V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Zpravodaj Městské knihovny Prostějov

 

Knihovna pod širým nebem


Příroda se probudila k životu a láká všechny ven. A ven vyráží i knihovna. Na trávě za knihovnou budeme „férově snídat“, v Kolářových sadech proběhne soutěž pro seniory a děti ovládnou Smetanovy sady. Pokud by vás přece jen zmohla jarní únava, můžete přijít do knihovny poslouchat o cestování. Tomáš Kůdela bude vyprávět o svých zážitcích z plaveb po mořích a oceánech, Mgr. Jaroslav Servus vás provede po japonských zahradách a Mgr. Kateřina Opatrná se s vámi podělí o tipy a triky pro levné cestování. A jestli je vám náš svět malý, můžete přijít pobesedovat s předním spisovatelem české sci-fi a fantasy Jiřím Walkerem Procházkou.
 

 

Průlet světem sci-fi a fantasy


Průlet světem sci-fi a fantasy
Svět elfů, trpaslíků, vlkodlaků, ale taky vesmírných korábů a neznámých planet nám představí Jiří Walker Procházka, často označovaný za jeden z pilířů české sci-fi a fantasy. Na jeho přednášku Průlet světem sci-fi a fantasy se můžete těšit 18. května od 17 hodin.

Chci se dozvědět více.

 


Expediční jachting


Expediční jachting
O své zajímavé zážitky z cest se s námi přijde podělit zkušený jachtař Tomáš Kůdela. 11. května v 17 hodin se s ním vydáme na putování po evropských mořích a Atlantském oceánu. Navštívíme s ním Kapverdy, vystoupáme na činné sopky nebo se setkáme s delfíny. To vše, aniž byste museli opustit pohodlí knihovny.

Chci se dozvědět více.
 

Cesty po japonských zahradách


Cesty po japonských zahradách
Japonci jsou známí hlavně tím, že běžné činnosti dokáží přetvořit v umění. V jejich zahradách je patrná obdivuhodná trpělivost, propracovanost a smysl pro detail. Své zážitky z cest po Japonsku a tamějších zahradách nám 25. května od 17 hodin přiblíží pěstitel bonsají a člen Bonsai klubu Haná Mgr. Jaroslav Servus..

Chci se dozvědět více.

 

Jak levně cestovat?


Jak levně cestovat?
Pokud máte dobrodružnou mysl, rádi navštěvujete cizí země, ale nedostává se vám financí, možná pro vás budeme mít řešení. Mgr. Kateřina Opatrná, vedoucí Informačního centra pro mládež Prostějov, vám přijde 16. května v 17 hodin poradit, jak cestovat po světě a příliš při tom neutratit.

Chci se dozvědět více.

 

Férová snídaně v Prostějově


Férová snídaně v Prostějově
Nejen slovem živ je člověk. Jako každý rok se i letos připojujeme k celosvětové akci na podporu fair trade. Přijďte se i vy podělit o nějakou fair trade nebo regionální dobrotu. Nachystáno pro vás bude „férová“ káva, kakao, čaj a samozřejmě také čtivo. Hromadný piknik proběhne v sobotu 14. května od 10 do 12 hodin na trávě za knihovnou, v případě nepříznivého počasí se schováme do knihovny. Více informací na www.knihovnapv.cz/snidane.


 

Další akce a kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už také tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 


Kromě sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete dění kolem knížek a knihovny
sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
© 2016 Městská knihovna Prostějov. Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Tuto zprávu nelze považovat za obchodní sdělení ve smyslu ust. § 2 písm. f) zákona č. 480/2004 Sb.,
o některých službách informační společnosti, jelikož vydavatel je neziskovou organizací.


Nepřeji si dostávat další zprávy z knihovny.