V knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Mrkněte...
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Městská knihovna Prostějov informuje
ZÁŘÍ V KNIHOVNĚ
 
 

Barma - země k neuvěření

17. září v 17 hodin vyrážíme na výlet do země s dávnou kulturní minulostí, mlžnou a rozporuplnou přítomností a pravděpodobně velkou budoucností, do Barmy.  Země, kde se nachází největší socha Buddhy, kde většina obyvatel dosud žije tradičním způsobem života, kde nemusíte stát fronty u památek nebo hledat místo pro ubytování a bát se o svoji bezpečnost.  Na cestu po jihovýchodní Asii se vydáme společně s Janou Římskou a Miloslavem Kouřilem.
 

 

Válka na Den smíření

V říjnu izraelité slaví jeden z největších židovských svátků Jom kipur neboli Den smíření. V tento den Bůh odpustil Izraeli zhotovení zlatého telete, v tento den se Abrahám nechal obřezat a zpečetil tak smlouvu s Hospodinem. V tento den je zakázána veškerá práce. V Izraeli je vyhlášen zákaz jízdy automobilem, nevysílá televize ani rozhlas, jsou zavřeny všechny obchody a úřady kromě policie, zdravotnictví a armády. Je to den určený k rozjímání a pokoře. 6. října 1973 však v tento posvátný den do Izraele vtrhla egyptská a syrská armáda ve snaze odčinit porážku z šestidenní války v červnu 1967. O tom, jak probíhala čtvrtá arabsko-izraelská válka nám bude 22. září v 17 hodin vykládat major v záloze Ing. Jaromír Vykoukal.
 


Vráťa Ebr:
Bez legrace se nedá žít

Kým vším je Vráťa Ebr? Spisovatel, knihkupec (do roku 1992 vedl Arbesovo knihkupectví v Praze na Smíchově), milovník červeného vína, dobrého humoru, sběratel kuriozit, prominentní pacient psychiatra Jana Cimického, autor několika desítek knih a kalendářů. Narodil se ve vězení. Jeho matka byla sestrou jednoho z účastníků atentátu na Reinharda Heydricha. Byla zatčena a v říjnu v roce 1942 se jí narodil chlapeček. Nacisté popravili jeho otce i matku, tři sourozenci přežili. On sám byl vychováván v náhradní rodině a o svém původu se dozvěděl až v dospělosti. I přes tento složitější počátek na život nezanevřel a založením je veselý, milý člověk se smyslem pro humor. Pokud tohoto zajímavého pána chcete poznat, navštivte knihovnu 29. září v 17 hodin.
 
Další akce a kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.Kromě tradičních sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete nově dění kolem knížek a knihovny sledovat také na Instagramu.
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
Copyright © 2014 Městská knihovna Prostějov, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp