V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Zpravodaj Městské knihovny Prostějov

Z Velehradu do Říma,
z Argentiny do Chile,
od muže k ženě

V dubnu jsou dny, kdy nevíme, zda si vzít na procházku sluneční brýle nebo deštník.
Dubnová nabídka knihovny je podobně pestrá.
 


II. Velikonoční jarmark vědy a techniky
 (31.3. - 1.4.)


3D tiskárna, CNC frézka, Google Glass, roboti, experimenty, deskovky, koloběžky, filmy, ale i pomlázky a vajíčka a mnohem víc. Společnost Věda a technika na dosah se vrací do Prostějova s úspěšnou akcí, kterou před rokem navštívila tisícovka lidí. Na jarmarku si své najdou děti, mládež i dospělí. Probíhat bude v pátek 31. března a v sobotu 1. dubna, vždy od 9 do 17 hodin v budově bývalé ZŠ na Husově náměstí. Přijít můžete kdykoli v dobu konání akce, o nic z pestrého programu nepřijdete. Vstup je zdarma.


Argentina a Chile – cesta do Patagonie (19.4.)


Geograf a fotograf Pavel Svoboda nám o své sedmiměsíční cestě napříč Jižní Amerikou přijde vyprávět ve středu 19. dubna v 17 hodin. Dozvíte se, co obnáší cestování ve dvou lidech do těchto exotických končin. Přednášku doplní výstava fotografií, kterou budete moci navštívit v Galerii Na Půdě knihovny do konce května.


 

Spisovatelé jak je neznáte (do 13.4.)


Ernest Hemingway a Victor Hugo psali nazí. Hugo navíc ve dnech autorského „bloku“ kázal svým podřízeným odnést všechny jeho šaty, aby tak nemohl ven a byl připoután ke své práci. Ray Bradbury psal každý den alespoň 1000 slov. Haruki Murakami každý den vstává ve 4.00 a pak 6 hodin pracuje. První kniha Agathy Christie byla výsledkem sázky se sestrou, která jí řekla, že nedokáže napsat dobrý detektivní příběh. Chcete vědět víc? Další dvě stovky zajímavostí ze soukromí třicítky autorů se můžete dozvědět díky této literární výstavě. Ke zhlédnutí v Galerii Na Půdě knihovny do 13.4.


Deskohraní (5.4.)


Kdo si hraje, nezlobí. A hrát si můžete i v knihovně, dokonce pravidelně. Každou první středu v měsíci od 16 do 18 hodin se můžete přidat ke skupině herních nadšenců. Seznámit se s nimi můžete i na Facebooku, kde je najdete ve veřejné skupině PéDeskoVé. Přijďte sami nebo s kamarády či rodinou. Můžete si vybrat kteroukoli z našich her nebo se k někomu se připojit. Záleží na vás.
 

Kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už také tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 


Kromě sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete dění kolem knížek a knihovny
sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
© 2017 Městská knihovna Prostějov. Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Tuto zprávu nelze považovat za obchodní sdělení ve smyslu ust. § 2 písm. f) zákona č. 480/2004 Sb.,
o některých službách informační společnosti, jelikož vydavatel je neziskovou organizací.


Nepřeji si dostávat další zprávy z knihovny.