiaalse ettevõtluse turundusmärgise loomiseks. Ülevaate koostajate hulka kuulusid sotsiaalse ettevõtluse katusorganisatsioonid Lätist, Taanist ja Eestist, sealhulgas ka Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik (SEV). Lugege lisa SEVi veebist.
 

Erkki Kubber: „Eneseusk, tahe ja õpisoov viivad edasi ka sotsiaalseid ettevõtjaid!“

Jagame intervjuud Erkki Kubberiga, kes tegeleb SEVis Changemakers Academy algatusest välja kasvanud Sotsiaalse Ettevõtluse Noorteprogrammiga (SEN), mis soovib tuua noori sotsiaalse ettevõtluse juurde. SEN-i eesmärk on jõuda laiema hulga noorteni tutvustamaks neile sotsiaalset ettevõtlust. Lugege lisa SEVi veebist.
 

Loe sotsiaalse ettevõtluse ekspertide soovitusi

Lugege eestikeelset Euroopa Komisjoni sotsiaalse ettevõtluse ekspertide töörühma soovituste kokkuvõtet! Kokkuvõte selgitab, kuidas nii Euroopa Komisjon kui ka liikmesriigid ise saavad aidata kaasa sotsiaalsete ettevõtete poolt maailma paremaks muutmisele. Töörühma liikmena seisis SEVi juhatuse esimees Jaan Aps selle eest, et soovitused vastaksid ka väikeriikide nagu Eesti vajadustele. Lugege lisa SEVi Facebookist.
 
Turundusraadio kiitis Changemakers Academy turunduslahendust
 
Changemakers Academy turunduslahendus #UKchallenge sai Turundusraadiolt Nädala Turundustähe tiitli! Uuskasutus-challenge'i käigus tuleb külastada tuleb mõnda Uuskasutuskeskuse poodi, valida sealt kuni 21 eurot maksev riietus ning salvestada valimine videole. Video riputatakse sotsiaalmeediasse hashtagiga #UKchallenge. Videos antakse teada, kes peab järgmisena osalema. Täitmata jätmisel tuleb Uuskasutuskeskusesse annetada riideid ning annetamine samuti sotsiaalmeediasse jäädvustada. Vaadake lisa Turundusraadio Facebookist ja Chancemakers Academy Facebookist
 
Noorsootöö spetsialistid tegelesid sotsiaalse ettevõtluse tutvustamise programmi loomisega
 
7. ja 22. märtsil toimusid uue noorte arenguprogrammi kohtumised. Nimelt on puudu programm, mille abil saaksid noorsootöö spetsialistid sotsiaalse ettevõtluse teema oma igapäevase töö käigus noorteni tuua. SEVist osalesid Changemakers Academy projektijuht Erkki Kubber ja SEVi kommunikatsiooni eest vastutav Andry Padar. Algatus sündis Eesti Noorsootöö Keskuse ja Sotsiaalse Innovatsiooni Labori koostöös. Vaadake lisa SEVi Facebookist SIIT ja SIIT.
 
Vaata, millega tegelesid Changemakers Academy noored
 
Jälgige tempokast videost säravaid, pingelisi ja inspireerivaid hetki Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku noorteprogrammi esimesest hooajast! Vaadake lisa SEVi Facebookist. Külastage ka Chancemakers Academy Facebooki.

 
Siseministeerium andis Jaan Apsile tänukirja
 
Siseministeerium andis SEVi juhile Jaan Apsile minister Andres Anvelti allkirjaga tänukirja suure panuse eest sotsiaalse ettevõtluse edendamisel. Aitäh tunnustuse eest! Lugege lisa SEVi Facebookist.

 
Liikmete uudised
Tööpakkumised ja teated

Majandusliku elujõulisuse arenguhüppe voor ootab ühingute taotlusi 1. juuniks

KÜSK avas 2017. aasta teise arenguhüppe vooru, kuhu oodatakse vabaühendusi, kes soovivad oma eesmärkide elluviimisel olulist arenguhüpet saavutada ja teha seda läbi majandusliku elujõulisuse arendamise. Enne taotlema asumist tuleb ühingul teha põhjalik analüüs arenguvajadustest ning kokkuvõtte sellest peab ära tooma taotlusvormis.

Projekte saab ellu viia ajavahemikul 1. september 2017 kuni 31. oktoober 2018. Projekt peab kestma vähemalt 8 kuud. Piirkondlikult tegutsevad ühingud saavad toetust küsida 12 000 eurot ning üleriigiliselt ja rahvusvaheliselt tegutsejad 15 000 eurot.

Toetusraha jagatakse vastavalt 145 000 ja 135 000 eurot. Täpsema info leiate
KÜSKi veebist.

EV100 sünnipäevakingituste taotlusvoor

KÜSK avab koos EV100 korraldustoimkonnaga uue taotlusvooru, kuhu oodatakse 25. aprilliks selliste piirkondlike algatuste ideid, mis sobivad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kingituseks. Mõelge kaasa, äkki sobib ka teie ettevõtte tegevus uue taotlusvooruga!  Ühte algatust toetatakse kuni 15 000 euroga, mis võib moodustada kuni 70% projekti kogueelarvest. Projekti põhitegevused peab ellu viima ajavahemikul september 2017 – veebruar 2020. Täpsem info KÜSKI veebist

Üle-euroopaline vahetusprogramm ettevõtjate jaoks kutsub välismaale õppima

„Erasmus noortele ettevõtjatele” on Euroopa-sisene vahetusprogramm, mis võimaldab alustavatel ettevõtjatel ja inimestel, kes soovivad ettevõtjaks saada, õppida teistes programmis osalevates riikides väikeettevõtteid juhtivatelt kogenud ettevõtjatelt. Alustav ettevõtja külastab kogemuste vahetamise eesmärgil kogenud ettevõtja ettevõtet ja viimane aitab tal 1-6 kuu vältel omandada väikeettevõtte loomiseks ja/või juhtimiseks vajalikke oskusi. EYE programm hõlmab kogu Euroopa Liitu ning täiendavaid riike. Täpsema info leiate Erasmus veebist.

Väärt võimalus alustavale sotsiaalsele ettevõtjale

75 000 eurose auhinnafondiga inkubaator, mis keskendub ühiskondlike algatuste arendamisele, alustab teist hooaega ja ootab kuni 11. aprillini lahendusi teravatele ühiskondlikele probleemidele. 

SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) ja Heateo Sihtasutuse korraldatava NULA inkubaatori eesmärk on leida uuenduslikke ja nupukaid lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Kuus meeskonda saavad võimaluse osaleda kuuekuulises inkubaatoris, kus arendatakse oma ideed koos ekspertide ja mentoritega. 

Inkubaatorisse oodatakse lahendusi, mis võivad olla seotud perede toimetuleku, hariduse, eakate elukvaliteedi, keskkonna, vaimse tervise või mõne muu kriitilise probleemiga Eesti ühiskonnas. Lugege lisa NULA veebist!

Toeta SEVi liikmeid annetusega

Kui soovid annetusega panustada SEVi liikmete tegevusse, siis annetuskeskkonnast armastanaidata.ee leiad mitmeid Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku liikmeid:
Teeme üheskoos head!

 

Loe SEVi liikmete uudiskirju

Copyright © 2017 SEV