V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Zpravodaj Městské knihovny Prostějov

 

Jarmark vědy, Pouta z pavučin, bazar,
sláma, placky, soutěž i literární výstava.
To vše a ještě víc se vejde do knihovny v březnu.


Ale v březnu mají čtenáři svátek, takže knihovny si je doslova hýčkají a rozmazlují je. Co vás tedy čeká? Potkáte spisovatelku Markétu Harasimovou, užijete si Velikonoční jarmark vědy a techniky, pomůžeme vám potrénovat paměť a naučíme vás orientovat se v našem online katalogu. Můžete si vyrobit velikonoční slámové ozdoby nebo originální „placku“. Celý březen bude probíhat tradiční Knižní bazar a můžete se zapojit do online soutěže Slavné vily Prostějova. To stále není vše.
 
Velikonoční jarmark vědy a techniky
Chcete si vyzkoušet výrobu velikonočních ozdob a hudebních nástrojů, pomoci robotovi u Lega ve výběru správných barev na kraslice? Dělat pokusy s optikou a světlem, postavit si katapult, vypěstovat mandragoru, vytvořit si vlastní hologram? Nebo vás více zajímají přírodovědné krátké filmy? A co takhle zjistit, jak žijí včely nebo jak se vaří čokoláda? Centrem dění se v pátek 11.3. a v sobotu 12.3. stane budova ZŠ na Husově náměstí. Během obou dnů můžete přijít kdykoli od 9 do 17 hodin, o nic nepřijdete. Každý si najde něco, vstup je zdarma.

Chci se dozvědět více.

 
 

Pouta z pavučin Markéty Harasimové

Setkání s Markétou Harasimovou

Knihy Markéty Harasimové se zaměřují především na problematiku mezilidských vztahů, na aktuální problémy současné společnosti i na trable v lásce. Nejsou jí cizí ani napínavé detektivní zápletky. Její romány jsou svižné, čtivé a takzvaně ze života. Na motivy její knihy Sametová kůže v současnosti vzniká scénář k filmu. 9. března v 17 hodin představí svůj nejnovější román Pouta z pavučin.

Chci se dozvědět více.
 

Slavné vily Prostějova: online soutěž

Slavné vily Prostějova: online soutěž
V průběhu celého měsíce se můžete zapojit do vědomostní online soutěže o zajímavé knižní ceny. Tentokrát jsme pro vás přichystali otázky týkající se slavných prostějovských vil. Soutěžní formulář najdete na  adrese www.knihovnapv.cz/soutez.

Chci soutěžit.

Druhá láska na první větu - literární výstava

V Galerii Na Půdě knihovny můžete navštívit zajímavou literární výstavu s tajuplným názvem Druhá láska na první větu. Už podruhé se totiž můžete začíst do stovky úvodních románových vět. Tentokrát jsme se zaměřili na současné autory a jejich knihy posledních let. Všechny citované knihy najdete v našem knižním fondu. Pokud se vám tedy stane, že se do některé z prvních vět zamilujete, můžete si celou knihu rovnou vypůjčit.

Chci se dozvědět více.

 

Pro šikovné ruce

14. března můžete kdykoli v čase mezi 13.30 a 15.30 přijít do knihovny pro děti a vyrobit si tradiční slámové velikonoční ozdoby nebo si vyzkoušet malování kraslic voskem. Děti i dospělé to naučí zkušená „pletařka“ paní Zatloukalová z Brodku u Konice, titulovaná Nositelka tradic lidové výroby.

17. března si můžete přijít od 16 do 18 hodin do studovny vyrobit takzvané placky (odznáčky) nebo magnetky s vlastním námětem. Jedna placka, ať už vlastnoručně vyrobená nebo zakoupená, vás vyjde na pouhých 10 Kč. Dobrá příležitost vyrobit pro někoho originální dárek nebo si udělat radost.
 

Další akce a kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už také tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 


Kromě sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete dění kolem knížek a knihovny
sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
© 2016 Městská knihovna Prostějov. Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.
Email Marketing Powered by Mailchimp
Tuto zprávu nelze považovat za obchodní sdělení ve smyslu ust. § 2 písm. f) zákona č. 480/2004 Sb.,
o některých službách informační společnosti, jelikož vydavatel je neziskovou organizací.


Nepřeji si dostávat další zprávy z knihovny.