V prostějovské knihovně se toho děje hodně. A co teprve v knižním světě. Račte se podívat.
Tuto zprávu dostáváte jako uživatel (možná bývalý uživatel) prostějovské knihovny. Pokud si to něpřejete nebo to vnímáte jako omyl, stačí kliknout na konci této zprávy.
Městská knihovna Prostějov informuje

listopad v knihovně:
Pečená zebra, Šamanský bubínek a Svatý Tomáš

Listopad se ponese v duchu setkání se zajímavými osobnostmi. Čeká vás beseda se spisovatelkou Ivou Pekárkovou, paní Jarmila Pospíšilová bude křtít svoji novou knihu a Jana Čižmářová nám představí málo známé ostrovy u afrického pobřeží. S Adamem Plajnerem vám poradíme jak bezpečně nakupovat vánoční dárky a senioři se mohou zúčastnit populární soutěže Audiostop, kterou pro vás připravuje prostějovský hudebník a pábitel Jaroslav Knejp.
 
 

Pečená zebra a Iva Pekárková

Iva PekárkováIva Pekárková je známou českou prozaičkou, publicistkou a překladatelkou. Původně chtěla být mikrobioložkou, ale krátce před dokončením studia, v roce 1983, emigrovala do Ameriky. Vystřídala několik zaměstnání. Pracovala jako barmanka, sociální pracovnice a taky jako taxikářka v New Yorku. V roce 1997 se vrátila do Prahy a působila v redakci MF Dnes. Od roku 2005 žije v Londýně. Svoji novou knihu, Pečená zebra, vám představí 11. listopadu v 17 hodin v podkrovním sále knihovny.
 


Jarmila Pospíšilová a její Šamanský bubínek

Jarmila Pospíšilová

Paní Jarmila Pospíšilová je ženou mnoha tváří a schopností. Vystudovala práva, pracuje jako advokátka, starostka obce Vincencov a k tomu všemu si ještě dokáže najít čas na psaní detektivek. Svoji nejnovější knihu, Šamanský bubínek, k nám přijde tato oblíbená regionální autorka představit a pokřtít 19. listopadu v 17 hodin.

 Svatý Tomáš a Princův ostrov

Jana ČižmářováAni tento měsíc nebude chybět cestopisná přednáška. Ve středu 25. listopadu k nám zavítá Jana Čižmářová spolu se svou matkou Alenou Čižmářovou, která je původem z Prostějova a prožila zde své mládí. Připravily si pro vás vyprávění o svém cestování po málo známých afrických ostrovech v Guinejském zálivu – Svatém Tomáši a Princově ostrově. Přednáškou také zahájí výstavu autorských fotografií z této cesty. Zajímavé vyprávění o exotických místech si můžete vyslechnout od 17 hodin v podkrovním sále knihovny.
 


Jak bezpečně on-line nakoupit vánoční dárky

Pokud vybíráte jakými dárky potěšit o Vánocích svoje blízké, a chcete se přitom vyhnout podvodným e-shopům a nepříjemnostem s výměnou nebo s reklamací dárku, navštivte 4. listopadu v 17 hodin knihovnu. Se svými problémy s vánočními nákupy se můžete obrátit na odborného poradce Adama Plajnera ze Sdružení obrany spotřebitelů.

 
Další akce a kompletní program knihovny najdete vždy ZDE.


Vyzkoušeli jste už tyto služby knihovny? Podívejte se jak na ně...
 

Knížky na přání

Zasílání seznamu knižních novinek

 

Kromě tradičních sociálních sítí Facebook nebo Twitter můžete nově dění kolem knížek a knihovny sledovat také na sítích Instagram a Pinterest.

              
zůstaňte s námi ve spojení: Facebook | Twitter | Instagram | Google+ | Foursquare | YouTube
Copyright © 2015 Městská knihovna Prostějov, All rights reserved.
Email Marketing Powered by Mailchimp