Copy
Kui Te ei näe uudiskirja korrektselt, siis klikkige siia.

Riigivalitsemine           

Riigireformi Radar andis valitsusele hindeks "kahe". Kolleegium tõi nõrga hinde põhjuseks olulisi puudujääke nii haldusreformi läbiviimisel kui ka vastuste leidmisel küsimusele, millist riiki me saame ja tahame ülal pidada. Kui aprillis sai valitsus hindeks „kolme“, siis teises kvartalis leidis Radar, et edasiminek on tagasihoidlik ja tegematajätmised kipuvad korduma. Kokkuvõttes puudub kindlus, et valitsus pingutab riigi reformimisel piisavalt. Loe lähemalt.
 

Lõimumine                   

Valmis integratsioonimonitooring, kus Praxis analüüsis hariduse, tööturu ja võrdsete võimaluste teemasid. Monitooring näitab, et hoiakud on muutumas avatumaks. Enamik elanikest toetab eesti keele õppe varasemat algust lasteaias või algkoolis. Üha rohkem lapsevanemaid toetavad erineva keele- ja kultuuritaustaga õpilaste õppimist ühes klassis ja lasteaiarühmas. Loe tulemuste kohta lähemalt.
 

Arvamusfestival            

Loe, millised on tänavuse Arvamusfestivali kõige ootamatumad teemad. Praxis juhib reedel, 11.08 kell 12.00 osalusdemokraatia alal ootamatut ja ka oodatud arutelu – kas poliitika on eksperimenteerimiseks? Arutlejad küsivad, kui palju võidaks ühiskond sellest, kui poliitikakujundamises oleks rohkem katsetamist ja kas ebaõnnestumine võib vahel olla poliitikakujundamise parim tulemus? Kohtume Paides!
 

Aktiivsena vananemine  

Aastal 2040 on iga kolmas inimene 65-aastane või vanem. Koostöö Kogu algatus “Uue eakuse rahvakogu” otsib uudseid lahendusi, kuidas vananeva ühiskonna väljakutsetega toime tulla. Anna oma toetusallkiri ettepanekutele, mis aitavad tuleviku eakust kujundada. Kõiki ettepanekuid, mis on kogunud 1000 allkirja, arutatakse Riigikogus.

Praxis koolitab

Targad otsused võrsuvad heast uurimistööst, uuringute tellimine nõuab tarka tegutsemist. Praxis kutsub koolitusele „Kuidas tellida uuringuid, millest on kasu aastateks“. Loe lähemalt ja registreeru!
Lisa in MõmõSoovitame lugeda

Eesmärk surra tervena
Töötamise uus reaalsus
Värske lapsevanem pääseb kiiremini tagasi töölePraxis arvamusfestivalil

Arvamusfestival toimub sel aastal 11.-12.08 Paides. Praxis osaleb aruteludes osalusdemokraatia, ERR ja tööõnne alal.

Jälgi Arvamusfestivali ka Facebookis!Publikatsioonid


Praxise tervisepoliitika programmijuht Ülla-Karin Nurm kirjutab värskes Riigikogu Toimetistes Eesti tervisepoliitika tulemuslikkusest viimasel kümnendil.
 

Praxis - sõltumatu mõttekeskus
Poliitikauuringute Keskus Praxis   |   Tornimäe 5 Tallinn   |
info@praxis.ee   |   640 8000