V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Zpravodaj Městské knihovny Prostějov

Velká čínská zeď, migranti, on-line nebezpečí
a zapomenutá válka na konci světa


Rok se s rokem sešel. Prožili jsme krásných 365 dní plných knížek, čtení a vás – čtenářů, nejrůznějších přednášek, soutěží a vůbec radostí. Doufáme, že i ten letošní rok bude neméně zajímavý. A čím ho zahájíme? V lednu vás čeká cestopisná přednáška Tiny Antoníčkové, která strávila tři měsíce v čínské rodině. Jan Skalík vám zprostředkuje svůj pohled na putování migrantů z arabských a afrických zemí, a Ing. Jiří Vykoukal bude vyprávět o zapomenuté válce o Gran Chaco, v níž podstatnou úlohu sehrály i československé zbraně.
 


Za Velkou čínskou zdí (12.1.)


Prostějovská studentka Tina Antoníčková strávila tři měsíce jako au-pair v čínské rodině. Jestli vás zajímá, jak se mladá Prostějovanka ocitla v exotické zemi tak daleko od domova a jak vypadá Čína z pohledu studenta a cestovatele začátečníka, přijďte si 12.1. od 17 hodin poslechnout její vyprávění.Lidé na cestě (18.1.)


Podkroví knihovny je využíváno nejen jako přednáškový sál, ale také jako galerie. Na zahájení výstavy fotografií Jana Skalíka se můžete přijít podívat 18.1. od 17 hodin. Vernisáž bude doplněna besedou s autorem na téma migrantů z arabských a afrických zemí. Poodhalíme tak svět utečenců, kteří se v roce 2015 snažili přes Maďarsko, Srbsko a Chorvatsko dostat z nebezpečí a za lepšími životy.

 

Zapomenutá válka na konci světa (25.1.)


Gran Chaco je oblast v Jižní Americe, místní jí přezdívají „zelené peklo“. V této divoké krajině spolu bojovaly jednotky Bolívie a Paraguaye, a podstatnou úlohu zde sehrály i československé zbraně, lidé a politici. O této válce, která proběhla v letech 1932 až 1935, a o níž se v učebnicích dějepisu neučí, přijde 25.1. v 17 hodin přednášet popularizátor vojenské historie Ing. Jaromír Vykoukal.


V (ne)bezpečí: on-line soutěž pro děti


Jste na internetu jako doma? Nezapomeňte ale, že zde jsou také další miliony lidí a spoustu z nich byste doma určitě nechtěli. Doma je tam, kde jste v bezpečí. A internet bezpečné místo rozhodně není. Vyzkoušejte si náš soutěžní test a možná zjistíte zajímavé věci. Nejlepší budou zařazeni do losování o knižní ceny. Kviz je vhodný pro děti od 10 do 15 let. Může si jej vyzkoušet každý, ale toho, kdo je starší, vyřadíme z losování. Otázky najdete na adrese www.knihovnapv.cz/soutez.
 
Kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už také tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 


Kromě sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete dění kolem knížek a knihovny
sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
© 2017 Městská knihovna Prostějov. Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Tuto zprávu nelze považovat za obchodní sdělení ve smyslu ust. § 2 písm. f) zákona č. 480/2004 Sb.,
o některých službách informační společnosti, jelikož vydavatel je neziskovou organizací.


Nepřeji si dostávat další zprávy z knihovny.