Copy
Kui Te ei näe uudiskirja korrektselt, siis klikkige siia.

Riigireform                       

Koalitsiooniläbirääkimised käivad ja peagi selgub, kes valitsuse moodustavad ning millise suuna võtab uuel valitsemisperioodil Eesti riigi reformimine. Riigireformi Radar jälgib tähelepanelikult koalitsioonikõnelusi ja valimislubaduste käekäiku. Panime pani kokku memo, mis koondab eelmise valitsemisperioodi edusammud riigireformi vallas ja toob välja prioriteetsed ülesanded, millega Eesti lähiaastatel silmitsi seisab. Loe lähemalt, millist nõu annab Riigireformi Radar uuele valitsusele.
 

Eakate hooldus                     

Ligi viiendik Eesti vanemaealistest vajab halvenenud tervise tõttu igapäevast tuge. Praxise värske uuring toob välja, et koostöö tervishoiu ja sotsiaalsüsteemi vahel vajab õlitamist, et inimene saaks õigeaegset ja just tema vajadustele vastavat abi. Rohkem tähelepanu tuleks pöörata vanemaealiste vaimsele heaolule ja inimesest lähtuvale teenusdisainile. Uurisime rahvusvahelise projekti Sustain raames, kuidas erinevaid teenuseid paremini lõimida, et need oleks abivajaja jaoks õmblusteta ning arvestaks lisaks füüsilisele tervisele inimeste vaimseid ja sotsiaalseid vajadusi. Loe lähemalt.
 

Praxis koolitab                       

Kutsume riigi, omavalitsuste ja vabaühenduste spetsialiste poliitikakujundamise oskuste koolitusprogrammi. Mitmekülgsed koolitused pakuvad teadmisi ja oskusi nii kaasamise ja protsessijuhtimise kui ka kvalitatiivse andmeanalüüsi, suurandmete ja masinõppe kohta, samuti leidub programmis erinevaid mõjude hindamise meetodeid ja palju muudki. Veel on vabu kohti aprillis ja mais toimuvatele koolitustele. Eriti julgustame koolitustel osalema vabaühenduste ja kohalike omavalitsuste esindajaid.
 

Soovitame lugeda

Praxis aitas maksuametil ümbrikupalku vähendada
Magnus Piirits: mis saab, kui teine pensionisammas ära kaotada?
Rauno Vinni: Eesti riigivalitsemise maailmameistriks?


 

Riigireformi radar

Praxise ja Tööandjate Keskliidu algatus Riigireformi Radar hoiab silma peal riigireformi edenemisel.

Jälgi Riigireformi Radarit ka Facebookis!

 

Praxise koolitused

Poliitikakujundamise oskuste arendamise programm


Lisa in Mõmõ

Publikatsioonid

Education and socio-econimic status: Estonian case
Elatusmiinimum - teel parema toeni puudustkannatavatele inimestele
 

Praxis - sõltumatu mõttekeskus
Poliitikauuringute Keskus Praxis   |   Tornimäe 5 Tallinn   |
info@praxis.ee   |   640 8000