Copy
Kui Te ei näe uudiskirja korrektselt, siis klikkige siia.

Naised poliitikas                 

Eesti parlamendi ja kohalike omavalitsuste volikogudes on 2019. aastal naisi umbes 30%. Miks nii vähe ja mida teha, et rohkem naisi poliitikasse jõuaks? Praxis viib aastatel 2019-2020 läbi projekti „Naised poliitikas“, et tõsta meedia ja poliitiliste erakondade, aga ka laiema avalikkuse teadlikkust soolise võrdõiguslikkuse olulisusest poliitikakujundamises. Praegu käib põnev analüüsitöö, kuid lisaks soovime jõuda soovituste ja praktilised tööriistadeni, mis aitavad tõenduspõhiselt toetada naisi poliitikas ja otsustuspositsioonidel. Loe lähemalt.
 

Töötuskindlustuse tulevik     

Kas teadsid, et ainult 47% registreeritud töötutest saab töötuskindlustushüvitist või töötutoetust? Eesti töötuskindlustuse peamine probleem: hüvitised-toetused on väikesed ja need ei jõua kõigi töötuteni ega motiveeri tööturul osalema. Üle poole Eesti töötutest elab suhtelises ja viiendik absoluutses vaesuses. Praxis analüüsis, kuidas töötuskindlustuse süsteemi parandada. Üks meie soovitustest on, et töötushüvitist võiks edaspidi saada ka nn tööampsude tegemisel, et hoida sidet tööturuga. Samuti võiks kindlustuskaitset pakkuda omal soovil või poolte kokkuleppel töölt lahkunutele. Loe lähemalt.
 

Praxis koolitab                        

Avatsime kaks põnevat koolitusprogrammi. Kui oled riigi, KOV või vabaühenduse spetsialist ning soovid lihvida kaasamise ja poliitikakujundamise oskusi, siis tule meie poliitikakujundamise oskuste koolitustele. Registreeru riigitöötaja iseteenindusportaalis või portaali avalikus vaates. Kui aga tahad teada, kuidas luua Eesti kõige nutikamaid ja inimsõbralikumaid avalikke teenuseid ning õppida disainijuhtimise põhimõtteid ja -võtteid, siis kandideeri koos tiimiga avalike teenuste arendamise koolitusprogrammi, mida teeme koos disainiagentuuriga Velvet. Kandideerimine avatud kuni 9. septembrini.
Soovitame lugeda
Tarmo Jüristo: õppetund, mille eest  hulk inimesi maksab eluga
Eesti töötushüvitiste süsteem vajab kaasajastamist
Omavalitsuste juhtimises domineerivad mehed


Kutsume üliõpilasi osalema EUROSTUDENT uuringus!

Tähelepanu, üliõpilane!  Veel viimaseid päevi saab osaleda EUROSTUDENT uuringus. Täida enne 2. juulit küsimustik ning võida 50€ Piletilevi kinkekaardiga imeline suvi! Loe lähemalt siit.
 

Riigireformi radar

Praxise ja Tööandjate Keskliidu algatus Riigireformi Radar hoiab silma peal riigireformi edenemisel.

Jälgi Riigireformi Radarit ka Facebookis!

Lisa in Mõmõ

Uued projektid

Naised poliitikas
Töövõime toetamise skeemi vahehindamine
 

Praxis - sõltumatu mõttekeskus
Poliitikauuringute Keskus Praxis   |   Tartu mnt 50 Tallinn   |
info@praxis.ee   |   640 8000