V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Městská knihovna Prostějov informuje

Květen v knihovně: na cestách za poznáním
 

Konec školního roku se chýlí ke konci. Známky už jsou už skoro uzavřeny, plánují se akce na prázdniny a dovolené. Červen bude i v knihovně ve znamení výletů.  Vyrazíme na Velký Kosíř, do minipivovaru ve Lhotě pod Kosířem a taky do Slatinic. Čeká nás výstava Desing kolem nás a přednáška Pavola Majerčáka a Moniky Klíčové na téma Ájurvéda.
 
 

Ájurvéda pro zdraví

Ájurvéda v sanskrtu znamená vědění o životě a je považována za nejstarší a nejkomplexnější systém péče o zdraví. Pavol Majerčák a Monika Klíčová jsou ájurvédští praktici a přijdou nás s touto tradiční indickou filozofií seznámit a poradí nám, jak o sebe lépe pečovat. Ve čtvrtek 4.6. v 17 hodin si můžete přijít poslechnout do knihovny jejich přednášku Ájurvéda aneb Zdraví můžete mít jaké chcete.
 

 

Výlet na Velký Kosíř a do minipivovaru
 

Již šestý ročník Tvořivé knihovny ukončíme tradičně výletem. V úterý 2.6. se vydáme na Velký Kosíř. Po výstupu na vrchol jistě pak přijde k chuti zastávka a exkurze v minipivovaru Kosíř ve Lhotě pod Kosířem. Tento malý pivovar nabízí tradičně vařené české ležáky, které jsou nefiltrované a nepasterizované s jemným zákalem vytvořeným pivovarskými kvasnicemi. Při exkurzi se dozvíte zajímavosti o historii pivovarnictví v Čechách a o technologickém postupu výroby piva infuzním a dekokčním způsobem. Na výlet vyrážíme v 8.25 z autobusové zastávky u místního nádraží. Svoji účast nahlaste prosím předem v půjčovně pro dospělé nebo na tel. č. 582 329 660.
 


Vycházka za přírodovědnými krásami Slatinic

Další výlet jsme pro vás naplánovali na 16.6. V rámci Senior klubu při knihovně se vypravíme na vycházku do Slatinic. Průvodcem nám bude RNDr. Bohdan Koverdynský, který nám ukáže místní přírodovědné zajímavosti. Vyrážet budeme v 9.40 autobusem od místního nádraží. Akce se uskuteční pouze za příznivého počasí a je potřeba se na ni taktéž přihlásit předem v čítárně nebo na tel. č. 582 329 661.
 
Další akce a kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.

 

UPOZORNĚNÍ

 
Od 22.6. do 19.7. bude knihovna uzavřena. Máme totiž předepsáno, že jednou za deset let musíme zkontrolovat, jestli v knihovně máme opravdu všechny knížky, které jsou v našem katalogu. Nezapomeňte se proto zásobit letní četbou dopředu, nejpozději 20.6. Pokud vám na dobu uzavření knihovny vychází termín vrácení vašich půjčených knížek, nebojte se, všechny tyto výpůjčky budou automaticky prodlouženy až do 31. srpna, časopisy do 27. července.
 


Kromě tradičních sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete nově dění kolem knížek a knihovny sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
Copyright © 2015 Městská knihovna Prostějov, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp