V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Zpravodaj Městské knihovny Prostějov

Island, zahrady a záhady, naše paměť i bazar knih


Knihovny si svoje čtenáře hýčkají po celý rok. Třetí měsíc v roce se jim však věnují o chloupek víc. Březen je totiž měsícem čtenářů, a jeho program je opravdu pestrý.
 


Arnošt Vašíček: Labyrint záhad (15.3.)


PhDr. Arnošt Vašíček je český spisovatel, záhadolog a scénárista. Během svých cest za neobvyklými úkazy navštívil mnoho zemí. Studoval dosud nezaniklé primitivní kmeny na Srí Lance, na Borneu, na Sumatře nebo na Madagaskaru. Chladným ho však nenechávají ani záhady v našich končinách, v Česku se odehrává děj několika jeho knih. Pro Českou televizi napsal seriály Planeta záhad a Setkání s tajemnem. Dílo Strážce duší bylo původně knižní, pro velký úspěch však bylo použito jako předloha stejnojmenného televizního seriálu. Na povídání plné překvapivých objevů a odvážných hypotéz se můžete těšit 15. března od 17 hodin.


Nespoutaný Island (23.3.)


Cestovatel David Varga nám ve své prezentaci, která proběhne 23. března v 17 hodin, představí méně navštěvované, ale o to hezčí a pestřejší vnitrozemí tohoto severského ostrova. Čekají nás nejenom krásné fotografie a dva krátké filmy natočený dronem, který nám zprostředkuje pohled na ostrov z ptačí perspektivy, ale také nejrůznější užitečné informace a zajímavosti o této krásné zemi, o jejích obyvatelích a kultuře. Uvidíme nespočet vodopádů, ledovců, sopek, pestrobarevných domečků, geotermálních pramenů. Jak sám říká, jde o neuvěřitelnou ukázku různorodosti a úžasů přírody v obrovské koncentraci na tak malém prostoru.

 

Akademie třetího věku (9.3.)


Být aktivní, zajímat se o současné trendy a chtít se vzdělávat i v pokročilém věku je v nejlepším pořádku, a my se snažíme prostějovským aktivním seniorům vycházet vstříc. Nejen pro ně proběhne 9. března od 9.30 v podkrovním sále knihovny přednáška v rámci Akademie třetího věku na téma jak udělat ze své zahrady přírodní zahradu. Přednášet bude RNDr. Mojmír Vlašín z brněnského Ekologického institutu Veronica. Cílem přednášky je ukázat, že i obyčejná zahrada může být místem, které produkuje čerstvé a zdravé potraviny a přitom umožňuje celé rodině relaxovat.


Trénování paměti (16.3.)


V měsíci březnu proběhne celostátní Národní týden trénování paměti. K této příležitosti vás 16. března od 17 hodin čeká ukázková hodina tréninku paměti. S naší trenérkou Mirkou Vyroubalovou si vyzkoušíte některé paměťové techniky a dozvíte se, jak si udržet paměť co v nejlepší kondici. Akce je určena nejen pro účastníky předchozích kurzů, ale i pro ty, kteří se s tréninkem paměti setkávají poprvé.

Kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už také tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 


Kromě sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete dění kolem knížek a knihovny
sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
© 2017 Městská knihovna Prostějov. Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Tuto zprávu nelze považovat za obchodní sdělení ve smyslu ust. § 2 písm. f) zákona č. 480/2004 Sb.,
o některých službách informační společnosti, jelikož vydavatel je neziskovou organizací.


Nepřeji si dostávat další zprávy z knihovny.