V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Městská knihovna Prostějov informuje

Hravé září v knihovně

Skončilo léto, čas prázdnin a dovolených, a také knihovna s vrací ke svému běžnému režimu. Čeká vás třeba další z oblíbených přednášek Ing. Jaromíra Vykoukala o vojenské historii nebo vernisáž výstavy konceptuálních fotografií Lucie Zelené. S knihovnou si také můžete tento měsíc zahrát o skvělé ceny. Máme pro vás připraveny soutěže jak pro seniory, tak pro nejmenší čtenáře. Ani dospěláci u nás tentokrát nepřijdou zkrátka.
 
 

Aktivní senior

Aktivní senior15. září proběhne v Kolářových sadech soutěžní dopoledne pro seniory. Tříčlenná družstva spolu budou zápolit ve vědomostních a dovednostních disciplínách, které pro ně připravili policisté, hasiči, studenti Střední zdravotnické školy, pracovníci ČSOP RS Iris Prostějov i pracovníci prostějovské knihovny. Přihlásit se mohou ženy a muži, kteří v letošním roce dosáhnou věku 60 a více let. Na všechny účastníky čekají drobné ceny a občerstvení. Vítězné družstvo obdrží poukaz na vyhlídkový let motorovým letadlem, věnovaný Aeroklubem Josefa Františka Prostějov. Aktivní senior startuje už 15.9. v 9.30. K účasti je vhodné přihlášení předem, ať jako jednotlivec nebo celý tým, třeba právě v knihovně.
 


Izrael na vlastní kůžiIzrael na vlastní kůži

Izrael je domovem Židů, izraelských Arabů, křesťanů, Drúzů, Samaritánů a dalších náboženských a etnických menšin. O obyvatelích tohoto státu, o jeho dějinách a jeho vojensko-historicky zajímavých místech bude přednáška oblíbeného popularizátora vojenské historie Ing. Jaromíra Vykoukala. Přednáška začíná 23. září v 17 hodin v podkrovním sále knihovny.
 


Lucie Zelená: Neúplňky

Už jste někdy slyšeli o konceptuální fotografii? Jejím obsahem je prolínání nezvyklých obrazů a nálad. Fotograf se staví do pozice vypravěče a snaží se v divákovi navodit pocit, že zachycené scény prožívají společně. Zajímá vás, jak takové fotografie vypadají? Jak se rodí?  Vernisáž výstavy fotografií Lucie Zelené s názvem Neúplňky vám na to odpoví. Proběhne 16. září od 17 hodin. Fotografie zůstanou vystaveny v Galerii Na Půdě knihovny do 8. listopadu.
 


Sovičkiáda – velká soutěž pro malé spisovateleSovičkiáda - logo

Pro děti a mládež do 15 let bude probíhat až do konce října tradiční literární klání Sovičkiáda. Básně nebo příběhy na libovolné téma mohou děti nosit do knihovny pro děti a mládež na Vápenici, nebo je posílat na adresu detske@knihovnapv.cz. Více informací najdete za tímto odkazem.
 


Knížky ve filmuKnížky ve filmu

Ani na dospělé čtenáře jsme nezapomněli. Na ty čeká velká filmová soutěž, která prověří jejich znalosti českých filmů, natočených na motivy knih českých autorů. Na adrese www.knihovnapv.cz/soutez najdete soutěžní formulář. Pokud v průběhu září správně odpovíte na všechny otázky testu, můžete se stát jedním ze tří vylosovaných výherců atraktivních knižních cen.
 
Další akce a kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 

Knížky na přání

Zasílání seznamu knižních novinek

 

Kromě tradičních sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete nově dění kolem knížek a knihovny sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
Copyright © 2015 Městská knihovna Prostějov, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp