Copy
Kui Te ei näe uudiskirja korrektselt, siis klikkige siia.

September on teadmistekuu           

September on teadmistekuu ja fookuses on hariduspoliitika. Eesti paistab PISA uuringutes hästi silma selle poolest, et meie õpilaste haridustulemused ei sõltu lapse sotsiaalmajanduslikust taustast nii palju kui paljudes teistes riikides. Mis seletab Eesti hariduse edulugu ja mida on teistel riikidel sellest õppida? Praxise hariduseksperdid otsisid vastuseid sellele küsimusele rahvusvahelises projektis BRAVEdu. Loe hariduspoliitika analüütiku Sandra Haugase ülevaadet Õpetajate Lehes ning loe projektist lähemalt.

Kutsehariduse valdkonnas valmis aga Praxisel põnev analüüs sellest, mis takistab keskhariduseta täiskasvanutel kutseharidust omandamast? Lühike vastus on, et tänane kutsekeskhariduse korraldus on suunatud noortele ega arvesta täiskasvanud õppija vajadustega. Kuna pikk vastus on loomulikult mitmetahulisem, siis loe analüüsi siit.
 

Kujundame Eesti tulevasi tippjuhte     

Praxisel on suur au vedada koostöös Riigikantselei ja koolituspartneritega juba viiendat avaliku teenistuse järelkasvu programmi Newton V. Seekordne konkurss oli väga tihe. Valisime 100 kandidaadi seast välja 21 säravat talenti, kellest võiksid saada nutika riigikorralduse eestvedajad, koostööd ja innovatsiooni hindavad tulevikujuhid. Oleme kindlad, et meil on selle põneva kooltiusaasta jooksul teineteiselt palju õppida. Loe programmist lähemalt.
 

Tule Praxise koolitustele                      

Meil on tänavu sügisel avatud kaks põnevat koolitusprogrammi. Juba 9. septembril on viimane tähtaeg kandideerida populaarsesse avalike teenuste arendamise koolitusprogrammi, mida teeme koos disainiagentuuriga Velvet. Koolitusel õpid, kuidas luua Eesti kõige nutikamaid ja inimsõbralikumaid avalikke teenuseid, nii et ära maga väärt võimalust maha. Kui aga oled riigi, KOV või vabaühenduse spetsialist ning soovid lihvida kaasamise ja poliitikakujundamise oskusi, siis tule meie poliitikakujundamise oskuste koolitustele. Registreeru riigitöötaja iseteenindusportaalis või portaali avalikus vaates
Soovitame lugeda
Sandra Haugas: Eesti hariduse edulugu - mis seda seletab?
Eesti töötushüvitiste süsteem vajab kaasajastamist


Registreeru Praxise koolitustele septembris

10.-11.09 „Poliitikakujundamise ja kaasamise ABC“
13.09 „Kvalitatiivsete andmete kogumise ja analüüsi meetodid“
20.09 „Regressiooni-analüüs“
27.09 „Mõjude analüüs sobitamismeetodite ja muutuste erinevuse analüüsi abil“

 

Riigireformi radar

Praxise ja Tööandjate Keskliidu algatus Riigireformi Radar hoiab silma peal riigireformi edenemisel.

Jälgi Riigireformi Radarit ka Facebookis!

Lisa in Mõmõ

Valminud tööd

Töötuskindlustuse tulevik
Tööstuse digitaliseerimine
Kutsekeskharidusõpe keskhariduseta täiskasvanutele
Küberturvalisuse tööjõu- ja haridusvajaduse uuring
 

Praxis - sõltumatu mõttekeskus
Poliitikauuringute Keskus Praxis   |   Tartu mnt 50 Tallinn   |
info@praxis.ee   |   640 8000