V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Zpravodaj Městské knihovny Prostějov

Kadeřnice, Brazilci a nejchlapovatější chlapi


První den měsíce září kdysi platil za začátek kalendářního roku. V současnosti toto datum zahajuje rok školní a podle pranostik můžeme očekávat po celý měsíc takové počasí, jaké bude právě v jeho první den. Přejeme tedy všem studentům podařený start do nového školního roku a aby i zbytek měsíce panovalo příjemné babí léto. Kdyby to přece jen nevyšlo, můžete si spravit náladu třeba návštěvou nějaké naší akce. A že je z čeho vybírat. Hned na začátku měsíce můžete u knihovny posnídat, od Martiny Šimáčkové se dozvíte, za co všechno může kadeřnice, Jana a Alena Čižmářovy se s vámi podělí o svoje zážitky z cestování po Brazílii. Také podebatujeme o výchově dětí s Mgr. Petrou Kolaříkovou a těšit se můžete i na Ing. Vykoukala, který nám představí ty "nejchlapovatější" chlapy.
 

 

Piknik u knihovny (10.9.)

Piknik u knihovny

Líbí se vám myšlenka zahájit sobotní ráno snídaní v trávě? Pak neváhejte a přijďte na náš Piknik u knihovny. K dispozici pro vás budeme mít čaj, kávu, kakao, čtivo a deskové hry. Na vás bude přinést nějaké domácí dobroty a deku na posezení v trávě. Na stylovou rozlučku s létem můžete přijít 10.9. kdykoli od 9.30 do 12 hod. do parčíku vedle knihovny. Kdyby počasí nepřálo, schováme se do knihovny.
 


Za všechno může kadeřnice (14.9.)

Za všechno může kadeřnice

Prostějovská rodačka Martina Šimáčková se zabývá nejen komunikací, vztahy a vzděláváním, ale je i lektorkou projektu Život moderní ženy a nedávno vydala knihu povídek Za všechno může kadeřnice. Právě tuto knihu přijde 14.9. v 17 hod. představit na svém autorském čtení.

 
 

Brazílií cestou necestou (21.9.)
 

Brazílií cestou necestou
Olympijské hry v Riu jsou sice už za námi, ale pokud se chcete dozvědět něco víc o běžném životě Brazilců, přijďte 21.9. v 17 hod. na přednášku Jany a Aleny Čižmářových. Vyprávět budou o svých zážitcích z cest po celé Brazílii. Součástí akce bude i výstava fotografií, kterou si budete moci prohlédnout v naší Galerii Na Půdě až do konce října.
 

 

Nejchlapovatější chlapi (29.9.)


Nejchlapovatější chlapi
Popularizátora vojenské historie Ing. Jaromíra Vykoukala snad není ani třeba představovat. Tentokrát nás seznámí s nejchlapovatějšími chlapy československého vojska. Řeč bude o příslušnících vojenského říčního loďstva. Společně se 29.9. v 17 hod. v podkrovním sále knihovny projdeme třiceti pěti lety neuvěřitelné historie tohoto bojového útvaru. Uvidíme vojenské uniformy, plavidla a výzbroj a seznámíme se s naším největším bojovým plavidlem.
 
 

Sovičkiáda – velká soutěž pro malé spisovatele

Sovičkiáda
Pro děti a mládež do 15 let (včetně) bude probíhat až do konce října tradiční literární klání Sovičkiáda. Básně nebo příběhy na libovolné téma mohou děti nosit do knihovny pro děti a mládež na Vápenici, nebo je posílat na adresu detske@knihovnapv.cz. Více informací najdete za tímto odkazem.
 

Kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.Vyzkoušeli jste už také tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 


Kromě sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete dění kolem knížek a knihovny
sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
© 2016 Městská knihovna Prostějov. Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Tuto zprávu nelze považovat za obchodní sdělení ve smyslu ust. § 2 písm. f) zákona č. 480/2004 Sb.,
o některých službách informační společnosti, jelikož vydavatel je neziskovou organizací.


Nepřeji si dostávat další zprávy z knihovny.