Copy
Pozvánka: vynášení Václava Klause -  Zápisky z Megaztrátu 28.2.2013 & Mimořádné zasedání na Praze 6 - Žaloba na Březinu - Václav Klaus bude souzen pro velezradu  - Piknik na Štvanici
PRAŽSKÉ FÓRUM – newsletter
Vážení příznivci a odpůrci,

tento měsíc se odehraje průlomová událost - prezident ČR bude souzen pro velezradu. O rozhodnutí soudu je možno pouze spekulovat, jisté je, že volného místa v celách je  dostatek. Nutno ovšem přiznat, že odchodem Václava Klause z úřadu končí doba milovaného tatíčka. Pojďte ji oslavit se pompou, která se k tomuto velikánovi hodí!
Pro příznivce káry Thespidovy jsou zde dramatické novinky Prahy 6, sportovní nadšenci uvítají informace ze světa golfu. Pravda, sen o novém odpališti se rozplynul jak Březinova kariéra v Dopravním podniku - nepropadejme ale beznaději: Praha disponuje značným počtem děr, které nedostavěním tunelu Blanka mohou sloužit jako jamky i méně zkušeným golfistům...

Pozvánka

Odcházení – vynášení Václava Klause 7.3. 2013
Přijďte s námi oslavit konec jedné neblahé éry - byť jiná asi začíná.
Přineste narcis či propisku (kdo by si nevzpomněl na prezidentovo zatčení chilskými policistkami...)

15.00-16.00 Hradčanské náměstí: Kladení narcisek a propisek u živé sochy Václava Klause. Předání nejvyššího vyznamenání V. Klausovi.
Začátek průvodu „vynášení Klause“ v 16.00 na Hradčanském nám., cca. 17.00 Karlův most, 18.30-19.00 Václavské náměstí: Vystoupení herců, hudebníků, řečníků. Promítání slavných výjevů ze života státníka.

Proběhlé události

Praha uhradila část faktur za tunel Blanka
Vyplacení zálohy na budoucí práce namísto platby faktur kritizoval Karel Březina (ČSSD), který byl za velké koalice  letech 2010-2011 radním pro dopravu.
Metrostav hrozí zastavením prací a spíše vrtá v hlavách zastupitelů: stavba se dnes prodloužila o 490 dnů  a změny oproti původnímu plánu jsou tak rozsáhlé, že by se Blanka dala kolaudovat jako úplně nová stavba. Patová situace, kdy Metrostav produkuje větší množství faktur než vytěžené hlíny a nikdo neví, zda vícepráce nepřekročily povolený limit, působí na radnici značné dohady. 
V této situaci hrozí, že Blanka nebude nejdelším městským tunelem, ale pouze největším tunelem v Evropě.

 

Telegraficky ze zastupitelstva

Zápisky z Megaztrátu 28.2.2013
Po osmi letech mohou občané Klánovic slavit: zastupitelé schválili  ochranu Klánovického lesa. Dokonce i Boris Šťastný (ODS) řekl, že udělá  výjimku a podpoří to - také proto, že "golf se tam stejně pořádně hrát  nedá!". Doufejme, že  nadšený sportovník nezjistí, že ideální podmínky  pro tento sport poskytuje třeba Františkánská zahrada a neprodá ji akciovce s anonymními vlastníky...

Zastupitelstvo neschválilo nákup vozů pro městskou  policii z důvodu vysoké ceny. Minibusy vyšly přibližně na 800 000,- Kč za  kus a osobní auta a pick-upy na cca 400 000,- Kč za vozidlo. Hlasování se pravděpodobně bude ještě opakovat.

Velké  emoce vyvolával i nekončící spor o vyhořelé křídlo Průmyslového paláce,  respektive o pojistné plnění kvůli požáru. Praha teď uzavře smlouvu s  pojišťovnami o tom, že dostane vyplaceno 100 milionů Kč, a tím to bude  vyrovnáno. Podle právníků a i z logiky věci vyplývá, že Praha spor u soudu  nevyhraje, protože nepojistila vlastní majetek. 

Na zasedání přišel arogantní místostarosta Prahy 6 Štěpán Stupčuk (ČSSD).  Tentokrát dělal hodného chlapečka a orodoval za farmářské trhy na Vítězném náměstí. Svěří magistrát tento pozemek Praze 6? Společnost Sekyra group, která plánuje výstavbu kanceláří na přilehlých pozemcích, by to jistě ocenila: štědrá Praha 6 dobromyslně přenechala vlastnictví jiného pozemku na Vítězném náměstí skupině PPF.

Mimořádné zasedání na Praze 6 a lední medvědi
Na Praze 6 proběhlo další z emotivních jednání, které by nemělo uniknout pozornosti redakce Divadleních novin. Sál byl zcela vyprodán, hra o podobě Vítězného náměstí je úspěšným dramaturgickým počinem starostky Kousalíkové (ODŠ). Na scéně se objevila i hvězdná tvář Pavla Béma. Režisér představení, místostarosta Stupčuk (ČŠSD), se ani během premiéry  nebojí zastavit opoziční herce, kteří se pokouší do hry vkládat vlastní text.
Škoda, že režisér Stupčuk nevěnoval větší pozornost zkoušce aktovky Prodej obecních bytů. Herci byli dezorientovaní a nepamatovali si děj, což se projevilo v nutnosti opakovat hlasování, než výsledek konečně odpovídal scénáři. Je vidět, že amatérský výkon některých účastníků neodpovídá úrovni herců Odborné Dramatické Školy / České Školy Scénického  Dramatu. Snad by bylo lepší využít talent absolventů získáním angažmá u Bolšoj těatr.

Silná káva

Zastupitel Březina
Zastupitel Březina (ČSSD) čelí další obžalobě, tentokrát za podvod v Dopravním podniku
"Trestného činu se měl Karel Březina dopustit tím, že nepravdivě informoval valnou hromadu městské společnosti a nechal se jmenovat do funkce člena dozorčí rady, i když věděl, že takovou funkci nemůže vykonávat, protože nesplňuje podmínky dle obchodního zákoníku," uvádí sdružení Oživení, které se kauze věnuje. Březina si v předchozích případech vyslechl osvobozující rozsudek od soudce Havlína, který je v současné době stíhán pro korupci. Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu mají zpětně prověřit i Březinův případ.

Těžký úděl developerů
Občané Prahy 5 nechtějí pochopit přínos developerského projektu pro kvalitu života a místní architekturu. Ve sporu s radnicí jim dal za pravdu i magistrát, úřad MČ Prahy 5 pochybení neuznává. Zřejmě početní převaha odpůrců stavby vyprovokovala rytířského ducha Prahy 5, která se rozhodla bránit developera proti zlovolnému zacházení magistrátu. Až přijedou demoliční stroje, zůstanou místní zastupitelé věrni svému postoji a budou se přivazovat k již vystavěnému vodovodnímu potrubí?

Dobré zprávy

Václav Klaus bude souzen pro velezradu
Nadpoloviční většina senátorů podpořila žalobu na Václava Klause pro velezradu. Žaloba bude předána Ústavnímu soudu dnes v dopoledních hodinách.
Golfista Boris Šťastný (ODS) označil navrhovatele žaloby Jiřího Dientsbiera (ČSSD) slovníkem, který nutí k zamyšlení, kdopak asi pana poslance takovému kultivovanému projevu učí.
Největší radost ze schválené žaloby má David Rath. "Už jsem zažádal na správě věznice o přiřazení Václava na mojí celu. Věřím, že po odchodu všech jeho přátel a kolegů na svobodu to budu já, koho si zvolí za svého souseda. Zase se jednou sejdou dva velikáni české literární scény na společné cimře."
 
V centru přibudou tři výtahy z metra
Dopravní podnik začne stavět tři nové výtahy - ve stanici Můstek, Anděl a I.P.Pavlova. Po uzavření zatím jediného výtahu trasy B v centru města (Národní třída) je to dobrá zpráva, k velkému jásotu by ale bylo potřeba trochu víc. "Těsně po svém zvolení prohlásil pan primátor Bohuslav Svoboda, že jeho cílem je metro bez bariér do deseti let. Za další svůj úkol označil nastavení koncepčního uvažování, které přesáhne jedno volební období a zaručí dlouhodobý výrazný pokrok při odstraňování bariér v Praze. To vše odpovídalo i programu, se kterým do voleb vstupoval. Rádi bychom se k těmto inspirativním myšlenkám vrátili a pokusili se je přiblížit realizaci," píše ve svém blogu Erik Čipera (sdružení Asistence).
 

Kalendář

7.3.  Vynášení Václava Klause z Pražského Hradu
V 15:00 začíná akce na Hradčanském náměstí a pokračuje do večerních hodin. Trasa průvodu a program je zde

21.3. Termín příštího jednání zastupitelstva Hlavního města Prahy
Další data jednání dostupná zde.

19.3. Akce Vltavská
Od 18:30 se bude v Národním Technickém Muzeu konat dikuze na téma prostoru mimoúrovňové křižovatky a zastávky Vltavská.

24.3. Piknik na Štvanici
Grilování a debata o budoucnosti ostrova. Pořádá organizace Letná sobě!.

Žijeme v tom společně!


Rozčílila vás Silná káva? Potěšily vás Dobré zprávy?
Zapojte se a podpořte nás v aktivitách za transparentní a odpovědný magistrát.
Pomoci můžete finančním příspěvkem, věcným darem či dobrovolnickou prací. A pokud se vám líbí náš zpravodaj, pošlete jej svým přátelům!
Máte otázku přímo na zastupitele? Pražské fórum pro vás připravilo průvodce divokými vodami magistrátu: Nebát se a mluvit.
Pomozte nám finančním darem
Vaše dotazy, názory a připomínky uvítáme na adrese info@prazskeforum.cz .

Za měsíc u dalšího newsletteru se těší  Pražské fórumPražské fórum: Zaměřeno na magistrát!
www.prazskeforum.cz
info@prazskeforum.cz
Email Marketing Powered by Mailchimp