Copy

Podivný z nejpodivnějších

Mnoho z nás asi nebude na rok 2020 vzpomínat s láskou. A ani Czech School & Community Manchester není výjimkou. Naše plány před rokem touto dobou byly pestré, kromě výuky v sobotní škole jsme měli naplánovánu řadu skvělých akcí, od divadelních představení pro děti i dospělé, přes naše pravidelné akce (Česko nás baví) i nové akce (Noc s Andersenem), až po oblíbené víkendové výjezdy do krásných oblastí v okolí Manchesteru. Bohužel, Covid rozhodl jinak a tak jsme se s řadou z Vás letos vůbec neviděli.

I tak jsme ale stihli mnohé v tom omezeném čase, který nám letošní rok nadělil. Zde je průřez naším rokem 2020.

Rok 2020 jsme zahájili setkáním Asociace českých a slovenských škol v UK, které jsme spolu-hostili ve spolupráci s Generálním konzulátem v Manchesteru. V únoru se zástupci naší školy a další krajané setkali s ministrem zahraničních věcí ČR panem Tomášem Petříčkem a velvyslancem ČR ve Spojeném království panem Liborem Sečkou nad diskuzí na téma Brexit. V únoru jsme také stihli uspořádat naší tradiční Masopustní zábavu pro děti. Březen jsme zahájili naší pravidelnou Annual Dinner a oslavili 8 let fungování naší školy. Záhy jsme se ale museli začít věnovat úplně jiným starostem a fungování školy pokračovalo online prostřednictvím MS Teams. Do nového školního roku jsme v září vstupovali s nadějí, že už snad brzo budeme moci fungovat úplně normálně a přivítali jsme naši novou třídu prvňáčků. Vše samozřejmě za přísných ‘Covid safety’ podmínek. Naši nejstarší žáci se zúčastnili projektu ‘Příběhy našich sousedů’, v rámci kterého zpovídali Lady Milenu Grenfell-Baines a zpracovali její příběh. A na závěr roku navštívil naše třídy i Mikuláš se svojí družinou.

Doufejme, že rok 2021 bude našim aktivitám přát více a my se budeme moci více v tomto nadcházejícím roce vídávat. S Vámi všemi se tak moc těšíme opět na viděnou!

Vaše Czech School & Community Manchester

Facebook iconInstagram iconTwitter iconWebsite iconEmail icon

Copyright (C) 2020 Czech School & Community Manchester. All rights reserved.

Update Preferences | Unsubscribe

Email Marketing Powered by Mailchimp