V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Městská knihovna Prostějov informuje

Záhadolog, psycholožka a cestovatel v knihovně

V říjnu můžete navštívit přednášku Milana Zacha Kučery o největších tajemstvích Třetí říše, pohlédnout do zákulisí Íránu, o kterém nám přijde vyprávět cestovatel a publicista Jiří Sladký, nebo si poslechnout přerovskou psycholožku Mgr. Petru Kolaříkovou, která nám objasní, jak souvisí psychika a naše zdraví. Nebude chybět ani pravidelný senior klub a tvořivá knihovna. Celý měsíc bude probíhat burza knih, dětská literární soutěž Sovičkiáda nebo tvořivá soutěž Na draka. Vítejte v říjnu...
 
 

Tajemství Sovích hor

Tajemství Sovích horMilan Zacha Kučera se ve volném čase zabývá záhadami, byl účastníkem i iniciátorem mnoha záhadologických expedic, je také jediným zahraničním spolupracovníkem polské skupiny věnující se odhalení tajemství Sovích hor. K čemu sloužila síť chodeb a obrovské podzemní haly v Sovích horách dodnes není zcela jasné. Podle jedné verze se zde měl nacházet tajný hlavní Hitlerův stan, podle jiných zdrojů zde měla být vybudována podzemní továrna na tajné zbraně wehrmachtu. Jaká další tajemství ukrývají veřejně nepřístupné prostory tohoto obrovského komplexu? Pokud jste milovníky vojenské historie a nadšenými záhadology, nenechte si ujít přednášku Největší tajemství Třetí říše ve čtvrtek 8. října od 17 hodin.
 


Írán a současnost

Co všechno víte o Íránu? Zajímá vás, jakým způsobem se islám promítá do každodenního života jeho obyvatel? O všedním životě v současném Íránu nám přijde vyprávět cestovatel a publicista Jiří Sladký. Přednášku Írán – pohled do zákulisí si můžete užít 14. října v 17 hodin. Výklad bude doplněn hudebními a filmovými ukázkami.

 Psychika a zdraví

Navštíví nás také přerovská psycholožka Mgr. Petra Kolaříková. Tentokrát nám bude vyprávět o vztahu mezi naší psychikou a zdravím. Jak moc se tyto složky našeho života ovlivňují, vysvětlí ve své přednášce Proč jsme nemocní ve čtvrtek 22. října od 17 hodin v podkrovním sále knihovny.
 


Sovičkiáda – velká soutěž pro malé spisovateleSovičkiáda - logo

Pro děti a mládež do 15 let bude do konce října probíhat tradiční literární klání Sovičkiáda. Básně nebo příběhy na libovolné téma mohou děti nosit do knihovny pro děti a mládež na Vápenici, nebo je posílat na adresu detske@knihovnapv.cz. Více informací najdete za tímto odkazem.

 
Další akce a kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 

Knížky na přání

Zasílání seznamu knižních novinek

 

Kromě tradičních sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete nově dění kolem knížek a knihovny sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
Copyright © 2015 Městská knihovna Prostějov, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp