V knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Mrkněte...
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Městská knihovna Prostějov informuje
Prázdniny jsou za humny, je třeba začít uvažovat o tom jak, kde a s kým strávíme letní dny. Cestování nám rozšiřuje obzory, obohacuje nás o nové zkušenosti, a tak se i s knihovnou vydáme na putování. S cestovatelem Tomášem Kubešem se vydáme do srdce Afriky, uděláme si výlet do Drahan, objevíme mikrosvět s fotografem Ing. Danielem Žingorem a projdeme se Terezským údolím.
 

Tomáš Kubeš: Srdce Afriky

Máte rádi dobrodružství? Zajímá Vás, jak opravdu žijí domorodí afričtí obyvatelé, o kterých jste se ve škole učili jen suchopárná data? Láká Vás výlet do pralesa plného exotických zvířat a rostlin? Chcete vědět, zda cestování po Africe je opravdu tak nebezpečné, jak se říká, nebo je to jen nafouklá bublina? Nabízíme Vám informace z první ruky. O svém putování po Africe Vám přijde popovídat fotograf, novinář a cestovatel Tomáš Kubeš. Osobně navštívil Kamerun, Středoafrickou republiku a Kongo. Do neprobádaných končin černého kontinentu se s ním vydáme 12. června v 17 hodin.
 

 

Krása Božího stvoření
aneb Detail v přírodě

Abyste objevili úplně nový svět, nemusíte putovat až do Afriky. Stačí pozorně zapátrat ve svém bezprostředním okolí. Při pohledu makroobjektivem najednou zjistíte, kolik krás ukrývají docela obyčejné věci. O nádheře mikrokosmu nám přijde 23. června v 17 hodin vyprávět fotograf Ing. Daniel Žingor. Nenechte si ujít zahájení výstavy jeho fotografií, kterou budete moci můžete navštívit v Galerii Na půdě knihovny po celé léto.
 


Výlet se Senior klubem (10.6.)
a s Tvořivou knihovnou (24.6.)

Než se vydáte poznávat cizí kultury, je dobré být obeznámen s kulturou vlastní. Se senior klubem se vydáme na výlet do Drahan. Navštívíme Muzeum Drahanské vrchoviny, kterým Vás provede odborník na slovo vzatý – jeho zakladatel a kurátor Pavel Moš. Seznámíte se s životem našich předků a dozvíte se spoustu zajímavých věcí o minulosti tohoto regionu. Také Tvořivá knihovna nezůstane pozadu a vydá se do přírody. Navštívíme zámek v Náměšti na Hané a projdeme se Terezským údolím. Na obě akce je třeba se předem přihlásit v knihovně.
 
Další akce a kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.

zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Google+ | Foursquare | YouTube | přeposlat
Copyright © 2014 Městská knihovna Prostějov, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp