V knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Mrkněte... ;-)
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Městská knihovna Prostějov informuje...
www.knihovnapv.cz/video

Květen je čas lásky.

V knihovně jde samozřejmě hlavně o lásku ke knížkám a ke všemu, co s nimi souvisí. Během března nám naši čtenáři svou lásku a vášeň ke čtení dokazovali tím, že vyhověli naší prosbě o zaslání své fotografie se čtenářskou tématikou. Ať na ní byli oni sami nebo někdo známý, ať byla nová nebo památeční, papírova nebo digitální, povedená více nebo méně, brali jsme všechny. Račte se podívat na veselý výsledek...
www.knihovnapv.cz/video


 

Podobně hromada lidí vyslyšela naší dubnové výzvy a nosili nám k zapůjčení své knižní záložky, ze kterých jsme slíbili uspořádat výstavu. Povedlo se. Ani se všechny nevešly. Z více než 150 zapůjčených kusů jsme museli vybrat asi stovku, která už visí v naší Galerii Na Půdě. Jsou papírové, plastové, kovové, látkové či dokonce vyšívané, nápadité i úplně obyčejné. Autobusová jízdenka či nákupní seznam, stará pohlednice nebo fotka, klasický „filmový“ pásek s náčelníkem Apačů... Každá je zajímavá. Mrkněte na malou ochutnávku a stavte se pokochat zbytkem.

www.knihovnapv.cz/zalozky

Toužíte po nějaké knížce, ale v knihovně ji nemáme? Jste zamilovaní do nějakého autora, ale máme jeho knížek málo? Není nic jednoduššího, než nám o tom dát vědět. My se pokusíme Vaše přání co nejdříve splnit. Jak na to, zjistíte na našem webu. A abyste věděli, kdy bude Vaše vytoužená knížka k dispozici v regále, můžete si velmi snadno zajistit posílání seznamu veškerých novinek do své e-mailové schránky. Každý pátek vám přijde seznam všeho, co jsme pro Vás za uplynulý týden do knihovny pořídili. Jak na to, najdete opět na našem webu.

Připomínáme, že na stránce s programem akcí vždy najdete co se u nás děje a chystá. Nově jsme zde zprovoznili také Google kalendář veškerého dění v knihovně, ze kterého si můžete jednotlivé události včetně všech podrobností kopírovat do svého vlastního Google kalendáře.
www.knihovnapv.cz/snidane

Férová snídaně v Prostějově

Pozor pozor! Už tuto sobotu posnídají Prostějováci u knihovny. První hromadný piknik na podporu fair trade byl vloni natolik příjemný, že jsme s organizací toho letošního ani chvilku neváhali. Druhá květnová sobota je totiž na celém světě zasvěcena podpoře férového obchodu. Jde o způsob obchodu dávající drobným pěstitelům, řemeslníkům i zaměstnancům z rozvojových zemí příležitost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Vemte deku, piknikový koš, přátele, přineste nějakou svoji dobrotu z fair trade potravin nebo od lokálních pěstitelů a producentů. Budeme Vám k tomu podávat férovou kávu z Kolumbie, kakao a čaj. Letos s námi dokonce posnídá také návštěva z daleké Ugandy, přímo z míst, odkud se dováží naše káva a kakao. Začínáme 11.5. v 10 hodin, přidat se můžete i později. Více se dočtete v článku na našem webu, připojit se můžete také k události na Facebooku a šířit ji.
Antarktida

Antarktida

Promítání z první části dvouměsíční dobrodružné cesty historické trojstěžňové plachetnice z Ohňové země do Kapského Města. O Jižních Shetlandech, rozbouřeném Weddellově moři, ledových krách, koloniích tučňáků, lachtanů a tuleňů, a samozřejmě o Antarktidě bude povídat cestovatel Jaromír Novák. Besedu budeme streamovat.

Lenka Horňáková Civade

Beseda, autorské čtení a vernisáž výstavy obrazů prostějovské rodačky, malířky a spisovatelky Lenky Horňákové Civade, která představí svoji novou knihu Prioritaire – Priority (Praha - Paříž). Besedu budeme streamovat.
spojte se s námi

Spojte se s námi

Aby Vám nic důležitého kolem knížek a knihovny neuniklo, připravili jsme pro Vás několik způsobů, jak se s námi spojit. Vyberte si sociální sítě, které sami používáte, a připojte se k odběru našich příspěvků. Facebook, Twitter, Google+, YouTube a další můžete omrknout z našeho webu. Stěžejní sítí zůstává Facebook, který lidé používají nejen jako zdroj informací o čtivu a dění v knihovně, ale i v případech, kdy se potřebují na cokoliv zeptat, vyslovit své přání na zdi nebo v soukromé zprávě, a třeba i upozornit na něco, co by mohlo fungovat lépe. V rámci služby Livestream živě přenášíme některé atraktivní besedy. Ať už pro případ, že někteří zájemci nemůžou přijít, nebo prostě preferují tento způsob účasti. A pokud používáte Foursquare, nezapomeňte se při své příští návštěvě knihovny "čeknout". Pro starostu připravujeme zajímavé ocenění. ;-)
 
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Google+ | Foursquare | YouTube | přeposlat
Copyright © 2013 Městská knihovna Prostějov, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp