Copy
Pozvánka na happening - DadaOpencard - Rekonstrukce státu a ČSSD - Zápisky z Megaztrátu - Reakce na Utrpení primátora Svobody - Městská velmi hromadná doprava - Kalendář & tipy
PRAŽSKÉ FÓRUM – newsletter
Vážení příznivci a odpůrci,

do Prahy přišlo jaro  - zatím zkusmo na pár dní. Silničáři začínají záplatovat komunikace, někteří poslanci se chystají k rekonstrukci státu. Jiní zas vědí, že pro stát a hlavní město udělali to nejlepší (tunely Blanka a Opencard), jen nevděční Pražané to nedokáží ocenit. Díky našim zastupitelům víme, že o Opencard se nežertuje a že Boris je nejen Šťastný, ale i odvážný. Také se nemusíme obávat ztráty Svobody, neboť pravý pražský vůdce se vrátí. Který? Přece ten, jehož krédem je "zrušení anonymních akcií = policejní stát!" Náš excelentní exprimátor bude anonymní hvězdou pondělní demonstrace. Přejeme inspirativní zážitek!


Pozvánka na happening

V úterý 7.5. se bude hlasovat o zrušení anonymních akcií. My, anonymní akcionáři, houfně kupujeme anonymní letenky z Baham a Kypru, abychom inkognito vystoupili na demonstraci za zachování našich privilegií. Máme právo na soukromí! Jsme stydliví a nechceme, aby každý Tonda věděl, že jsme dostali státní zakázku. Stačí že to ví Tonda ve vládě, který nám jí přihrál. Přijďte nás podpořit v pondělí 6.5. v 16h na Václavské náměstí. Punčochy na obličej s sebou!
Sledujte událost na facebooku.

Proběhlé události

MÁTE OPENCARD? UDEJTE SE!
Červená karta škodí zdraví. A brzy vás připraví o svobodu. Používání Opencard je trestné na základě kolektivní viny a multifunkčních trestných činů, které s ní lze spáchat. Protože státní zastupitelství připravuje návrh, podle kterého budou obžalováni všichni podezřelí (tedy všichni Pražané), dovolili jsme si pro usnadnění procesu připravit sebeudávací formulář. Asistentky Pražského fóra jej nabízely v detašovaném policejním stánku na zastávce I.P.Pavlova. Cestující se tak mohli na místě přiznat ke svému provinění a nechat se zatknout.

Vyplnit formulář lze i online. Veškeré osobní údaje budou pochopitelně zneužity.
FAQ:
Proč mám být zatčen/a? Copak jsem tu kartu vymyslel/a?
Opencard je výtvor všech Pražanů. Tak zoufale potřebovali její multifunkce, až donutili jediného nevinného v této kauze, kterým je známý pražský horolezec Pavel Tunel Bém, se podvolit tlaku obyvatel hlavního města. Nesou tedy veškerou zodpovědnost.
Mohl/a jsem spáchat i více trestných činů?
Jistě. Karta je přece multifunkční!
Jaké výhody mohu získat sebeudáním?
Exkluzivní celu s telefonní nahrávkou zpěvu kolibříka.
 KDYŽ MÁŠ SRDCE ZJIHLÉ... TAK DEJ CIHLU K CIHLE
... a pomoz s Rekonstrukcí státu. Jako Bohuslav Sobotka. Grémium ČSSD původně podporu 9 protikorupčních zákonů nedoporučilo, předseda nicméně souhlasil se schůzkou, na které upozornil, že tyto zákony už jeho strana prosazuje 20 let. Gratulujeme! Škoda jen, že se žádný prosadit nepodařilo. Inu, je to krátká doba... Než se laureát ceny za nejdelší marný boj proti korupci rozhodne podpořit projekt, jehož reálným cílem je odhlasovat devět zákonů do voleb 2014, dává alespoň volnou ruku jednotlivým poslancům k podpisu. Stanovisko sociální demokracie k Rekonstrukcí státu je dostupné zde.
Závazek podpořit všech devět "restů" nově podepsal i místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

 

Telegraficky ze zastupitelstva

ZÁPISKY Z MEGAZTRÁTU 25.4.2013
Je tomu přesně měsíc, co policie obvinila Radu hl. m. Prahy z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a porušení povinnosti při správě cizího majetku.
Bylo jasné, že zasedání bude stát za to. Předchozího dne jsme opět četli v novinách o již tolikrát plánovaném krachu koalice.
Přišla hvězdná chvilka, na kterou jsme všichni čekali. K řečnickému pultíku se postavil Boris Šťastný, aby osazenstvo sálu poučil o tom, komu Praha vděčí za svou slávu. „...ODS byla na dně...byl jsem to ale já, kdo přišel a měl odvahu“, uvedl se skromně Boris. „Kdo mě kritizuje, je darebák!“, hřímal neúprosně. V Praze podle něj zuří „guerillová válka“ těch, kteří usilují o moc. „Já nechci žádné křeslo“, prohlásil rozhodně. A my, kteří vidíme, jak Boris přebíhá z magistrátu do sněmovny, mu to samozřejmě věříme.  
Šťastný zároveň oznámil svou rezignaci na post zastupitele.
 
Alena Rybníčková z Pražského fóra se přihlásila do diskuze a s pouty v ruce nabídla zastupitelům a občanům možnost udání se a okamžitého zatčení. Některým se to líbilo, Karel Březina (ČSSD) však upozornil Rybníčkovou na to, že o Opencard se nežertuje.
Kája si připravil citát: „Nevědomost je matka zločinnosti“(Honoré de Balzac). Vyzývám tímto všechny dívky a ženy, které se také zamilovaly do Březiny na první pohled, aby si od něj nechaly na příštím zastupitelstvu podepsat Bídníky od Victora Huga (předtím ale pilujte francouzské „r“, abyste mohly vyslovit originální název knihy).  

Výstup jako z jiného světa předvedl Milan Richter, který měl pocit, že v sále je jen on a pro jistotu zdůraznil, že jeho křestní jméno je Milan. Prosím fanynky tohoto zastupitele, aby mu ušily ozdobný kapesníček s monogramem. I Milan si připravil citát: „Je něco shnilého ve státě dánském“. To byl vlastně takový Hamlet bez Hamleta. Následně se vzdal zastupitelského mandátu. Opouští tedy zastupitelstvo kontroverzní politici z Prahy 10, nebo za tím něco je? Fakt, že  místo Šťastného nastupuje Bohumil Zoufalík (ODS) a Richtera nahradí Ivan Vinš, je přinejmenším pozoruhodný. Zoufalík je místostarostou Prahy 10, Vinš bývalým asistentem Richtera. Není nad to mít dobře sestavenou kandidátku...

Celý text Kristýny Opletalové zde.
 

Silná káva

UTRPENÍ PRIMÁTORA SVOBODY
Pražské fórum uveřejnilo reakci na stejnojmenný článek v Respektu, který se zamýšlí nad tím, zda obviněná Rada Hl.m.P. může řídit město.
"Odstoupení současné rady by s velkou pravděpodobností znamenalo pokus o znovuzískání moci ze strany lidí, jako je Boris Šťastný nebo Pavel Bém, který pravidelně využívá práva poslance promluvit kdykoliv na jednání zastupitelstva a pronáší emotivní a několik desítek minut trvající projevy, v nichž se obouvá do vedení města a oslavuje sám sebe," píše Kristýna Opletalová. Pražské fórum je dlouholetým fanouškem oblíbeného exprimátora a těší se na jeho znovuzvolení.
Pavel Tunel Bém - blíž k Pražanům!

Dobré zprávy

MĚSTSKÁ VELMI HROMADNÁ DOPRAVA
Studenti pražské Zemědělské univerzity dokázali, že není třeba bát se dalších změn jízdního řádu, dokonce ani když jej vymýšlí Ropid. Do české knihy rekordů se zapsali počtem 225 lidí v autobuse a hravě tak přesvědčili zaměstnance dopravního podniku, že cestující může být nejen dopravován jako balík, ale dokonce i jako telegram. Vítáme tuto iniciativu a očekáváme možnost přepravy cestujících elektronickými pakety.

Kalendář a tipy

10.5. Pouliční tančírna v Dejvicích
Venkovní tančírna u Národní technické knihovny i s lekcí swingu. Pořádá Živé město, začátek v 17h.

15.5. Noc literatury 2013
Literární čtení se letos přesune na Letnou. Můžete se těšit na Bio Oko, EXPO 58, Alfréda ve dvoře, Technické muzeum, Pidivadlo, kostel Sv. Klimenta a další zajímavá místa. Seznam autorů najdete zde.

19.5. Visegrádská cyklojízda Prahou


 
Start ve 14h u sídla Ministerstva zahraničních věcí na Loretánském náměstí. Úkolem účastníků bude projet  přes stanoviště u velvyslanectví Maďarska a Slovenska až do cíle u polské ambasády. Cyklojízda bude ukončena rodinným Visegrádským piknikem v zahradách polského velvyslanectví.

23.5. Termín příštího jednání zastupitelstva Hlavního města Prahy
Další data jednání dostupná zde.

Žijeme v tom společně!

Rozčílila vás Silná káva? Potěšily vás Dobré zprávy?
Zapojte se a podpořte nás v aktivitách za transparentní a odpovědný magistrát.
Pomoci můžete finančním příspěvkem, věcným darem či dobrovolnickou prací. A pokud se vám líbí náš zpravodaj, pošlete jej svým přátelům!
Máte otázku přímo na zastupitele? Pražské fórum pro vás připravilo průvodce divokými vodami magistrátu: Nebát se a mluvit.
Pomozte nám finančním darem
Vaše dotazy, názory a připomínky uvítáme na adrese info@prazskeforum.cz .

Za měsíc u dalšího newsletteru se těší

  Tereza Kněžourková - Pražské fórum
Pražské fórum: Zaměřeno na magistrát!
www.prazskeforum.cz
info@prazskeforum.cz
Email Marketing Powered by Mailchimp