Copy
Logo

Veselé velikonoční prázdniny!

Doufáme, že jste všichni v pořádku a zdraví na těle i na duchu.

Máme za sebou velmi náročné období; lockdown, dlouhou zimu, učení z domova a pro mnohé z nás i jiné strasti. S nástupem jara a teplejšího a snad i slunečného počasí ale přichází i optimismus s rozvolňováním restrikcí a pro nás v české škole i vidina toho, že už se brzy zase uvidíme ve škole. Pokud se nestane nic nepředvídaného, uvidíme se opět po čtyřech měsících v St. Bede’s v sobotu 17. dubna. Samozřejmě budou nadále platit přísná bezpečnostní pravidla tak, jak platily na podzim. Už se na vás všechny moc těšíme!

Do školy se budou vracet nejen všechny školní třídy, ale také všechny předškolní! Pokud k nám ještě nechodíte, ale chtěli byste si to u nás s dětmi vyzkoušet, první sobota je vždy pro nově příchozí zdarma!

Data a ceny letního trimestru najdete na našich stránkách ZDE.

Doufáme také, že již brzo budeme moci zahájit i náš mimoškolní a krajanský program, i když zatím pouze venku. Více informací vám pošleme ke konci velikonočních prázdnin, až bude zase vše jistější.

Skupina Sluníčka je playgroup pro ty nejmenší (1 - 3 roky) se svými rodiči. Děti si tak zvykají na prostor školy a rodiče mají možnost seznámit se s dalšími s malými dětmi. K dispozici jsou hračky a české knížky pro nejmenší.

Skupina Hvězdičky je pro děti předškolního věku (cca. 3,5 - 5 let). Děti jsou v hodinách samy s učitelem a zábavnou a hravou formou a projením řady nejrůznějších aktivit se začínají “učit” česky. Rodiče dětí ve škole během výuky zůstávají, ale hodin se neúčastní.

Skupina Kamarádi je pro ty nejstarší předškoláky, kteří už v anglických školách chodí do Year 1. S češtinou se začínají už seznamovat i pokud jde o psanou formu, rozšiřujeme jejich slovní zásobu a snažíme se zde děti podpořit nebát se používat český jazyk tak, aby byly skvěle připravené pro naši první třídu.

Ani během distanční výuky, která byla s ohledem na čas dětí trávený u obrazovek zkrácena na 1 hodinu týdně, ale naši učitelé nezaháleli a absolvovali několik školení a workshopů, mimo jiné i zaměřené na využití multimediálních prostředků nejen při online výuce, ale také při výuce zpátky ve škole. Jednou z těchto pomůcek je i platforma Umímecesky.cz, kterou si vyučující i děti v posledních měsících oblíbili a určitě nám všem i v budoucnu poslouší při procvičování všech zapeklitostí českého jazyka.

Příběhy našich sousedů ve světě

Naši nejstarší školáci se na podzim zúčastnili vzdělávacího projektu organizace Post Bellum, kdy měli za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Pamětnicí, jejíž život naši žáci zpracovávali, byla Lady Milena Grenfell-Baines. Navzdory ztíženým podmínkám se s tím skvěle vypořádali a jejich výsledek si můžete zkontrolovat ZDE.

Pokud vaše děti mají rády spisovatele a ilustrátora Petra Horáčka, můžete se zúčastnit jeho workshopu, který se uskuteční v sobotu 3. 4. 2021 od 10 do 11 hodin GTM ZDARMA na platformě Zoom. Registrace nutná do středy 31. 3. na tomto odkazu Info a přístup obdržíte později e-mailem.

Po roce od zavření většiny českých škol přijměte toto setkání jako dárek pro všechny děti, které za sebou mají náročný rok a pilně se učí češtinu doma nebo online. Děkujeme Czech School Scotland CIC a Asociaci čskoslovenských škol v UK za organizaci!

Facebook iconInstagram iconTwitter iconWebsite iconEmail icon

Copyright (C) 2021 Czech School & Community Manchester. All rights reserved.

Update Preferences | Unsubscribe

Email Marketing Powered by Mailchimp