V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Zpravodaj Městské knihovny Prostějov

Červenec: soutěže pro dospělé i pro děti,
o knihy i o pizzu, předčítání, tvoření


Léto. Pro děti čas prázdnin, pro dospělé čas dovolených. Minulý rok byla knihovna kvůli revizi knihovního fondu na měsíc uzavřena, letos tomu tak nebude. Oba prázdninové měsíce si budete moci přijít vybrat knižní společnice pro teplé letní večery, svěží slunečná rána, nebo třeba i horké chvíle u vody. A protože léto patří hlavně dětem, připravili jsme program především pro ně tak, aby je nejen poučil, ale i příjemně zabavil. Na své si přijdou všichni šikulové, posluchači pohádek, luštitelé a milovníci pizzy. Hraví dospělí se mohou těšit na čtenářskou nebo luštitelskou soutěž.
 

 

Letní čtenářská výzva

Dospělí nepřijdou v létě zkrátka. Připravili jsme pro ně Letní čtenářskou výzvu. Kdo si v průběhu července a srpna půjčí a přečte minimálně šest knih, které splňují kritéria výzvy, bude zařazen do slosování o ceny z Knihkupectví Kosmas. Více podrobností k letní výzvě najdete na adrese www.knihovnapv.cz/vyzva.
 


Luštění s knihovnou

S knihovnou si můžete zasoutěžit i jinak. Na ukrácení dlouhé chvíle i k procvičení „malých šedých buněk“ pro vás máme soutěžní křížovku, doplněnou osmisměrkou. Vyzvednout a vyplněné zase odevzdat je můžete v knihovně a na dalších místech v Prostějově. Ze správných odpovědí po prázdninách vylosujeme pět šťastlivců, kteří od Knihkupectví Kosmas dostanou knižní odměnu. Více si můžete přečíst zde, stejně jako stáhnout zadání.

 

Den šikulů
Všichni malí kreativci a tvořilky zbystřete pozornost! Každou prázdninovou středu, ať už bude parno nebo deštivo, můžete přijít od 12.00 do 13.30 hodin do knihovny pro děti a mládež na Vápenici a z připraveného materiálu si vyrobit drobné dárečky a různé upomínkové předměty.
 

 

Čtení pohádek a příběhů

Pokud vás už prázdninové lenošení na sluníčku u vody nenaplňuje, přijďte si odpočinout do příjemného chládku knihovny pro děti a mládež. Vždy ve čtvrtek od 10 do 11 hodin vám k tomu budeme číst do ouška. Ať je vám let kolik chce, můžete se pohodlně usadit a zaposlouchat do příběhu.
 

Pizza kviz

Máte doma chytrá a soutěžení chtivá dítka a nevíte co jim uvařit ke čtvrtečnímu obědu? Máme pro vás řešení – pošlete je na náš Pizza kviz. Každý čtvrtek v pravé poledne budeme v knihovně pro děti a mládež luštit hádanky, křížovky a kvízy. Tři nejrychlejší luštitelé dostanou čerstvou pizzu, takže při troše štěstí máte po starostech s obědem.
 

 

Prázdninová otevírací doba

Prázdninová otevírací doba

Pozor na prázdninovou provozní dobu. Upravili jsme ji tak, aby vás nelákalo v knihovně vysedávat až do večera, když je venku tak hezky. ;-) Zavíráme proto v 17 hodin, v knihovně pro děti a mládež v 16 hodin. Úplný přehled otevírací doby všech oddělení najdete na našem webu (klikněte).
 

Kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už také tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 


Kromě sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete dění kolem knížek a knihovny
sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
© 2016 Městská knihovna Prostějov. Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Tuto zprávu nelze považovat za obchodní sdělení ve smyslu ust. § 2 písm. f) zákona č. 480/2004 Sb.,
o některých službách informační společnosti, jelikož vydavatel je neziskovou organizací.


Nepřeji si dostávat další zprávy z knihovny.