V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Městská knihovna Prostějov informuje

Bude zima bude mráz… ne tak v knihovně

Podle meteorologů má být tato zima nejchladnější za posledních 50 let. Proč ne, my jsme připravení... Příjemné vyhřáté prostředí, milá obsluha, sto tisíc knížek a klidné místo na setkávání podobně naladěných lidí. Na jaké společenské akce se můžete těšit v prosinci? V knihovně pro děti budou řádit čerti s Mikulášem, a senioři si budou moci popovídat s Mgr. Jiřím Ondrou o vánočních zvycích na Hané. Budeme křtít knihu fotografa a herce Zdeňka Velena, a vánočně se naladíme pořadem autorské poezie, vyprávění a písniček prostějovského pábitele Jaroslava Knejpa.
 
 

Křest knihy Zdeňka Velena

Křest knihy Zdeňka Velena Pouliční fotografie  Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/news/krest-knihy-zdenka-velena-poulicni-fotografie-11-12/Zdeněk Velen se narodil v Brně. Vyučil se mechanikem a v osmnácti letech zběhl k divadlu. Začínal v Divadle bratří Mrštíků jako jevištní technik. Když pak dostal nabídku hrát dvě sezóny v Horáckém divadle v Jihlavě, neváhal. Následně řádně vystudoval činoherní herectví na Divadelní Fakultě v Praze. V současnosti je angažován ve Středočeském divadle v Kladně, hostuje v Divalde v Celetné, v Divadle Komedie a ve Švandově divadle na Smíchově. Kromě toho, že je skvělým hercem, je i výborný fotograf. Jeho novou knihu fotografií přijde pokřtít do knihovny 11.12. v 17 hodin. Kromě shlédnutí fotek budete mít možnost také vyslechnout zajímavá vyprávění o jejich vzniku.
 


Znáte prostějovské osobnosti? on-line soutěž o knižní ceny

Znáte prostějovské osobnosti? – on-line soutěž o knižní ceny  Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/news/znate-prostejovske-osobnosti-on-line-soutez-o-knizni-ceny/
Kromě toho, že je Prostějov půvabné město v srdci Moravy, narodila se v něm a žila zde spousta známých a zajímavých osobností. Svoje znalosti o slavných rodácích si můžete vyzkoušet v našem krátkém soutěžním kvízu. Soutěž potrvá do 31.12.2015. Ti, kteří správně zodpoví všechny otázky, budou zařazeni do závěrečného losování. 3 výherci pak obdrží hodnotné knižní ceny o Prostějově. Zkuste si to na adrese www.knihovnapv.cz/soutez

 Vánoce na Hané

Vánoce na HanéJak se slavily Vánoce na Hané v dřívějších dobách? Jak vypadal stromeček a štědrovečerní tabule? Lišily se staré vánoční rituály od těch našich současných? O adventních zvycích a o tom, jak vánoce slavily naše babičky, si budeme povídat v rámci Senior klubu s Mgr. Jiřím Ondrou. Sraz bude 8.12. před budovou Muzea Prostějovska. Svoji účast nahlaste prosím předem v čítárně nebo na tel. 528 329 661, počet míst je omezen. Na vánoční notu se vás pokusí naladit také prostějovský písničkář, vypravěč a pábitel Jaroslav Knejp. První meodie jeho Vánočního recitálu zazní 10.12. v 17 hodin v podkrovním sále knihovny.
 

 

Provoz knihovny o Vánocích

 
Další akce a kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 

Knížky na přání

Zasílání seznamu knižních novinek

 

Kromě tradičních sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete nově dění kolem knížek a knihovny sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
Copyright © 2015 Městská knihovna Prostějov, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp